Informatika
Kódkupa (IIOT válogatóverseny) 2024 - döntő - eredmény
Kódkupa (IIOT válogatóverseny) 2024 - döntő - eredmény
A legjobbak az International Informatics Olympiad in Teams (IIOT) versenyen, azaz a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián vehetnek részt.
Az IIOT célja a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiához (IOI) hasonló verseny szervezése, ahol a feladatokat csapatban kell megoldani. A 4 fős csapatokat egy iskolába járó diákok alkotják.
Iskolánkat a !42 elnevezésű csapat képviselte, név szerint Molnár István Ádám, Nagy Martin, Koós Andor, Szörényi Zalán András.
A három online fordulós selejtezők végén, az 52 csapatból álló mezőnyben a 2. helyen jutottak be a 10+1 csapatos döntőbe.
Következett a döntő, amely a budapesti Fazekas Fazekas Mihály Gimnáziumban 2024. március 10. vasárnap került megrendezésre, ahol a csapatoknak 8 feladatot kellett megoldania 2 számítógépen 3 óra alatt.
Ez annyira jól sikerült, hogy a végeredményben 697/800 ponttal első helyen végeztek!
Ezzel kiérdelemték, hogy a 2024. május 10-13. között Damaszkuszban (Szíria) megrendezendő nemzetközi versenyen részt vegyenek, a helyszínen vagy online.
A végeredmény
Gratulálunk!
További információ, eredmények, feladatok:
Kódkupa - IIOT válogatóverseny (kodkupa.hu)
Az IIOT-ról: Home (iio.team)
- Részletek
- (2024. március 10. vasárnap, 19:00)
XVI. Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2024 - döntő - eredmény
XVI. Dusza Árpád programozói emlékverseny 2024 - döntő - eredmény
Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny idén is megrendezésre kerül. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában méri össze tudását."A döntőbe jutó csapatok a regionális fordulóban beadott munkájukat a döntő előtt kijavíthatják, átdolgozhatják. Ezt kell bemutatniuk az országos döntőn egy 10-15 perces prezentáció keretében a zsűrinek és a többi versenyzőnek a versenybizottság által előre megadott szempontrendszer alapján. A döntőn programozási feladatot már nem kell megoldaniuk a csapatoknak. A bemutatón a jelenlévő vendégek, pl. a felkészítő tanárok is részt vehetnek. Elvárjuk az elkészült pályamunkák színvonalas bemutatását mind felhasználói, mind szoftverfejlesztői szempontból." A verseny meghirdetője: Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (www.isze.hu)Jó hangulatban, sikeresen mutatta be a 9 csapat munkájukat, amely a regionális fordulóban elkezdett baráti fogadás továbbfejlesztése és termékké alakítása volt.
A zsűri értékelése mellett különdíjként többek között a Dusza-család felajánlását és a Földes Ferenc Gimnázium alapítványának különdíját vehették át a legjobban teljesítők.
Iskolánk nevében köszönjük az ISZE szervezését, támogatását, a résztvevőknek a munkájukat és reméljük, találkozunk jövőre is!
A végeredmény
Gratulálunk!
További információk és a feladat:
https://isze.hu/dusza-arpad-orszagos-programozoi-emlekverseny/
A Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyről
Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny idén is megrendezésre kerül. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában méri össze tudását.
2022-től "a döntőbe jutó csapatok a regionális fordulóban beadott munkájukat a döntő előtt kijavíthatják, átdolgozhatják. Ezt kell bemutatniuk az országos döntőn egy 15 perces prezentáció keretében a zsűrinek és a többi versenyzőnek a versenybizottság által előre megadott szempontrendszer alapján. A döntőn programozási feladatot már nem kell megoldaniuk a csapatoknak. A bemutatón a jelenlévő vendégek, pl. a felkészítő tanárok is részt vehetnek. Elvárjuk az elkészült pályamunkák színvonalas bemutatását mind felhasználói, mind szoftverfejlesztői szempontból."
A Dusza-műhelyről
A Dusza Árpád Országos Programozó Emlékverseny egy igen színvonalas, népszerű programozói csapatverseny. 2008. óta szervezzük meg, azóta kibővítettük a web-programozás és mobilprogramozás kategóriákkal.
A verseny tapasztalatai alapján felmerült, hogy jó lenne több segítséget adni a versenyzőknek a csapatmunkára történő felkészülésben, és a projektek hatékony megvalósításában.
A Dusza Árpád verseny korábbi eredményes versenyzői, akik már fiatal informatikusok vállalkoztak arra, hogy mentorként segítenék ebben a legelkötelezettebb középiskolásokat.
Ennek alapján 2019 szeptemberétől a programozói versenyhez kapcsolódóan meghirdettük a Dusza-műhely programot. A műhely programra a versenyen részvételtől függetlenül is lehetett jelentkezni.
A műhelyben legalább 3 fős (max. 5 fős) csapatok vehettek részt. Minden csapat a saját maga által választott projektet valósíthatta meg a mentorok szakmai támogatásával.
A műhelyben dolgozó csapatoknak van egy főmentoruk, akivel a projekt indulásakor felvették a kapcsolatot, egyeztették az együttműködés módját. Ez a főmentor a mentorprogramhoz kapcsolódóan az elsődleges kapcsolattartó. A választott témakör kapcsán szakmai műhelymunkára volt lehetőség. A kidolgozás ideje alatt 3 workshopot terveztünk, amelyeken a csapatok bemutatták a munkáikat egymásnak, illetve egyeztettek a mentorokkal.
A végleges munkák bemutatása szakmai és nem szakmai közönség előtt, a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyről döntőjének idején és helyszínén kerül sor.
Az ISZE-ről
Az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete elsődleges céljai
Az informatika számítástechnika oktatása. Az informatika-számítástechnika oktatás szakmai fejlesztése, ehhez kapcsolódó tudományos tevékenység és kutatás. Az informatikai kultúra terjesztése. A szakma és az oktatók érdekvédelme. Az oktatási intézmények közötti tájékoztatás elősegítése. Az oktatás és gazdasági szféra közötti tájékoztatás elősegítése. A szakterületen dolgozó szakemberek tájékoztatása és tapasztalatainak cseréje. Bonis Bona Díjas Kiváló Tehetséggondozó Szervezet.
www.isze.hu
A Földes Ferenc Gimnáziumról
Tehetséggondozós középiskolánk diákjai minden évben sikeresen szerepelnek az országos és nemzetközi tanulmányi versenyeken.
ffg.hu
- Részletek
- (2024. március 02. szombat, 19:00)
FIRST LEGO LEAGUE 2024 nemzeti döntő eredménye
Padlógázzal előre! (FIRST LEGO LEAGUE)
Sziasztok!
Pusztai Zsombor vagyok a 10.B osztályból. Mint ahogy már hallhattátok, csapatunk az S-Team továbbjutott a FirstLego League országos fordulójából első próbálkozásra. Most elmesélem, hogy tudtuk ezt szűk 4 hónap alatt elérni:
Októberben Takács Pedagógus keresett embereket egy ,,Legó programozó szakkörre”. Osztálytársammal, egyben jó barátommal Misivel úgy gondoltuk, hogy kihasználjuk a lehetőséget és elmegyünk. Mivel az első alkalommal hárman jelentünk meg: Misi és Pocsay Bence és én, az első hetekben leginkább csapattársak keresése volt a cél. Nagy szerencsénkre novemberben csatlakozott hozzánk Vascsák Vince, régi barátom és Kovács Mátyás Tivadar. Így öten elkezdtünk járni az egyetemre készülni a versenyre. Mentoraink segítségével készítettünk egy programot, amivel robotunk 150 másodperc alatt a maximum 550 pontból 300 pontot tud hozni. Ezzel egy időben elkezdtünk gondolkodni a verseny másik részének, az innovációs projektnek a megvalósításán. Egyhangúan megegyeztünk, hogy egy kártyajátékot fogunk létrehozni híres magyar tudósok, feltatálók, technológusok, mérnökök, művészek és matematikusok arcképeivel a kártyákon. Innen ered a nevünk egyik értelmezése: S,mint Science(Tudomány), T, mint Technology(Technológia), E, mint Engineering(Mérnökség), A, mint Art(Művészet) és M, mint Matematika.
Ez lett a Géniusz kártya. A másik értelmezése a Földes-Team lerövidítése. Elkészítettük a prezentációt, nyomtattunk 5 példányt a kártyából és felkészítettük magunkat a februári regionális fordulóra. Sajnos én a verseny előtt lebetegedtem és nem tudtam részt venni rajta, de ez nem volt akadálya annak, hogy a robotunk felülmúlja az elvárt pontmennyiséget, így maximum 305 pontot szerezve továbbjutottunk az országos versenyre, amit ebben az évben Szigetszentmiklóson tartottak. Gyorsan el is kezdtük a robotprogram fejlesztését, mivel az országos verseny nem több, mint 3 héttel később került megrendezésre a regionális versenytől számítva. Az új programmal a robot akár 530 pontot is képes volt szerezni. Közben elkezdtük a kártyánk népszerűsítését a tanáraink és diáktársaink között, majd a kapott visszajelzések alapján a kártya továbbfejlesztését. Megtanultuk a robot indítási pozícióit és kellékeinek az elhelyezését, kinyomtattuk az újfajta kártyát 4 példányban és felosztottuk a prezentáció szövegét egymás között. Ennélfogva: nem volt ok az aggodalomra. Február 24-én készen álltunk a versenyre. A célunk a stabil 410 pont elérése volt. Nem kellett sokat várni és ezt a határt megléptük, mivel már az első kör 450 ponttal zárult és a 16 csapatból az élre kerültünk. A második kör egy szerencsétlen indítás végett csak 390 ponttal zárult, de még mindig az élen voltunk és készültünk a mindent eldöntő harmadik menetre. Mindent beleadtunk és ennek meg is lett az eredménye: 485 pontot szereztünk!
Bekerültünk az elődöntőbe elsőként 55 pontos előnnyel a másodikhoz képest. Először a negyedik legjobb csapat ellen játszottunk, akiket 450 pont begyűjtésével le is győztünk.
Elérkeztünk a döntőbe. A Budapesti ,,Blokkolók” nevű csapat volt az ellenfél. Két játszmás volt a döntő. Az első játszmában 460 pontot szereztünk, ezzel 60 pontos előnyt szereztünk az ellenféllel szemben. A második játszma pontos eredményét nem tudjuk, de 440 pontra saccoltuk, ezzel összesen 900 pontot szerezve bíztunk a győzelemben. A prezentációnk a kártyáról elnyerte a zsűri tetszését, így ott is bejutottunk a 3 legjobb közé, ami azt jelentette, hogy elő kellett adnunk a nagyszínpadon minden résztvevő előtt. Az előadások után következett az eredményhirdetés. A robotverseny első helyét elhódítottuk és nagy meglepetésre a prezentációnk a második legjobb helyet érte el. Így összesítésben az öt továbbjutó csapat közül a Dobpergés…………………HARMADIK helyen végeztünk.
És hogy ez pontosan mit jelent?
Május 31.-Június 2. -----------------------------> irány Long Beach, California!
- Részletek
- (2024. február 24. szombat, 19:00)
XV. Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2023 - döntő - eredmény
XV. Dusza Árpád programozói emlékverseny 2023 - döntő - eredmény
2023. március 11. szombat Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny idén is megrendezésre kerül. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában méri össze tudását."A döntőbe jutó csapatok a regionális fordulóban beadott munkájukat a döntő előtt kijavíthatják, átdolgozhatják. Ezt kell bemutatniuk az országos döntőn egy 15 perces prezentáció keretében a zsűrinek és a többi versenyzőnek a versenybizottság által előre megadott szempontrendszer alapján. A döntőn programozási feladatot már nem kell megoldaniuk a csapatoknak. A bemutatón a jelenlévő vendégek, pl. a felkészítő tanárok is részt vehetnek. Elvárjuk az elkészült pályamunkák színvonalas bemutatását mind felhasználói, mind szoftverfejlesztői szempontból." A verseny meghirdetője: Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (www.isze.hu)Jó hangulatban, sikeresen mutatta be a 10 csapat munkájukat, amely a regionális fordulóban elkezdett éttermi asztalfoglalás továbbfejlesztése és termékké alakítása volt.
A zsűri értékelése mellett különdíjként többek között a Dusza-család felajánlását vehették át a legjobban teljesítők.
Iskolánk nevében köszönjük az ISZE szervezését, támogatását, a résztvevőknek a munkájukat és reméljük, találkozunk jövőre is!
A végeredmény
Gratulálunk!
További információk és a feladat:
https://isze.hu/dusza-arpad-orszagos-programozoi-emlekverseny/
A Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyről
Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny idén is megrendezésre kerül. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában méri össze tudását.
2022-től "a döntőbe jutó csapatok a regionális fordulóban beadott munkájukat a döntő előtt kijavíthatják, átdolgozhatják. Ezt kell bemutatniuk az országos döntőn egy 15 perces prezentáció keretében a zsűrinek és a többi versenyzőnek a versenybizottság által előre megadott szempontrendszer alapján. A döntőn programozási feladatot már nem kell megoldaniuk a csapatoknak. A bemutatón a jelenlévő vendégek, pl. a felkészítő tanárok is részt vehetnek. Elvárjuk az elkészült pályamunkák színvonalas bemutatását mind felhasználói, mind szoftverfejlesztői szempontból."
A Dusza-műhelyről
A Dusza Árpád Országos Programozó Emlékverseny egy igen színvonalas, népszerű programozói csapatverseny. 2008. óta szervezzük meg, azóta kibővítettük a web-programozás és mobilprogramozás kategóriákkal.
A verseny tapasztalatai alapján felmerült, hogy jó lenne több segítséget adni a versenyzőknek a csapatmunkára történő felkészülésben, és a projektek hatékony megvalósításában.
A Dusza Árpád verseny korábbi eredményes versenyzői, akik már fiatal informatikusok vállalkoztak arra, hogy mentorként segítenék ebben a legelkötelezettebb középiskolásokat.
Ennek alapján 2019 szeptemberétől a programozói versenyhez kapcsolódóan meghirdettük a Dusza-műhely programot. A műhely programra a versenyen részvételtől függetlenül is lehetett jelentkezni.
A műhelyben legalább 3 fős (max. 5 fős) csapatok vehettek részt. Minden csapat a saját maga által választott projektet valósíthatta meg a mentorok szakmai támogatásával.
A műhelyben dolgozó csapatoknak van egy főmentoruk, akivel a projekt indulásakor felvették a kapcsolatot, egyeztették az együttműködés módját. Ez a főmentor a mentorprogramhoz kapcsolódóan az elsődleges kapcsolattartó. A választott témakör kapcsán szakmai műhelymunkára volt lehetőség. A kidolgozás ideje alatt 3 workshopot terveztünk, amelyeken a csapatok bemutatták a munkáikat egymásnak, illetve egyeztettek a mentorokkal.
A végleges munkák bemutatása szakmai és nem szakmai közönség előtt, a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyről döntőjének idején és helyszínén kerül sor.
Az ISZE-ről
Az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete elsődleges céljai
Az informatika számítástechnika oktatása. Az informatika-számítástechnika oktatás szakmai fejlesztése, ehhez kapcsolódó tudományos tevékenység és kutatás. Az informatikai kultúra terjesztése. A szakma és az oktatók érdekvédelme. Az oktatási intézmények közötti tájékoztatás elősegítése. Az oktatás és gazdasági szféra közötti tájékoztatás elősegítése. A szakterületen dolgozó szakemberek tájékoztatása és tapasztalatainak cseréje. Bonis Bona Díjas Kiváló Tehetséggondozó Szervezet.
www.isze.hu
A Földes Ferenc Gimnáziumról
Tehetséggondozós középiskolánk diákjai minden évben sikeresen szerepelnek az országos és nemzetközi tanulmányi versenyeken.
ffg.hu
- Részletek
- (2020. március 11. szerda, 09:00)
Informatikai eredmények a 2020/21-es tanévben
A 2020/21-es tanév (is) szép eredményeket hozott a Földes Ferenc Gimnázium számára informatikából. A pandémia ellenére az országos versenyeken diákjaink szépen szerepeltek.
- Részletek
- (2018. június 18. hétfő, 14:53)
XIV. Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2022 - döntő - eredmény
XIII. Dusza Árpád programozói emlékverseny 2022 - döntő - eredmény
2022. február 19. szombat (Online) Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny idén is megrendezésre kerül. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában méri össze tudását."A döntőbe jutó csapatok a regionális fordulóban beadott munkájukat a döntő előtt kijavíthatják, átdolgozhatják. Ezt kell bemutatniuk az országos döntőn egy 15 perces prezentáció keretében a zsűrinek és a többi versenyzőnek a versenybizottság által előre megadott szempontrendszer alapján. A döntőn programozási feladatot már nem kell megoldaniuk a csapatoknak. A bemutatón a jelenlévő vendégek, pl. a felkészítő tanárok is részt vehetnek. Elvárjuk az elkészült pályamunkák színvonalas bemutatását mind felhasználói, mind szoftverfejlesztői szempontból." A verseny meghirdetője: Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (www.isze.hu)Jó hangulatban, sikeresen mutatta be a 10 csapat munkájukat, amely a regionális fordulóban elkezdett Pop-It játék továbbfejlesztése és termékké alakítása volt.
A zsűri értékelése mellett különdíjként többek között a Dusza-család felajánlását vehették át a legjobban teljesítők.
Iskolánk nevében köszönjük az ISZE szervezését, támogatását, a résztvevőknek a munkájukat és reméljük, találkozunk jövőre is!
A végeredmény
Gratulálunk!
További információk és a feladat:
https://isze.hu/dusza-arpad-orszagos-programozoi-emlekverseny/
A Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyről
Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny idén is megrendezésre kerül. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában méri össze tudását.
2022-től "a döntőbe jutó csapatok a regionális fordulóban beadott munkájukat a döntő előtt kijavíthatják, átdolgozhatják. Ezt kell bemutatniuk az országos döntőn egy 15 perces prezentáció keretében a zsűrinek és a többi versenyzőnek a versenybizottság által előre megadott szempontrendszer alapján. A döntőn programozási feladatot már nem kell megoldaniuk a csapatoknak. A bemutatón a jelenlévő vendégek, pl. a felkészítő tanárok is részt vehetnek. Elvárjuk az elkészült pályamunkák színvonalas bemutatását mind felhasználói, mind szoftverfejlesztői szempontból."
http://www.isze.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=75&Itemid=86
A Dusza-műhelyről
A Dusza Árpád Országos Programozó Emlékverseny egy igen színvonalas, népszerű programozói csapatverseny. 2008. óta szervezzük meg, azóta kibővítettük a web-programozás és mobilprogramozás kategóriákkal.
A verseny tapasztalatai alapján felmerült, hogy jó lenne több segítséget adni a versenyzőknek a csapatmunkára történő felkészülésben, és a projektek hatékony megvalósításában.
A Dusza Árpád verseny korábbi eredményes versenyzői, akik már fiatal informatikusok vállalkoztak arra, hogy mentorként segítenék ebben a legelkötelezettebb középiskolásokat.
Ennek alapján 2019 szeptemberétől a programozói versenyhez kapcsolódóan meghirdettük a Dusza-műhely programot. A műhely programra a versenyen részvételtől függetlenül is lehetett jelentkezni.
A műhelyben legalább 3 fős (max. 5 fős) csapatok vehettek részt. Minden csapat a saját maga által választott projektet valósíthatta meg a mentorok szakmai támogatásával.
A műhelyben dolgozó csapatoknak van egy főmentoruk, akivel a projekt indulásakor felvették a kapcsolatot, egyeztették az együttműködés módját. Ez a főmentor a mentorprogramhoz kapcsolódóan az elsődleges kapcsolattartó. A választott témakör kapcsán szakmai műhelymunkára volt lehetőség. A kidolgozás ideje alatt 3 workshopot terveztünk, amelyeken a csapatok bemutatták a munkáikat egymásnak, illetve egyeztettek a mentorokkal.
A végleges munkák bemutatása szakmai és nem szakmai közönség előtt, a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyről döntőjének idején és helyszínén kerül sor.
Az ISZE-ről
Az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete elsődleges céljai
Az informatika számítástechnika oktatása. Az informatika-számítástechnika oktatás szakmai fejlesztése, ehhez kapcsolódó tudományos tevékenység és kutatás. Az informatikai kultúra terjesztése. A szakma és az oktatók érdekvédelme. Az oktatási intézmények közötti tájékoztatás elősegítése. Az oktatás és gazdasági szféra közötti tájékoztatás elősegítése. A szakterületen dolgozó szakemberek tájékoztatása és tapasztalatainak cseréje. Bonis Bona Díjas Kiváló Tehetséggondozó Szervezet.
www.isze.hu
A Földes Ferenc Gimnáziumról
Tehetséggondozós középiskolánk diákjai minden évben sikeresen szerepelnek az országos és nemzetközi tanulmányi versenyeken.
www.ffg.hu
- Részletek
- (2019. február 16. szombat, 20:36)
XII. Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2020 - döntő - eredmény
V. Dusza Árpád programozói emlékverseny 2015 - döntő - eredmény
2020. február 22. szombat"Egy komplex feladatot kell megoldani a versenyző csapat által választott feladatmegosztással. Az elkészített programhoz rövid, összefoglaló fejlesztői dokumentációt kell készíteni a verseny kezdetén megadott sablon alapján. Az elkészült munkákat a csapatok a döntő második részében 10-15 percben bemutatják. A programok bemutatását a döntő előtt ismertetett szempontok szerint értékeljük." A verseny meghirdetője: Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (www.isze.hu)
Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny ötödik éve kerül megrendezésre. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában mérte össze tudását.
Jó hangulatban, sikeresen vette a 10 csapat a délelőtti 4 órás megmérettetést, ahol a magyarországi amerikai foci liga adatainak elemzését kellett elkészíteni. Ebéd után az elkészült "termékek" személyes bemutatása következett.
A zsűri komplex értékelése mellett különdíjként többek között a Dusza-család felajánlását vehették át a legjobban teljesítők.
Iskolánk nevében köszönjük az ISZE szervezését, támogatását, a résztvevőknek a munkájukat és reméljük, találkozunk jövőre is!
Ebben az évben először támogatta a verseny szellemiségét a szintén Dusza Árpádról elnevezett Mentorműhely, amelyet a korábbi versenyek részvevői, ma már vállalatoknál dolgozó programozók segítettek. A középiskolás csapatok az egy éves fejlesztések eredményeit bemutatón ismertették a kísérőtanárokkal, zsűrivel, és a versenyzőkkel. Moderálta: Marhefka István az 1997-es Fokvárosi IOI (nemzetközi informatikai diákolimpia) ezüstérmes versenyzője, a Mentorműhely vezetője
A végeredmény
Gratulálunk!
További információk és a feladat:
https://isze.hu/dusza-arpad-orszagos-programozoi-emlekverseny/
- Részletek
- (2019. február 16. szombat, 20:36)
XII. Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny
Döntő - 2020. február 22. Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc
Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny idén is megrendezésre kerül. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában méri össze tudását.
"Egy komplex feladatot kell megoldani a versenyző csapat által választott feladatmegosztással. Az elkészített programhoz rövid, összefoglaló fejlesztői dokumentációt kell készíteni a verseny kezdetén megadott sablon alapján. Az elkészült munkákat a csapatok a döntő második részében 10-15 percben bemutatják. A programok bemutatását a döntő előtt ismertetett szempontok szerint értékeljük."
A verseny ideje alatt szeretettel várunk minden érdeklődöt a következő előadásokra:
09.00 Dusza-Mentorműhely munkáinak bemutatója
Kaposvári, Dunakeszi, Szombathelyi, Budapesti csapatok és mentoraik
Moderálja: Marhefka István az 1997-es Fokvárosi IOI ezüstérmes versenyzője a Mentorműhely vezetője
11.00 Szakmai beszélgetés
A verseny meghirdetője: Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (www.isze.hu)
A Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyről
Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny idén is megrendezésre kerül. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában méri össze tudását.
"Egy komplex feladatot kell megoldani a versenyző csapat által választott feladatmegosztással. Az elkészített programhoz rövid, összefoglaló fejlesztői dokumentációt kell készíteni a verseny kezdetén megadott sablon alapján. Az elkészült munkákat a csapatok a döntő második részében 10-15 percben bemutatják. A programok bemutatását a döntő előtt ismertetett szempontok szerint értékelik."
http://www.isze.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=75&Itemid=86
A Dusza-műhelyről
A Dusza Árpád Országos Programozó Emlékverseny egy igen színvonalas, népszerű programozói csapatverseny. 2008. óta szervezzük meg, azóta kibővítettük a web-programozás és mobilprogramozás kategóriákkal.
A verseny tapasztalatai alapján felmerült, hogy jó lenne több segítséget adni a versenyzőknek a csapatmunkára történő felkészülésben, és a projektek hatékony megvalósításában.
A Dusza Árpád verseny korábbi eredményes versenyzői, akik már fiatal informatikusok vállalkoztak arra, hogy mentorként segítenék ebben a legelkötelezettebb középiskolásokat.
Ennek alapján 2019 szeptemberétől a programozói versenyhez kapcsolódóan meghirdettük a Dusza-műhely programot. A műhely programra a versenyen részvételtől függetlenül is lehetett jelentkezni.
A műhelyben legalább 3 fős (max. 5 fős) csapatok vehettek részt. Minden csapat a saját maga által választott projektet valósíthatta meg a mentorok szakmai támogatásával.
A műhelyben dolgozó csapatoknak van egy főmentoruk, akivel a projekt indulásakor felvették a kapcsolatot, egyeztették az együttműködés módját. Ez a főmentor a mentorprogramhoz kapcsolódóan az elsődleges kapcsolattartó. A választott témakör kapcsán szakmai műhelymunkára volt lehetőség. A kidolgozás ideje alatt 3 workshopot terveztünk, amelyeken a csapatok bemutatták a munkáikat egymásnak, illetve egyeztettek a mentorokkal.
A végleges munkák bemutatása szakmai és nem szakmai közönség előtt, a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyről döntőjének idején és helyszínén kerül sor.
Az ISZE-ről
Az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete elsődleges céljai
Az informatika számítástechnika oktatása. Az informatika-számítástechnika oktatás szakmai fejlesztése, ehhez kapcsolódó tudományos tevékenység és kutatás. Az informatikai kultúra terjesztése. A szakma és az oktatók érdekvédelme. Az oktatási intézmények közötti tájékoztatás elősegítése. Az oktatás és gazdasági szféra közötti tájékoztatás elősegítése. A szakterületen dolgozó szakemberek tájékoztatása és tapasztalatainak cseréje. Bonis Bona Díjas Kiváló Tehetséggondozó Szervezet.
www.isze.hu
A Földes Ferenc Gimnáziumról
Tehetséggondozós középiskolánk diákjai minden évben sikeresen szerepelnek az országos és nemzetközi tanulmányi versenyeken.
www.ffg.hu
- Részletek
- (2020. február 16. vasárnap, 19:36)
XI. Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2019 - döntő - eredmény
V. Dusza Árpád programozói emlékverseny 2015 - döntő - eredmény
2019. február 23. szombat"Egy komplex feladatot kell megoldani a versenyző csapat által választott feladatmegosztással. Az elkészített programhoz rövid, összefoglaló fejlesztői dokumentációt kell készíteni a verseny kezdetén megadott sablon alapján. Az elkészült munkákat a csapatok a döntő második részében 10-15 percben bemutatják. A programok bemutatását a döntő előtt ismertetett szempontok szerint értékeljük." A verseny meghirdetője: Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (www.isze.hu)
Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny ötödik éve kerül megrendezésre. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában mérte össze tudását.
Jó hangulatban, sikeresen vette a 10 csapat a délelőtti 4 órás megmérettetést, ahol egy labiritnus játékot kellett elkészíteni. Ebéd után az elkészült "termékek" személyes bemutatása következett.
A zsűri komplex értékelése mellett különdíjként többek között a Dusza-család felajánlását vehették át a legjobban teljesítők.
Iskolánk nevében köszönjük az ISZE szervezését, támogatását, a résztvevőknek a munkájukat és reméljük, találkozunk jövőre is!
A végeredmény
Gratulálunk!
További információk és a feladat:
https://isze.hu/dusza-arpad-orszagos-programozoi-emlekverseny/
Elhangzott előadások
- Fülöp Márta Marianna, az ISZE elnöke, tehetségszakértő: Középiskolások szocio-emocionális fejlesztése a sikeresebb továbbtanulásért
- Marhefka István, agile coach, software architect,T-shaped Software Kft., Dusza Árpád tanítványa: Modern szoftverfejlesztés az iskolákban
- Englert Ervin, középiskolai informatikatanár: A Git használata a műhelymunkában és versenyen
- Szakmai fórum (ISZE Tehetségsegítő Tanács beszámoló)
A versenyre meghívottak névsora
- Részletek
- (2019. február 16. szombat, 20:36)
ACER CloudProfessor
Iskolánk az AcerShop.hu jóvoltából két CloudProfessor és GIGO csomaggal lett gazdagabb, amit informatika programozó szakkörön nyúztunk.
- Részletek
- (2018. június 22. péntek, 15:07)