átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Magyar

magyar nyelv és irodalom - versenyeredmények

2015/2016

magyar nyelv és irodalom Arany János Irodalmi Verseny
országos döntőbe jutott Illés Dorottya 9.H (2016. 02. 01.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (7. osztály - gimnáziumi kategória) megyei forduló,
3. hely Koleszár Kristóf 7.B, Jeddi Gábor 7.B, Komáromi Brigitta 7.B, Fürj Alina 7.B (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

7. hely Vass Júlia 7.A, Viszlai Zsófia 7.A, Gáspár Fanni 7.A, Nagy Alexandra 7.A (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Merkelné Vodila Noémi

(7. osztály, gimnáziumi kategória) megyei forduló,
1. hely (országos döntősök) Ézsöl András 7.B, Győrffi Ádám 7.B, Kundrák Ádám 7.B, Takács Emília 7.B (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(8. osztály - gimnáziumi kategória) megyei forduló,
4. hely Antal Réka 8.B, Kedves Lilla 8.B, Matiz Eszter 8.B, Vörös Zsófia 8.B (2015. 11. 19.) ,
4. hely Bárczi Enikő 8.B, Bendicskó Laura 8.B, Fazekas Zsófia 8.B, Purgel Dóra 8.B (2015. 11. 19.) ,
9. hely Csordás Henrik 8.B, Fenyvesi Tamás 8.B, Keresztes Kornél 8.B, Purzsa Aletta 8.B (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

(9. osztály) megyei forduló,
7. hely Ajtai Boglárka 9.C, Dojcsák Milla 9.C, Gergely Kamilla 9.C, Sándor Boglárka 9.C (2015. 12. 17.) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia

(10. osztály)
regionális 17. hely Nagy Klaudia 10.H, Kovács Zsófia 10.H, Vadon Enikő 10.H, Halász Petra 10.H (2016. 03. 11.) ,
(11. osztály)
regionális 10. hely Kozák Dániel Gyula 11.H, Kiss Péter 11.H, Tóth Miklós 11.H, Csendi Balázs 11.H (2016. 03. 11.) ,
regionális 11. hely Szabadfalvi Dániel 11.H, Paréj Balázs 11.H, Borbély Ágoston 11.H, Juga Péter György 11.H (2016. 03. 11.) ,
regionális 12. hely Karancsi Zsófia 11.H, Benkő Glória 11.H, Tulipán Levente 11.C, Szobonya Csenge 11.C (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Így írunk mi, novellaíró pályázat
különdíjat kapott Puskás Balázs 9.C (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia


magyar nyelv és irodalom Implom Helyesírási Verseny megyei forduló,
6. hely Pál Diána 9.H (2016. 02. 01.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Kelemen Didák Városi Irodalmi Pályázat
2. hely Dimény Eszter 11.H, Letek Nóra 11.H, Osztermann Anna 11.H. Petrik Eszter 11.H (2016. 03. 01.) ,
5. hely Zoltai Diána 11.E, Varga-Kovács István 11. E, Veszprémi Tamás 11. B (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet

6. hely Szunyogh Örs Péter 12. H (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny
2. fordulóba jutott Mizser Fruzsina 13.A (2016. 01. 17.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom XII. Janikovszky Éva Meseíró Pályázat (országos)
2. hely Fürj Alina 7.B (2016. 06. 19.)


Gratulálunk!

Bővebben...

Induló osztályok kötelező olvasmányai

Kötelező olvasmányok hetedik osztályosoknak (2014 - 2015)

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

Petőfi Sándor: A helység kalapácsa

Szabó Magda: Abigél

Jules Verne: Kétévi vakáció

 

Kötelező olvasmányok kilencedik osztályosoknak (2014 - 2015)

Homérosz: Iliász és Odüsszeia (részletek a szöveggyűjteményből)

Szophoklész: Antigoné

Biblia (Ószövetség – részletek a szöveggyűjteményből, Újszövetség – Máté evangéliuma)

Dante Alighieri: Isteni színjáték (Pokol)

Boccaccio, Giovanni: Dekameron (öt novella)

Shakespeare, William: Rómeó és Júlia, Hamlet

Versenyeredmények


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9. évfolyam, csapat) körzeti forduló,
8. hely Halász Fábián 9.D, Hegedűs Nóra 9.D, Szekeres Adrienn 9.D, Tergalecz Dóra 9.D Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin, Horváth Ibolya


Országos Fotó, Vers és Prózaíró Verseny (fotó kategória) országos forduló,
2. hely Kalocsai Édua Mária 9.D


fizika Eötvös Verseny országos forduló,
dicséretet kapott Gyulai Márton 11.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
191 pont (2. fordulóba jutott) Révész Máté (8.B),
77 pont (2. fordulóba jutott) Apró Balázs (8.B),
98 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (8.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


DEIK (Debreceni Egyetem Informatikai Kar) Regionális programozói csapatverseny (középiskolás kategória)
1. hely (különdíj a legtöbb elsőre jól beadott feladatért) Gáspár Attila (12.H), Robotka Adrián (12.C), Révész Máté (8.B),
dicséret Pál Diána (11.H), Suszter Ágnes (10.C), Győrffi Ádám (9.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye (csapat)
1. hely Stefán Boglárka Abigél 11.E, Tóth Nikoletta 11.E, Tóth Lili 11.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna


Dr. Gárdus János Városi Általános Iskolai Német Nyelvi Verseny
2. hely Tóth Zsuzsanna 8.A,
4-5. hely Nagy Eszter 8.A ,
4-5. hely Nagy Karolina 8.A Felkészítő tanár: Sebő Sára


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny  (web alkalmazás kategória, csapatverseny) 2. döntő forduló,
országos 1. hely Suszter Ágnes (10.c), Tóth Anna (10.a), Robotka Adrián (12.c) Felkészítő tanár: Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!