átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Világelső Földes diákok

2016.01.13.

Plaszkó Noel HYPT eredmény

 

Plaszkó Noel (12.C osztályos tanuló) évfolyamán első díjat szerzett, és abszolút első helyezést ért el az International Young Physicists’ Tournament (Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenye) magyarországi válogatófordulóján, ezzel bekerülve a 8 fős magyar felkészülési csapatba. Noel felkészülését a MOL Tehetségtámogató Program segíti. 

Felkészítő tanárai: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc, Bíró István

Szívből gratulálunk!

 

2015.01.06.

Kiváló eredmény a Kürschák József Matematikai Tanulóversenyen

gaspatti 

Gáspár Attila (10. H osztályos tanuló) harmadik díjat szerzett a Bolyai János Matematikai Társulat által szervezett Kürschák József Matematikai Tanulóversenyen. A versenybizottság első díjat nem adott ki.

Felkészítő tanárai: Győry Ákos, Gulyás Tibor, Kovács Attiláné, Marosszéky Gábor, Pósa Lajos, Szűcs Gábor, Dobos Sándor.

Szívből gratulálunk!

2015.12.17.

DEIK Regionális Programozó Csapatverseny 2015 - Földes siker

A Debreceni Egyetem Informatikai Kara a 2015/2016-os tanév őszi félévében is megrendezte a DEIK Regionális Programozó Csapatversenyt, amelyet iskolánk csapata nyert meg, így egy évig a Földes Ferenc Gimnázium dísze a legeredményesebb csapatnak járó vándorserleg!

Bővebben...

Kiváló eredmény az Eötvös-versenyen!

 

 

Tompa Tamás Lajos (11. C osztályos tanuló) második díjat szerzett az Eötvös Loránd Fizikai Társulat által szervezett Eötvös-versenyen. A versenybizottság első díjat nem adott ki.

Felkészítő tanárai: Zámborszky Ferenc és Kovács Benedek.

Szívből gratulálunk!

 

2015.11.24.

Kiváló honismereti munka

 

 

Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet tanárnő kiváló honismereti munkája alapján az Országos Honismereti Szövetségtől Honismereti Munkáért Emléklap elismerésben részesült.

Az Emléklapot Mezőkövesden, 2015. október 24-én,

a XX. Országos Ifjúsági Honismereti Akadémián

Debreczeni-Droppán Béla, a Honismereti Szövetség elnöke adta át.

Gratulálunk!

2015.11.02.

Érettségi témakörök 2015 ősz

Magyar nyelv és irodalom Anyanyelv tételcímek  Irodalom tételcímek  
Történelem  Témakörök    
Informatika  Témakörök    
Mozgóképkultúra és médiaismeret Filmlista   Projekt feladatok  
       

2015. 09.22.

OKTV időpontok 2015/2016

Az oktv fordulók időpontjai itt olvashatóak.

2015.09.18.

Ismét kitűnő eredmények a MEMO-n!

Iskolánk tanulója, Gáspár Attila (10. H osztály), aranyérmet szerzett a Közép-európai Matematikai Diákolimpián!

 

 

 

Bővebben...

TÁMOP-3.3.10 beszámoló

A beszámoló szövege fdf-ben.

Versenyeredmények


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9. évfolyam, csapat) körzeti forduló,
8. hely Halász Fábián 9.D, Hegedűs Nóra 9.D, Szekeres Adrienn 9.D, Tergalecz Dóra 9.D Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin, Horváth Ibolya


Országos Fotó, Vers és Prózaíró Verseny (fotó kategória) országos forduló,
2. hely Kalocsai Édua Mária 9.D


fizika Eötvös Verseny országos forduló,
dicséretet kapott Gyulai Márton 11.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
191 pont (2. fordulóba jutott) Révész Máté (8.B),
77 pont (2. fordulóba jutott) Apró Balázs (8.B),
98 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (8.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


DEIK (Debreceni Egyetem Informatikai Kar) Regionális programozói csapatverseny (középiskolás kategória)
1. hely (különdíj a legtöbb elsőre jól beadott feladatért) Gáspár Attila (12.H), Robotka Adrián (12.C), Révész Máté (8.B),
dicséret Pál Diána (11.H), Suszter Ágnes (10.C), Győrffi Ádám (9.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye (csapat)
1. hely Stefán Boglárka Abigél 11.E, Tóth Nikoletta 11.E, Tóth Lili 11.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna


Dr. Gárdus János Városi Általános Iskolai Német Nyelvi Verseny
2. hely Tóth Zsuzsanna 8.A,
4-5. hely Nagy Eszter 8.A ,
4-5. hely Nagy Karolina 8.A Felkészítő tanár: Sebő Sára


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny  (web alkalmazás kategória, csapatverseny) 2. döntő forduló,
országos 1. hely Suszter Ágnes (10.c), Tóth Anna (10.a), Robotka Adrián (12.c) Felkészítő tanár: Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!