1. kép

Évkönyv

A szerkesztő előszava

Sokszor elképzeltem a középkori kolostorokban annaleseket író szerzeteseket, amint sort sor után rónak a pergamenre és a lapokat apró miniatúrákkal díszítik. Szigorú időrendben röviden összefoglalják, hogy mi is történt közösségükkel az adott esztendőben. Egymás mellé kerül sok jelentős, számukra fontos esemény. Ahogyan a mi évkönyveinkben is. Sok száz év eltelt, már a számítógép szövegszerkesztőjén írunk, a képeket már digitalizáljuk, de a lényeg nem változott. A Földes Ferenc Gimnázium diákjai és tanárai is évről évre megörökítik, mi minden történt közösségükben egy esztendő alatt. Ez az évkönyv, amit a kezében tart a tisztelt olvasó, már a tizedik azoknak a sorában, melyet szerkeszteni tisztem és egyik legkedvesebb kötelességem. Sok mindent lejegyeztünk az elmúlt évtized alatt. Szóltunk boldog győzelmekről, nagyszerű eredményekről, kitüntetésekről, vidám kirándulásokról, emlékezetes tréfákról, megtisztelő látogatásokról, fájdalmas búcsúkról. A színes képek megörökítették az új épület felavatását éppúgy, mint a bálozók mosolyát, a kulturális napok produkcióinak egy-egy ellesett pillanatát, azt a varázslatot, ahogyan gyerekekből fiatal felnőtté válnak diákjaink. Az évkönyvek szeretetét számomra legszebben az a pillanat jelezte, amikor először láttam olyan öregdiákot, aki évkönyvvel a kezében érkezett az érettségi találkozójára.
Köszönöm minden kollégámnak és minden diáknak a munkáját, akik gondolataikkal, írásaikkal, rajzaikkal, fotóikkal segítették évkönyveink megszületését.
Tizedik diákévkönyvünket is szeretettel ajánlom a kedves olvasó figyelmébe.

Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet

Ízelítő évkönyveink tartalmából:

angol nyelv Litteratum (7. évfolyam)
megyei 1. hely Csomós Bence 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

megyei 3. hely Kun Borostyán 7. A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

megyei 4. hely Révész Máté 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

(8. évfolyam)
megyei 1. hely Kurmai Márton 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 2. hely Ézsöl András 8. B ,
megyei 3. hely Faragó Zsombor 8. B Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 4. hely Kocsis Bálint 8. A ,
megyei 5. hely Maticsek Márta 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara