átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

A titkárság ügyintézési rendje

Hétfő - Csütörtök
08:00 - 10:00
11:30 - 13:00
14:30 - 15:30
 
Péntek
08:00 - 10:00
11:30 - 13:00

2016.11.18.


H
étfő - csütörtök:

OKTV EREDMÉNYEK - DÖNTŐK 2016/2017-es tanév

2017.03.29.

STRASBOURG – 3. FELVONÁS

A gimnázium “uniós” csapata ősszel újabb Euroscola vetélkedőt nyerve kiharcolta a harmadik utazási lehetőséget az Európai Parlamentbe. Izgatottan készültünk az útra a diákokkal, akik aktívan, lelkesen készülődtek a strasbourgi „kalandra”.

Az utazásra 2017. február 14-18. között került sor…

Bővebben...

Érettségi témakörök 2017

Magyar irodalom   12.B   12.C   12.E     12.H   -   
Magyar nyelvtan   12.B   12.C   12.E   12.H   -  
Történelem   12.B   12.C   12.E   12.H   -  
Fizika   -   12.C   -   12.H
  -  
Informatika   12.B   12.C   12.E   12.H   előrehozott  
Kémia   12.B   -   -   12.H   -  
Testnevelés   -   12.C   12.E   12.H   -  

2017. 03.03.

OKTV döntőbe jutott tanulóink 2017-ben

2017.03.01.

Január 20.

Méhész Bence, aki ebben az évben magántanuló, és Németországban vízilabdázik, írt egy szép verset a busztragédiáról.

 

A halál szelét fújja a szél

keserű és hideg most ez a tél.

Gyászba borul az egész ország

hogy a tiszteletüket leróják.

A szomorúság ránk telepszik

a stressz meg már kikészít mindenkit.

És valahol mélyen legbelül

mindenki kicsit magába merül.

 

Fájdalom járja át a testünk

pont úgy mint az üresség a lelkünk.

Kérdések merülnek fel talán

lesz e még holnap és holnapután?

Hogy kinyitom a szemem reggel,

amikor az egész világ felkel?

Mi van ha most én következem

és ennyi lett volna az életem?

 

Ijesztő mennyire kétséges

hogy egyszer leszek e majd vénséges.

Az a tudat hogy még élhetek

rendszerint feldobja a kedvemet.

Így borzasztó jó arra kelni

végre nem kell semmitől se félni.

Mégis úgy fáj mások halála

a buszbaleset tragédiája.

 

Felfoghatatlan ez az egész,

hol volt Isten amikor ez történt?

És hogy lehet így tovább élni,

ezen valamiképpen túllépni?

Nehéz világ az miben élünk

de könnyebb ha ezzel megbékélünk.

A halál szelét fújta a szél

de elmúlt végre ez a szörnyű tél.

2017.02.02.

Kiváló eredmény a Kürschák József Matematikai Tanulóversenyen 2016

 

Gáspár Attila (11. H osztályos tanuló) II. díjat szerzett a Bolyai János Matematikai Társulat által szervezett Kürschák József Matematikai Tanulóversenyen.

Felkészítő tanárai: Győry Ákos, Gulyás Tibor, Kovács Attiláné, Pósa Lajos, Szűcs Gábor, Dobos Sándor.

Szívből gratulálunk!

2016.12.30.

 

OKTV továbbjutók 2016-2017

OKTV-n második fordulóba jutott tanulóink

Bővebben ...

 2016.12.19.

 

OKTV-n második fordulóba jutott tanulóink

Versenyeredmények


magyar nyelv és irodalom Arny János Irodalmi Verseny
országos 5. hely Halász Fábián 9.Nyek/AJTP Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin


informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny (mobil alkalmazás kategória, csapatverseny) 2. országos döntő forduló,
országos 2. hely Bidlek Márton (11.C), Gyulai Márton (10.C), Robotka Adrián (11.C) Felkészítő tanár: Csató Endre


sport Nagypályás floorball
országos elődöntő 1. hely Mattyasovszky Gergely 9.A, Hajnal Botond 10.D, Kiss Kornél 10.H, Kocsis Donát 11.C, Marosi Márk 11.E, Sipeki Máté 11.H, Varga Dániel 11.H, Bihari Soma 12.B, Seres Márk 12.C, Luterán Péter 12.H, Nagy Bence 12.H Felkészítő tanár: Letek László


kémia „Kísérletezzünk és gondolkodjunk” (városi)
2. hely, és megkapták a legjobb teszt különdíját Koroknai Edit 9.D, Melcher Máté 10.D, Veres Kristóf 10.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit


XII. Apáczai Matematika Verseny
országos döntőbe jutott Halász Fábián 9.Nyek/AJTP Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor


kémia OKTV (I. kategória)
országos 10. hely Major Ábel 12.H Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit, Endrész Gyöngyi

(II. kategória)
országos 2. hely Sajgó Mátyás 11.D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (alkalmazás kategória) 3. (országos) forduló,
országos 18. hely Pál Diána (10.h) Felkészítő tanár: Takács Imre


magyar nyelv és irodalom Implom József Helyesírási Verseny
megyei 1. hely, országos döntő 8. hely Tulipán Levente 12.C Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia


Irinyi János Országos Kémiaverseny (I/A kategória)
megyei 1. hely, országos döntőbe jutott Csécsi Marcell 9. C Felkészítő tanár: Fóris Tímea

(II/A kategória)
megyei 1. hely, országos döntőbe jutott Reviczki Dénes 10. D ,
(II/B kategória)
megyei 1. hely, országos döntőbe jutott Al-Hag Johanna Iman 10. D ,
megyei 2. hely, országos döntőbe jutott Forgó Krisztián Márk 10. D ,
megyei 3. hely, országos döntőbe jutott Tóth Gergely Zoltán 10. D ,
megyei 4. hely Horváth Tamás 10. D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit


Kalmár László Matematikaverseny (8. évfolyam) megyei forduló,
1. hely Győrffi Ádám György 8.B,
3. hely Koleszár Kristóf 8.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó


Bolyai Matematika Csapatverseny (11. évfolyam, emelt matematika kategória)
országos 3. hely Debreczeni Ákos 11.H, Soós Gergő 11.H, Tóth Tamás 11.H, Vadon Enikő 11.H Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Győry Ákos


matematika Romanian Master of Mathematics (nemzetközi matematikaverseny)
csapatban: 8. hely Gáspár Attila 11..H,
egyéniben: dicséret Gáspár Attila 11..H Felkészítő tanár: Győry Ákos, Kovács Attiláné, Gulyás Tibor, Pósa Lajos, Szűcs Gábor, Dobos Sándor


Varga Tamás Matematikaverseny (7. évfolyam) megyei forduló,
1. hely Szász Csenge Gabriella 7.B,
4. hely Tárkányi Ákos 7.B Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Grallert Krisztina

(8. évfolyam) megyei forduló,
1. hely, országos döntőbe jutott Győrffi Ádám György 8.B,
2. hely Koleszár Kristóf 8.B,
3. hely Bordás Milán 8.B,
3. hely Jeddi Gábor 8.B,
5. hely Orosz Bence 8.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó


Zrínyi Ilona Matematikaverseny (7. évfolyam) megyei forduló,
6. hely Csomós Bence 7.B,
9. hely Tárkányi Ákos Róbert 7.B,
20. hely Marsalkó Petra 7.B Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Grallert Krisztina

(8. évfolyam) megyei forduló,
1. hely, országos döntőbe jutott Győrffi Ádám György 8.B,
6. hely Koleszár Kristóf 8.B,
12. hely Jeddi Gábor 8.B,
14. hely Komáromi Brigitta Tünde 8.B,
19. hely Keresztesi Áron Zsombor 8.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

(9. évfolyam) megyei forduló,
6. hely Purzsa Aletta 9.B Felkészítő tanár: Dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor

(10. évfolyam) megyei forduló,
1. hely, országos döntőbe jutott Gyulai Márton 10.C,
2. hely Ajtai Boglárka 10.C,
3. hely Orbán Balázs 10.C,
(10. évfolyam, csapat)
regionális 1. hely Gyulai Márton 10.C, Ajtai Boglárka 10.C, Orbán Balázs 10.C

(11. évfolyam) megyei forduló,
1. hely, országos döntőbe jutott Gáspár Attila 11.H Felkészítő tanár: Kovács Attiláné,Győry Ákos

2. hely, országos döntőbe jutott Sajgó Mátyás 11.D Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

3. hely Debreczeni Ákos 11.H,
4. hely Vadon Enikő 11.H,
(11. évfolyam, csapat)
regionális 1. hely Gáspár Attila 11.H, Sajgó Mátyás 11.D, Debreczeni Ákos 11.H

(12. évfolyam) megyei forduló,
1. hely, országos döntőbe jutott Bodolai Előd 12.H,
2. hely, országos döntőbe jutott Tóth Miklós 12.H,
3. hely Tompa Tamás Lajos 12.C,
6. hely Novák Márk 12.C,
(12. évfolyam, csapat)
regionális 1. hely Bodolai Előd 12.H, Tóth Miklós 12.H, Tompa Tamás Lajos 12.C


biológia OKTV (I. kategória)
döntőbe jutott Major Ábel 12.H Felkészítő tanár: Szentesi Csilla

fizika döntőbe jutott Sajgó Mátyás 11.D Felkészítő tanár: Pál Mihály

biológia döntőbe jutott Sajgó Mátyás 11.D Felkészítő tanár: Szentesi Csilla

fizika (II. kategória)
döntőbe jutott Gáspár Attila 11.H Felkészítő tanár: Kovács Benedek, Bíró István

döntőbe jutott Tompa Tamás Lajos 12.C Felkészítő tanár: Kovács Benedek, Pál Mihály, Zámborszky Ferenc


Országos Angol Nyelvi Verseny
megyei fordulóba jutott Csomós Bence 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

megyei fordulóba jutott Kundrák Ádám 8. B Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei fordulóba jutott Révész Máté 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika


magyar nyelv és irodalom Szép Magyar Beszéd
megyei 4. hely, országos döntőbe jutott Sziszkosz Teodóra 11.D Felkészítő tanár: Merkelné Vodila Noémi

megyei 6. hely Francsics Zita 10.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


történelem XLIV. Istvánffy Gyula Honismereti Gyűjtőpályázat Ifjúsági kategória forduló,
1. hely Csendi Balázs 12.H,
3. hely Kiss Péter 12. H ,
különdíjat kapott Petrik Eszter 12. H,
különdíjat kapott Veszprémi Tamás Ferenc 12. B Felkészítő tanár: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet


Gratulálunk!

Gratulálunk!