átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

KIS BARÁTI KÖRÖK 2017-2018

2017.09.12.

Matematika tehetséggondozó szakkör a Zrínyi versenyen meghívást nyert tanulóknak (2017)!

A 4. osztályos matematika tehetséggondozó szakkör első foglalkozása 2017. szeptember 26-én, kedden 15 órakor lesz a földszint 12. teremben. A további szakkörök időpontja: kedd 15.00-16.40
Szeretettel várom a meghívott diákokat!

Szabadfalviné Kormányos Anikó
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

A 5. osztályos matematika tehetséggondozó szakkör első foglalkozása 2017. szeptember 19-én, kedden 15 órakor lesz a földszint 10. teremben. A további szakkörök időpontja: kedd 15.00-16.40
Szeretettel várom a meghívott diákokat!

Fejér Szabolcs
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

2017.09.08.

Ladányi Ágnes

2017.08.07.

Olimpikonok 2017-ben

51th International Mendeleev Chemistry Olimpiad
51. Nemzetközi Mengyelejev Kémiai Olimpia
Asztana (Kazahsztán), 2017. április 23-30.

Húsz ország 120 diákja versenyzett.
Sajgó Mátyás (tanára: Endrész Gyöngyi) a Földes Ferenc Gimnázium diákja bronzérmet szerzett.

A magyar csapat további tagjainak eredményei:
Stenczel Tamás, Török Ignác Gimnázium, Gödöllő (tanárai: Karasz Gyöngyi és Kalocsai Ottó) – ezüstérem
Bajczi Levente, Török Ignác Gimnázium, Gödöllő – ezüstérem
Arany Eszter, Lovassy László Gimnázium, Veszprém– ezüstérem
Turi Soma, ELTE Apáczai Csere János Gimnázium, Budapest – ezüstérem
Kalapos Péter, ELTE Trefort Ágoston Gimnázium, Budapest– bronzérem

  

49th INTERNATIONAL CHEMISTRY OLYMPIAD
49. Nemzetközi Kémiai Diákolimpia
Nakhom Pathon, Thaiföld, 2017 július 6-15.

A versenyen 79 országból 297 középiskolás versenyzett.
Sajgó Mátyás (tanára: Endrész Gyöngyi) a Földes Ferenc Gimnázium diákja a magyar csapat legmagasabb pontszámát elérve, ezüstérmet szerzett.

A magyar csapat további érmesei:
Botlik Bence Béla, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziuma, Budapest - ezüstérem
Kalapos Péter, ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziuma, Budapest- ezüstérem
Turi Som, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziuma, Budapest - ezüstérem

 

 

24th Central European Olympiad in Informatics
24. Közép Európai Informatikai Diákolimpia
Ljubljana (Szlovénia), 2017. július 15- 20.

A versenyen Ausztria, Azerbajdzsán, Csehország, Georgia, Horvátország, Izrael, Lengyelország, Magyarország, Németország, Olaszország, Románia, Szlovákia és Szlovénia legjobbjai vettek részt, összesen 58 középiskolás versenyzett.
A rendkívül erős mezőnyben Gáspár Attila (tanára: Csató Endre) , a Földes Ferenc Gimnázium 11. évfolyamos diákja bronzérmet szerzett.

A magyar csapat további érmesei:
Busa Máté, Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa – bronzérem
Janzer Orsolya Lili Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium - bronzérem
Rajtuk kívül Naszály Áron volt még a verseny magyar résztvevője.

 


58th International Mathematical Olympiad
58. Nemzetközi Matematikai Diákolimpia
Rio de Janeiro, Brazília, 2017. július 12- 23.

A versenyen 111 ország 615 diákja vett részt.
Gáspár Attila (tanárai: Győry Ákos) megismételte tavalyi eredményét és újra aranyérmes lett. Borbényi Mártonnal holtversenyben a magyar csapat legmagasabb pontszámát érték el.

A magyar diákok eredményei:
Borbényi Márton (Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium) - aranyérem
Wiliams Kada (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium) - ezüstérem
Baran Zsuzsa (Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium) - bronzérem
Kovács Benedek (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium) - dicséret
A csapat tagja volt még Matolcsi Dávid (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium).
A magyar csapat a nem hivatalos összesítésben a 22. helyen végzett.

 

 

48th International Physics Olympiad
XLVIII. Nemzetközi Fizikai Diákolimpia
Yogyakarta, Indonézia, 2017. július 16-24.

A versenyen 92 ország 424 diákja vett részt. A magyar diákok nagyszerűen szerepeltek, a csapat minden tagja érmet szerzett.

A harmadik olimpiáján résztvevő Tompa Tamás Lajos (tanárai: Kovács Benedek, Zámborszky Ferenc), a Földes Ferenc Gimnázium diákja ARANYÉRMES lett, így teljessé tette olimpiai éremgyűjteményét, hiszen 2015-ben bronzérmet, 2016-ban pedig ezüstérmet szerzett.
Ő a második magyar, akinek mindhárom érme van!

A magyar diákok eredményei:
Kovács Péter Tamás (Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium) – ezüstérem
Marozsák Tóbiás (Óbudai Árpád Gimnázium) – ezüstérem
Nagy Botond (Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium) – ezüstérem
Németh Balázs (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – ezüstérem

 

2017.07.25.

Kétszeres olimpikon a Földesben!

Iskolánk 11. H osztályos tanulója, Gáspár Attila, olimpikon lett mind informatikából, mind matematikából! 

(Győry Ákos, Gáspár Attila, Csató Endre)

2017.06.29.

Bővebben...

Borsod-Abaúj-Zemplén megye tanulmányi versenyeinek díjazottjai 2017

2017.06.06.

Ismét földesista a Nemzetközi Kémia Diákolimpián

Sajgó Mátyás 11. D osztályos tanuló

a Nemzetközi Kémia Diákolimpián a Magyarországot képviselő csapat tagja lett.

Felkészítő tanára: Endrész Gyöngyi

Gratulálunk!!!

2017.06.01.

Sajgó Mátyás 11. D osztályos tanuló

a Nemzetközi Kémia Diákolimpián a Magyarországot képviselő csapat tagja lett.

 

Felkészítő tanára: Endrész Gyöngyi

 

Gratulálunk!!!

Kispályás Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő, Vép - 2017.05.12-14.

Csapatunk a 10.helyezést érte el. (induló csapatok:249)

 A csapat tagjai:
11d:Szabó Levente,Demján Máté,
12b:Bihari Soma, Nagy Máté,
11e:Rachev Patrik, Rémiás Máté,
12c:Mészáros Bálint
12h:Borbély Ágoston
11c.Fehér Viktor, Tóth Sebestyén
Testnevelő:Túróczy Attila

 

 

2017.05.25.

OKTV EREDMÉNYEK - DÖNTŐK 2016/2017-es tanév

2017.04.11.

Miniszterelnöki és miniszteri elismerő oklevelek

 

Miniszterelnöki és miniszteri elismerő okleveleket adott át az oktatási államtitkár a nemzetközi tudományos diákolimpiákon érmet szerző és részt vevő diákoknak, felkészítő tanáraiknak, valamint az őket támogató szervezeteknek a Parlamentben.

A jutalmazottak között volt Gáspár Attila (11. h) matematika és Tompa Tamás (12. c) fizika olimpikon, Győry Ákos és Zámborszky Ferenc tanárok.

2017.04.10.

Versenyeredmények


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny (országos, csapat, 11-13. osztály kategória) országos döntő forduló,
2. hely Gáspár Attila (12.h), Pál Diána (11.h), Robotka István Adrián (12.c) Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (II. programozás kategória ) 2. forduló,
199/200 ponttal, országos osztott 1. helyen (3., döntő fordulóba jutott) Gáspár Attila (12.h) Felkészítő tanár: Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!