1. kép

Évkönyv

A szerkesztő előszava

Sokszor elképzeltem a középkori kolostorokban annaleseket író szerzeteseket, amint sort sor után rónak a pergamenre és a lapokat apró miniatúrákkal díszítik. Szigorú időrendben röviden összefoglalják, hogy mi is történt közösségükkel az adott esztendőben. Egymás mellé kerül sok jelentős, számukra fontos esemény. Ahogyan a mi évkönyveinkben is. Sok száz év eltelt, már a számítógép szövegszerkesztőjén írunk, a képeket már digitalizáljuk, de a lényeg nem változott. A Földes Ferenc Gimnázium diákjai és tanárai is évről évre megörökítik, mi minden történt közösségükben egy esztendő alatt. Ez az évkönyv, amit a kezében tart a tisztelt olvasó, már a tizedik azoknak a sorában, melyet szerkeszteni tisztem és egyik legkedvesebb kötelességem. Sok mindent lejegyeztünk az elmúlt évtized alatt. Szóltunk boldog győzelmekről, nagyszerű eredményekről, kitüntetésekről, vidám kirándulásokról, emlékezetes tréfákról, megtisztelő látogatásokról, fájdalmas búcsúkról. A színes képek megörökítették az új épület felavatását éppúgy, mint a bálozók mosolyát, a kulturális napok produkcióinak egy-egy ellesett pillanatát, azt a varázslatot, ahogyan gyerekekből fiatal felnőtté válnak diákjaink. Az évkönyvek szeretetét számomra legszebben az a pillanat jelezte, amikor először láttam olyan öregdiákot, aki évkönyvvel a kezében érkezett az érettségi találkozójára.
Köszönöm minden kollégámnak és minden diáknak a munkáját, akik gondolataikkal, írásaikkal, rajzaikkal, fotóikkal segítették évkönyveink megszületését.
Tizedik diákévkönyvünket is szeretettel ajánlom a kedves olvasó figyelmébe.

Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet

Ízelítő évkönyveink tartalmából:

magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9. évfolyam, csapat) körzeti forduló,
8. hely Halász Fábián 9.D, Hegedűs Nóra 9.D, Szekeres Adrienn 9.D, Tergalecz Dóra 9.D Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin, Horváth Ibolya

Országos Fotó, Vers és Prózaíró Verseny (fotó kategória) országos forduló,
2. hely Kalocsai Édua Mária 9.D

fizika Eötvös Verseny országos forduló,
dicséretet kapott Gyulai Márton 11.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc

Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
191 pont (2. fordulóba jutott) Révész Máté (8.B),
77 pont (2. fordulóba jutott) Apró Balázs (8.B),
98 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (8.B) Felkészítő tanár: Csató Endre