átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Ökoiskola

Alapító okirat

Munkaterv

 

Ökoiskolai programok a 2015/2016. tanévben

„Napjainkban, de a jövőben még inkább, a Föld egyetlen részének sem lehet javára a másik kára. Együtt boldogulunk mindannyian - vagy együtt pusztulunk el.”

Isaac Asimov

Szeptember 

·         az ökoiskolai munkacsoport megalakítása,

·         a munkaközösségek elképzeléseinek egységesítése,

·         a munkaterv véglegesítése,

·         ökoiskolai munkaterv egyeztetése a DÖK-kel, az SZM képviselőjével, a KT-val, a tanári karral,

·         az iskola weblapján az Ökoiskolával kapcsolatos tervekről való tájékoztatás (folyamatos, egész évet érintő munka),

·         jótékonysági adománygyűjtés az újrahasznosítás jegyében

 

Október 

·         Beltéri növényzet ápolása,

·         pedagógusok és diákok környezettudatosságának mérése, az eredmények értékelése,

·         természetvédelmi szakszótárak készítése,

·         a fenntarthatósággal összhangban lévő dekoráció kialakítása a jeles napok alkalmából,

·          megemlékezés az állatok világnapjáról (október 4.),

·         takarékossági világnapról (október 31.).

·         Terepgyakorlat a történelem orientáció számára.

 

November

·         Személyes terek fejlesztése a diákok számára (osztálytermek, folyosói rendezők, természetfotók, diákjaink rajzai a témában).

·         Együttműködés megalapozása külső intézetekkel, partnerekkel.

·         „Értékek, amiért érdemes maradni” konferencia és kiállítás

 

December  

·         Szülők bevonása a fenntarthatósággal kapcsolatos programokba,

·         környezetünk értékeinek, hagyományainak megismerése, megőrzése,

·         karácsonyváró kézműves foglalkozások a Christmas Party keretén belül.

·         Madáretető kialakítása.

 

Január  

·         Újévi fogadalmak: diákok ötleteinek összegyűjtése a környezettudatosság helyi fejleszthetőségéről, illetve az iskola büféjével együttműködve egészségesebb élelmiszerek és hazai termékek népszerűsítése.

·         Tanulók fizikai és edzettségi állapotának felmérése.

·         Olaszországi sítábor

 

Február 

·         Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny írásbeli és szóbeli döntőjének megrendezése,

·          természetfotó-kiállítás,

·         ausztriai sítábor.

·         Madáretetés és –megfigyelés az újonnan felállított etetőnél.

  (http://minap.hu/cikkek/az-orszag-legjobb-fiatal-biologusai-foldesben)

 

Március

·         Megemlékezés a víz világnapjáról (március 22.),

·         tanulmányi kirándulások.

·         Kulturális nap keretén belül környezetvédelmi munkák értékelése.

 

Április 

·         Szakköri túrák, természetjárás osztályonként a Föld napja alkalmából (április 22.).

·         Kirándulással egybekötött diákbizottsági konferencia keretein belül „zöld tevékenységek” megbeszélése is.

·         Műemlékvédelmi világnap.

 

Május

·         Megemlékezés a Madarak és Fák napjáról (május 19.).

·         Csatlakozás a TeSzedd! mozgalom egész országra kiterjedő akciójához.

 

Június  

·         Sportnap az iskolában,

·         megemlékezés a környezetvédelmi világnapról (június 5.).

 

Ökohírek

·         ökolábnyom: https://www.youtube.com/watch?v=dOEKDcLpraw

·         PDF (okolabnyom)

·         Szelektív hulladékgyűjtés: http://www.szelektiv.hu/

·         tudatos vásárló: PDF (tudatosvasarlo)

·         hulladékból termék: http://kornyezetbarat.hulladekboltermek.hu/fenntarthato/klimamentes/

Versenyeredmények


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9. évfolyam, csapat) körzeti forduló,
8. hely Halász Fábián 9.D, Hegedűs Nóra 9.D, Szekeres Adrienn 9.D, Tergalecz Dóra 9.D Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin, Horváth Ibolya


Országos Fotó, Vers és Prózaíró Verseny (fotó kategória) országos forduló,
2. hely Kalocsai Édua Mária 9.D


fizika Eötvös Verseny országos forduló,
dicséretet kapott Gyulai Márton 11.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
191 pont (2. fordulóba jutott) Révész Máté (8.B),
77 pont (2. fordulóba jutott) Apró Balázs (8.B),
98 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (8.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


DEIK (Debreceni Egyetem Informatikai Kar) Regionális programozói csapatverseny (középiskolás kategória)
1. hely (különdíj a legtöbb elsőre jól beadott feladatért) Gáspár Attila (12.H), Robotka Adrián (12.C), Révész Máté (8.B),
dicséret Pál Diána (11.H), Suszter Ágnes (10.C), Győrffi Ádám (9.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye (csapat)
1. hely Stefán Boglárka Abigél 11.E, Tóth Nikoletta 11.E, Tóth Lili 11.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna


Dr. Gárdus János Városi Általános Iskolai Német Nyelvi Verseny
2. hely Tóth Zsuzsanna 8.A,
4-5. hely Nagy Eszter 8.A ,
4-5. hely Nagy Karolina 8.A Felkészítő tanár: Sebő Sára


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny  (web alkalmazás kategória, csapatverseny) 2. döntő forduló,
országos 1. hely Suszter Ágnes (10.c), Tóth Anna (10.a), Robotka Adrián (12.c) Felkészítő tanár: Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!