átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Digitális kultúra az oktatásban

Műhelykonferencia 2017. november 29-én.

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Program és regisztráció

A titkárság ügyintézési rendje

Hétfő - Csütörtök
08:00 - 10:00
11:30 - 13:00
14:30 - 15:30
 
Péntek
08:00 - 10:00
11:30 - 13:00
H
étfő - csütörtök:

Képes beszámoló az iskola életéről

Facebook

V. Tradíció Országos Néprajzi Gyűjtőpályázat

Az V. Tradíció Országos Néprajzi Gyűjtőpályázat budapesti eredményhirdetésén, 2017. november 11-én a Földes Honismereti és Médiaszakkörének a tavalyi tanévben készült 3 kisfilmjét a szakmai zsűri kiváló minősítésben, és abban a megtiszteltetésben részesítette, hogy a Néprajzi Múzeum Etnológiai Archívumában elhelyezte.

A filmek – „Megélt évszázad”, az „Azok a boldog szép napok 1956 nem feledünk” és az „Aki túlélte a malenkij robotot” - megtekinthetők az iskola honlapján, a http://www.ffg.hu/tanuloknak/szakkorok oldalon.

A filmek készítői: a jelenleg 12. C-s Robotka Adrián, Péter Gábor, és a tavalyi tanévben érettségizett Osztermann Anna, Petrik Eszter, Köteles Ádám és Juga Péter voltak.


A szakkör vezetője: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet mentortanár.

Gratulálunk!

2017.11.14.

KIS BARÁTI KÖRÖK 2017-2018

2017.09.12.

Matematika tehetséggondozó szakkör a Zrínyi versenyen meghívást nyert tanulóknak (2017)!

A 4. osztályos matematika tehetséggondozó szakkör első foglalkozása 2017. szeptember 26-én, kedden 15 órakor lesz a földszint 12. teremben. A további szakkörök időpontja: kedd 15.00-16.40
Szeretettel várom a meghívott diákokat!

Szabadfalviné Kormányos Anikó
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

A 5. osztályos matematika tehetséggondozó szakkör első foglalkozása 2017. szeptember 19-én, kedden 15 órakor lesz a földszint 10. teremben. A további szakkörök időpontja: kedd 15.00-16.40
Szeretettel várom a meghívott diákokat!

Fejér Szabolcs
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

2017.09.08.

Ladányi Ágnes

2017.08.07.

Olimpikonok 2017-ben

51th International Mendeleev Chemistry Olimpiad
51. Nemzetközi Mengyelejev Kémiai Olimpia
Asztana (Kazahsztán), 2017. április 23-30.

Húsz ország 120 diákja versenyzett.
Sajgó Mátyás (tanára: Endrész Gyöngyi) a Földes Ferenc Gimnázium diákja bronzérmet szerzett.

A magyar csapat további tagjainak eredményei:
Stenczel Tamás, Török Ignác Gimnázium, Gödöllő (tanárai: Karasz Gyöngyi és Kalocsai Ottó) – ezüstérem
Bajczi Levente, Török Ignác Gimnázium, Gödöllő – ezüstérem
Arany Eszter, Lovassy László Gimnázium, Veszprém– ezüstérem
Turi Soma, ELTE Apáczai Csere János Gimnázium, Budapest – ezüstérem
Kalapos Péter, ELTE Trefort Ágoston Gimnázium, Budapest– bronzérem

  

49th INTERNATIONAL CHEMISTRY OLYMPIAD
49. Nemzetközi Kémiai Diákolimpia
Nakhom Pathon, Thaiföld, 2017 július 6-15.

A versenyen 79 országból 297 középiskolás versenyzett.
Sajgó Mátyás (tanára: Endrész Gyöngyi) a Földes Ferenc Gimnázium diákja a magyar csapat legmagasabb pontszámát elérve, ezüstérmet szerzett.

A magyar csapat további érmesei:
Botlik Bence Béla, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziuma, Budapest - ezüstérem
Kalapos Péter, ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziuma, Budapest- ezüstérem
Turi Som, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziuma, Budapest - ezüstérem

 

 

24th Central European Olympiad in Informatics
24. Közép Európai Informatikai Diákolimpia
Ljubljana (Szlovénia), 2017. július 15- 20.

A versenyen Ausztria, Azerbajdzsán, Csehország, Georgia, Horvátország, Izrael, Lengyelország, Magyarország, Németország, Olaszország, Románia, Szlovákia és Szlovénia legjobbjai vettek részt, összesen 58 középiskolás versenyzett.
A rendkívül erős mezőnyben Gáspár Attila (tanára: Csató Endre) , a Földes Ferenc Gimnázium 11. évfolyamos diákja bronzérmet szerzett.

A magyar csapat további érmesei:
Busa Máté, Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa – bronzérem
Janzer Orsolya Lili Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium - bronzérem
Rajtuk kívül Naszály Áron volt még a verseny magyar résztvevője.

 


58th International Mathematical Olympiad
58. Nemzetközi Matematikai Diákolimpia
Rio de Janeiro, Brazília, 2017. július 12- 23.

A versenyen 111 ország 615 diákja vett részt.
Gáspár Attila (tanárai: Győry Ákos) megismételte tavalyi eredményét és újra aranyérmes lett. Borbényi Mártonnal holtversenyben a magyar csapat legmagasabb pontszámát érték el.

A magyar diákok eredményei:
Borbényi Márton (Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium) - aranyérem
Wiliams Kada (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium) - ezüstérem
Baran Zsuzsa (Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium) - bronzérem
Kovács Benedek (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium) - dicséret
A csapat tagja volt még Matolcsi Dávid (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium).
A magyar csapat a nem hivatalos összesítésben a 22. helyen végzett.

 

 

48th International Physics Olympiad
XLVIII. Nemzetközi Fizikai Diákolimpia
Yogyakarta, Indonézia, 2017. július 16-24.

A versenyen 92 ország 424 diákja vett részt. A magyar diákok nagyszerűen szerepeltek, a csapat minden tagja érmet szerzett.

A harmadik olimpiáján résztvevő Tompa Tamás Lajos (tanárai: Kovács Benedek, Zámborszky Ferenc), a Földes Ferenc Gimnázium diákja ARANYÉRMES lett, így teljessé tette olimpiai éremgyűjteményét, hiszen 2015-ben bronzérmet, 2016-ban pedig ezüstérmet szerzett.
Ő a második magyar, akinek mindhárom érme van!

A magyar diákok eredményei:
Kovács Péter Tamás (Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium) – ezüstérem
Marozsák Tóbiás (Óbudai Árpád Gimnázium) – ezüstérem
Nagy Botond (Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium) – ezüstérem
Németh Balázs (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – ezüstérem

 

2017.07.25.

Kétszeres olimpikon a Földesben!

Iskolánk 11. H osztályos tanulója, Gáspár Attila, olimpikon lett mind informatikából, mind matematikából! 

(Győry Ákos, Gáspár Attila, Csató Endre)

2017.06.29.

Bővebben...

Borsod-Abaúj-Zemplén megye tanulmányi versenyeinek díjazottjai 2017

2017.06.06.

Versenyeredmények


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny  (web alkalmazás kategória, csapatverseny) 1. forduló,
országos 2. hely (2. döntő döntő fordulóba jutottak) Suszter Ágnes (10.c), Tóth Anna (10.a), Robotka Adrián (12.c)


Gratulálunk!

Gratulálunk!