átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Felvételi eredmények 2019

A Földes Ferenc Gimnázium központi írásbeli felvételi vizsga eredményei:


4-5 évfolyamos (oktatási azonosító szerint)

 

6 évfolyamos (oktatási azonosító szerint)

 

Szóbeli felvételi időpontok:

 

2019.01.22.

Osztályozó Vizsga angol nyelvből

2019. január 31-én.

11. és 12. évfolyam tananyagából

Nyelvtani feladatok:

Igeidők, Szenvedő szerkezet, Módbeli segédigék, Feltételes mód, Függő beszéd, Elöljárószók

Nyelvhasználat, Hallott és olvasott szövegértés

11. és 12. évfolyam tananyagából

Nyelvtani feladatok:

Igeidők, Szenvedő szerkezet, Módbeli segédigék, Feltételes mód, Függő beszéd, Elöljárószók

Nyelvhasználat, Hallott és olvasott szövegértés

OKTV továbbjutók a 2018/19. tanévben

2018.12.18.

Rátz Tanár Úr Életműdíj 2018

 

Gratulálunk Zámborszky Ferenc tanár úrnak, aki a mai napon "Rátz Tanár Úr Életműdíjat” kapott.


A díjat tantárgyanként, évente legfeljebb ketten kaphatják meg az országban.

 2018.11.28.

 

Képes beszámoló az iskola életéről

Facebook

GLORIA VICTIS 2018

A „GLORIA VICTIS” Kárpát-medencei történelmi versenyen iskolánk csapata 250 induló közül az országos döntőben 4. helyen végzett.

A csapat tagjai:
BEGÁL GÁBOR 12.E
(Történelem tanára Erdődi István)

ILLÉS DOROTTYA 12.H
(Történelem tanára Jobbágy László)

TÓTH KORNÉL 12.C
(Történelem tanára Erdődi István)

A csapat felkészítő tanára:
Jobbágy László

A versenyzőknek és tanáraiknak gratulálunk!

2018.10.24.

A titkárság ügyintézési rendje

Hétfő - Csütörtök
08:00 - 10:00
11:30 - 13:00
14:30 - 15:30
 
Péntek
08:00 - 10:00
11:30 - 13:00
H
étfő - csütörtök:

KIS BARÁTI KÖRÖK 2018-2019

2018.09.12.

OKTV helyezések 2018-ban

OKTV Kémia II. kategóriában Sajgó Mátyás (12. d) 2. helyezést, OKTV Informatika II. kategóriában, és OKTV Matematika III. kategóriában Gáspár Attila (12. h) 2. helyezést ért el. (Mentortanárok: Endrész Gyöngyi, Csató Endre, Győry Ákos)

Sajgó Mátyás a kémiai,
Gáspár Attila az informatikai és matematikai diákolimpián képviseli hazánkat.

Révész Máté (8. b) az Európai (Junior) Informatikai Diákolimpián,
Gyulai Márton (11. c) „Az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Tornáján lett a magyar csapat tagja.
Gratulálunk!

2018.06.07.

Versenyeredmények


DR. GÁRDUS JÁNOS MEGYEI KÖZÉPISKOLAI NÉMET NYELVI VERSENY megyei forduló,
7. hely Nagy Eszter 9.A ,
10.hely Svidró Ákos 9.B Felkészítő tanár: Sebő Sára


Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória, 9-10.o.) 1. forduló,
140 ponttal, országos 4. helyen (3., döntő fordulóba jutott) Révész Máté (9.b),
(programozás kategória, 9-10.o.) 2. forduló,
123 ponttal, országos 12. helyen (3., döntő fordulóba jutott) Győrffi Ádám György (10.b) Felkészítő tanár: Csató Endre


Bolyai Matematika Csapatverseny (9. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely (az első helyezettel megegyező pontszámmal) Révész Máté 9.B, Marsalkó Petra 9.B, Svidró Ákos 9.B, Kozári Dominik 9.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs

6. hely Gál Olivér 9.C, Bana Bálint 9.C. Sipos Balázs 9.C, Lukács Milán 9.C Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Győry Ákos

7. hely Tárkányi Ákos 9.B, György Patrik 9.B, Benedek Gábor 9.B, Tárkányi Szabolcs 9.A Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs, Reszegi Éva

(10. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely Győrffy Ádám György 10.B, Bordás Milán 10.B,Orosz Bence Zsolt 10.B, Al-Hag Máté Amin 10.C Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor, Győry Ákos

9. hely Merkel Tamás 10.B, Keresztesi Áron Zsombor 10.B,Molnár Bálint 10.B, Laczai Lénárd 10.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

(11. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely Antal Réka 11.B, Purzsa Aletta 11.B,Bárczi Enikő 11.B, Purgel Dóra 11.B,
3. hely Fenyvesi Tamás 11.B, Bátori Gábor 11.B, Miskolci Tamás 11.B, Keresztes Kornél 11.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

(12. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely Sándor Boglárka 12.C, Bodgál Attila 12.C, Juhász Dávid 12.C, Gyulai Márton 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi

3. hely Kormos Gergely 12.H, Herpai Ádám 12.H, Kiss Tamás 12.H, Varga-Molnár Bertalan 12.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

5. hely Ajtai Boglárka 12.C, Orbán Balázs 12.C, Tóth Petra 12.C, Tisza Marcell 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Elek Zoltán


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) regionális forduló,
2. hely Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Gulyás Tibor

4. hely Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

13. hely Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


MATEGYE Megyei Matematikaverseny
megyei 1. hely Ajtai Boglárka 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely Al-Hag Máté Amin 10.C Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely Győrffi Ádám György 10.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Fejér Szabolcs, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely (bejutott a Nemzetközi Magyar Matematika-versenyre) Hazadi Noémi 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely Purzsa Aletta 11.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Győry Ákos

megyei 1. hely Tisza Marcell 12.C Felkészítő tanár: Elek Zoltán, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 2. hely Bendicskó Laura 11.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

megyei 2. hely (bejutott a Nemzetközi Magyar Matematika-versenyre) Fehérvári Donát 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

megyei 2. hely Fekete Patrik 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 2. hely Tóth Áron 9.C Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Győry Ákos

megyei 2. hely (bejutott a Nemzetközi Magyar Matematika-versenyre) Varga Ildikó Kata 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

megyei 3. hely Bordás Milán 10.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Fejér Szabolcs

megyei 3. hely Sebák Fruzsina Jázmin 9.C Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Győry Ákos

megyei 3. hely Tóth Petra 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 4. hely Fenyvesi Bence 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 4. hely Orbán Balázs 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 4. hely Révész Máté 9.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs, Kovács Attiláné

megyei 5. hely Csima Borbála 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

megyei 5. hely Gyulai Márton 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi

megyei 6. hely Bényei Zsigmond 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 6. hely Herpai Ádám 12.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

megyei 6. hely Szabó Petra 9.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs

megyei 6. hely Töreczki Gábor 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos


Dráma OKTV
2. fordulóba jutott Kedves Lilla 11.B Felkészítő tanár: Pászthy-Sipos Andrea, Pólik Magdolna

német nyelv 2. fordulóba jutott Leskó Eszter Rózsa 11.B Felkészítő tanár: Sebő Sára

francia nyelv 2. fordulóba jutott Purzsa Aletta 11.B Felkészítő tanár: Nagy Ferenc

Dráma 2. fordulóba jutott Puskás Balázs 12.C Felkészítő tanár: Dr. Puskás István, Túróczyné Bényei Szilvia

matematika 2. fordulóba jutott Szász Kristóf Róbert 12.H Felkészítő tanár: Dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor, Győry Ákos


fizika IFJÚ FIZIKUSOK NEMZETKÖZI VERSENYE MAGYARORSZÁGI SZÓBELI VÁLOGATÓ forduló,
5. hely, bekerült az IYPT magyar csapatába Csécsi Marcell 11.C,
9. hely Szentléleki Márton 11.C Felkészítő tanár: Biró István


Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
119 pont (2. fordulóba jutott) Fehérvári Donát (7.b),
(programozás kategória, 11-12.o.) 1. forduló,
(2. fordulóba jutott) Bodgál Attila Zoltán (12.c),
(2. fordulóba jutott) Györki Ádám (12.c),
(2. fordulóba jutott) Suszter Ágnes Eleonóra (11.c),
(2. fordulóba jutott) Szobonya Hanga Lilla (11.d),
(2. fordulóba jutott) Tisza Marcell (12.c),
(programozás kategória, 9-10.o.) 1. forduló,
107 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (9.b),
85 pont (2. fordulóba jutott) Kozári Dominik (9.b) Felkészítő tanár: Csató Endre

93 pont (2. fordulóba jutott) Balogh Dávid (10.e) Felkészítő tanár: Elek Zoltán, Csató Endre

93 pont (2. fordulóba jutott) Csapó Alex Patrik (9.d) Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (I. alkalmazás kategória) 1. forduló,
292 pont (2. fordulóba jutott) Suszter Ágnes Eleonóra (11.c) Felkészítő tanár: Takács Imre

348 pont (2. fordulóba jutott) Pál Diána (12.h) Felkészítő tanár: Takács Imre, Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!