átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

DEIK Regionális Programozó Csapatverseny 2015 - Földes siker

A Debreceni Egyetem Informatikai Kara a 2015/2016-os tanév őszi félévében is megrendezte a DEIK Regionális Programozó Csapatversenyt, amelyet iskolánk csapata nyert meg, így egy évig a Földes Ferenc Gimnázium dísze a legeredményesebb csapatnak járó vándorserleg!

Bővebben...

Kiváló eredmény az Eötvös-versenyen!

 

 

Tompa Tamás Lajos (11. C osztályos tanuló) második díjat szerzett az Eötvös Loránd Fizikai Társulat által szervezett Eötvös-versenyen. A versenybizottság első díjat nem adott ki.

Felkészítő tanárai: Zámborszky Ferenc és Kovács Benedek.

Szívből gratulálunk!

 

2015.11.24.

Kiváló honismereti munka

 

 

Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet tanárnő kiváló honismereti munkája alapján az Országos Honismereti Szövetségtől Honismereti Munkáért Emléklap elismerésben részesült.

Az Emléklapot Mezőkövesden, 2015. október 24-én,

a XX. Országos Ifjúsági Honismereti Akadémián

Debreczeni-Droppán Béla, a Honismereti Szövetség elnöke adta át.

Gratulálunk!

2015.11.02.

Érettségi témakörök 2015 ősz

Magyar nyelv és irodalom Anyanyelv tételcímek  Irodalom tételcímek  
Történelem  Témakörök    
Informatika  Témakörök    
Mozgóképkultúra és médiaismeret Filmlista   Projekt feladatok  
       

2015. 09.22.

OKTV időpontok 2015/2016

Az oktv fordulók időpontjai itt olvashatóak.

2015.09.18.

Ismét kitűnő eredmények a MEMO-n!

Iskolánk tanulója, Gáspár Attila (10. H osztály), aranyérmet szerzett a Közép-európai Matematikai Diákolimpián!

 

 

 

Bővebben...

TÁMOP-3.3.10 beszámoló

A beszámoló szövege fdf-ben.

TÁMOP-3.3.10 évközi beszámoló

A beszámoló anyaga pdf formátumban letölthető.

 

Várjuk a Zrínyi versenyen a matematika tehetséggondozó szakkörre meghívást nyert tanulókat!

Az 4. osztályos matematika tehetséggondozó szakkör első foglalkozása szeptember 22-én, kedden 15 órakor lesz a fsz. 12. teremben. A további szakkörök keddenként 15 -16.40 között lesznek ugyanitt.

Szabadfalviné Kormányos Anikó

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Az 5. osztályos matematika tehetséggondozó szakkör időpontja kedd 15 óra, fsz. 10. Első foglalkozás előrelátható időpontja : szeptember 22.

Fejér Szabolcs

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

2015.09.14.

Iskolánk tanárainak elismerése

A tehetséggondozás terén elért kiemelkedő teljesítményéért Graphisoft díjat kapott iskolánk 4 tanára 2015. május 29-én:

Gulyás Tibor

Győry Ákos

Kovács Attiláné

Marosszéky Gábor

Gratulálunk!

2015.06.02.

Versenyeredmények


angol nyelv Litteratum (7. évfolyam)
megyei 1. hely Csomós Bence 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

megyei 3. hely Kun Borostyán 7. A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

megyei 4. hely Révész Máté 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

(8. évfolyam)
megyei 1. hely Kurmai Márton 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 2. hely Ézsöl András 8. B ,
megyei 3. hely Faragó Zsombor 8. B Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 4. hely Kocsis Bálint 8. A ,
megyei 5. hely Maticsek Márta 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


ERKEL DIÁKÜNNEPEK 2017 (Irodalmi színpad kategória)
1. hely Földes Diákszínpad Felkészítő tanár: Szűcs Tamás

3. hely Földes KIS Színpad,
legjobb férfi színész Puskás Balázs Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(kamarazene kategória)
1. hely FFG Line Oktett Felkészítő tanár: Petrány Mihály


sport Karate Magyar Bajnokság
országos 3. hely Nagy Gréta 7.A


magyar nyelv és irodalom MCC Debate Országos Vitaverseny
országos 3. hely Hatvani Anna 10.H, Nagy Marcell 10.H, Schweickhardt Gyula 10.H Felkészítő tanár: Jobbágy László, Pólik Magdolna


Nemzetközi Kémia Diákolimpia
Magyarországot képviselő csapat tagja Sajgó Mátyás 11. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


német nyelv Városi Kommunikációs Verseny
városi 1. hely Farkas Angéla 7.A Felkészítő tanár: Sebő Sára

angol nyelv városi 1. hely Kun Borostyán 7.A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

informatika városi 3. hely Nácsa Dominik 7. B Felkészítő tanár: Csató Endre

magyar nyelv és irodalom városi 3. hely Papp Adrienn 7.A Felkészítő tanár: Jobbágy László


Informatika Microsoft Imagine Learn to Win Contest (országos, progromozói csapatverseny, középiskolai kategória) 3., döntő forduló,
országos 1. hely Bagány Viktor (12.e) Lencsés Ádám (12.c) Robotka Adrián (11.c),
országos 2. hely Suszter Ágnes (9.a) Tóth Anna (9.a) Révész Máté (7.b) Felkészítő tanár: Csató Endre


Középiskolai Kémiai Lapok pontversenye (Feladatmegoldó (K) - kategória, 10. évfolyam)
országos 2. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

(Német szakfordítói kategória)
országos 1. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Barna László


sport XVII. WKF Karate Magyar Bajnokság
országos 1. hely (kvalifikáció a 2017-es világbajnokságra) Tóth Vanda 9. Nyek/AJTP


Gratulálunk!

Gratulálunk!