átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Ismét földesista a Nemzetközi Kémia Diákolimpián

Sajgó Mátyás 11. D osztályos tanuló

a Nemzetközi Kémia Diákolimpián a Magyarországot képviselő csapat tagja lett.

Felkészítő tanára: Endrész Gyöngyi

Gratulálunk!!!

2017.06.01.

Sajgó Mátyás 11. D osztályos tanuló

a Nemzetközi Kémia Diákolimpián a Magyarországot képviselő csapat tagja lett.

 

Felkészítő tanára: Endrész Gyöngyi

 

Gratulálunk!!!

Kispályás Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő, Vép - 2017.05.12-14.

Csapatunk a 10.helyezést érte el. (induló csapatok:249)

 A csapat tagjai:
11d:Szabó Levente,Demján Máté,
12b:Bihari Soma, Nagy Máté,
11e:Rachev Patrik, Rémiás Máté,
12c:Mészáros Bálint
12h:Borbély Ágoston
11c.Fehér Viktor, Tóth Sebestyén
Testnevelő:Túróczy Attila

 

 

2017.05.25.

OKTV EREDMÉNYEK - DÖNTŐK 2016/2017-es tanév

2017.04.11.

Miniszterelnöki és miniszteri elismerő oklevelek

 

Miniszterelnöki és miniszteri elismerő okleveleket adott át az oktatási államtitkár a nemzetközi tudományos diákolimpiákon érmet szerző és részt vevő diákoknak, felkészítő tanáraiknak, valamint az őket támogató szervezeteknek a Parlamentben.

A jutalmazottak között volt Gáspár Attila (11. h) matematika és Tompa Tamás (12. c) fizika olimpikon, Győry Ákos és Zámborszky Ferenc tanárok.

2017.04.10.

European Youth Forum Trogen 2017

Március végén a Földes Ferenc Gimnázium 18 tanulóval és 2 kísérőtanárral, Sebő Sára és Dr. Ladányiné Varga Karolina tanárnőkkel képviselte Magyarországot az Európai Diáktalálkozón a svájci Trogenben.

Bővebben...

Vargáné Fekete Ildikó

 

 

A Földes Ferenc Gimnázium közössége mély fájdalommal tudatja, hogy gimnáziumunk magyar nyelv és irodalom – francia – dráma szakos tanára,

Vargáné Fekete Ildikó  tanárnő,

mára virradó éjjel elhunyt.

1954-2017

Emlékét megőrizzük!

 

2017.03.30.

A Tehetségek Szolgálatáért életműdíj – 2017

Szeretettel gratulálunk Dr. Szabó Istvánné tanárnőnek „A Tehetségek Szolgálatáért életműdíj – 2017” kitüntetéshez. 

2017.03.30.

STRASBOURG – 3. FELVONÁS

A gimnázium “uniós” csapata ősszel újabb Euroscola vetélkedőt nyerve kiharcolta a harmadik utazási lehetőséget az Európai Parlamentbe. Izgatottan készültünk az útra a diákokkal, akik aktívan, lelkesen készülődtek a strasbourgi „kalandra”.

Az utazásra 2017. február 14-18. között került sor…

Bővebben...

Érettségi témakörök 2017

Magyar irodalom   12.B   12.C   12.E     12.H   -   
Magyar nyelvtan   12.B   12.C   12.E   12.H   -  
Történelem   12.B   12.C   12.E   12.H   -  
Fizika   -   12.C   -   12.H
  -  
Informatika   12.B   12.C   12.E   12.H   előrehozott  
Kémia   12.B   -   -   12.H   -  
Testnevelés   -   12.C   12.E   12.H   -  

2017. 03.03.

Versenyeredmények


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9. évfolyam, csapat) körzeti forduló,
8. hely Halász Fábián 9.D, Hegedűs Nóra 9.D, Szekeres Adrienn 9.D, Tergalecz Dóra 9.D Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin, Horváth Ibolya


Országos Fotó, Vers és Prózaíró Verseny (fotó kategória) országos forduló,
2. hely Kalocsai Édua Mária 9.D


fizika Eötvös Verseny országos forduló,
dicséretet kapott Gyulai Márton 11.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
191 pont (2. fordulóba jutott) Révész Máté (8.B),
77 pont (2. fordulóba jutott) Apró Balázs (8.B),
98 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (8.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


DEIK (Debreceni Egyetem Informatikai Kar) Regionális programozói csapatverseny (középiskolás kategória)
1. hely (különdíj a legtöbb elsőre jól beadott feladatért) Gáspár Attila (12.H), Robotka Adrián (12.C), Révész Máté (8.B),
dicséret Pál Diána (11.H), Suszter Ágnes (10.C), Győrffi Ádám (9.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye (csapat)
1. hely Stefán Boglárka Abigél 11.E, Tóth Nikoletta 11.E, Tóth Lili 11.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna


Dr. Gárdus János Városi Általános Iskolai Német Nyelvi Verseny
2. hely Tóth Zsuzsanna 8.A,
4-5. hely Nagy Eszter 8.A ,
4-5. hely Nagy Karolina 8.A Felkészítő tanár: Sebő Sára


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny  (web alkalmazás kategória, csapatverseny) 2. döntő forduló,
országos 1. hely Suszter Ágnes (10.c), Tóth Anna (10.a), Robotka Adrián (12.c) Felkészítő tanár: Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!