átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Ifjú Természettudósok Nemzetközi Konferenciája

Az ICYS -n(Ifjú Természettudósok Nemzetközi Konferenciája) a magyar csapat eredményei:

Plaszkó Noel poszter kategória: 2. helyezett,

Plaszkó Noel elöadás kategóriában "Thick lens"(Vastag lencsék): ezüstérem,

Bánóczki Tina elöadás kategóriában "Hovercraft"(Légpárnás hajó): aranyérem! 

2016.04.22

Kunfalvi Rezső Olimpiai Válogatóverseny

Tompa Tamás Lajos 11.c osztályos tanuló

 2. helyezést ért el

a Kunfalvi Rezső Olimpiai Válogatóversenyen, így tagja lett a hazánkat a Fizikai Diákolimpián képviselő 5 fős csapatnak.

Felkészítő tanárai: Kovács Benedek, Pál Mihály és Zámborszky Ferenc

Szívből gratulálunk!

2016.04.22

Szilárd Leó Fizikaverseny

Tompa Tamás Lajos 11. c osztályos tanuló 6. helyezést ért el a Szilárd Leó Fizikaverseny döntőjén. Jelenleg az olimpiai válogatóversenyen vesz részt.

Felkészítő tanárai: Kovács Benedek, Pál Mihály és Zámborszky Ferenc

Gratulálunk!

2016.04.11.

Tankönyvrendelés 2016/17. tanévre

Kérjük, hogy a tankönyvrendelő lapot 2016. április 13-án szerdáig mindenki adja le az osztályfőnökének. A rendelést kérjük egyértelműen jelölni (+/-) Nemleges rendelés esetén is le kell adni a lapot.

Letölthető rendelőlapok:

8.A 8.B 9.A 9.B 9.E
10.C 10.D 10.E 10.H 11.C
11.D 11.E 11.H 12.B 12.C
12.E 12.H      

 

2016.04.07.

OKTV döntőbe jutott tanulóink eredményei

NÉV, OSZTÁLY TANTÁRGY HELYEZÉS FELKÉSZÍTŐ TANÁR
Tompa Tamás 11.C fizika I. 2. Zámborszky Ferenc, Kovács Benedek, Pál Mihály
Lencsés Ádám 11.C informatika I. 2. Csató Endre, Takács Imre
Plaszkó Noel 12.C fizika II. 11. Bíró István, Zámborszky Ferenc
Lencsés Ádám 11.C informatika II. 15. Csató Endre, Takács Imre
Bodolai Előd 11.H matematika III. 15. Gulyás Tibor, Győry Ákos
Bodolai Előd 11.H fizika I. 20. Kovács Benedek
Major Ábel 11.H kémia I. 25. Endrész Gyöngyi, Szepesiné Medve Judit
Kovács Rita 12.B német nyelv 28. Sebő Sára

GRATULÁLUNK!

2016.04.21.

Remekül szerepeltek diákjaink a Zrínyi Matematikaverseny döntőjén!

Március 23 – 25. között rendezték Kecskeméten a Zrínyi Ilona Matematikaverseny döntőjét. Szépen szerepeltek a megye versenyzői és különösen jó helyezést érdemeltek ki a Földes diákjai.

 

7. évfolyam          2. hely                           Győrffi Ádám György

Felkészítő tanárai: dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Vass Iván

 

10. évfolyam        1. hely                           Gáspár Attila

Felkészítő tanárai: Győry Ákos, Kovács Attiláné, Gulyás Tibor, Pósa Lajos, Szűcs Gábor, Dobos Sándor

 

11. évfolyam        13. hely                         Tompa Tamás

Felkészítő tanárai: Győry Ákos, Marosszéky Gábor, Gulyás Tibor

Gratulálunk!


2016.03.30.

Lengyel cserekapcsolat 2016

Iskolánk 15 diákja 2016. március 14-21 között messzire utazott azért, hogy Lengyelországban, Trzciankában, találkozzanak cserepartnereikkel, és együtt eltöltsenek egy fantasztikus hetet. A következő bemutatón ismertetjük a csereprogram legérdekesebb eseményeit.

2016.03.23.

Eisner Rudolfné

 

2016.03.22.

INGYENES TANKÖNYVELLÁTÁS 2016/2017

Tisztelt Szülők! Az iskolai tankönyvellátás rendjéről szóló 17/2014. EMMI rendeletben foglaltak alapján az alábbiakról tájékoztatom: A nappali rendszerű oktatásban résztvevő tanuló számára a köznevelési törvény szerint ingyenes tankönyvet köteles biztosítani az iskola, ha a tanuló:

- tartósan beteg: a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd,
- három vagy több kiskorú, vagy eltartott gyermeket nevelő családban él,
- nagykorú és saját jogán iskoláztatási támogatásra jogosult, vagy
- rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül, és az erre jogosító – érvényes – igazolást az igénylés mellé csatolta. 

A kedvezményre való jogosultság az alábbi okmányokkal igazolható:

- családi pótlék folyósításáról szóló igazolás (MÁK határozat, bankszámla kivonat)
- tartós beteg tanuló esetén szakorvosi igazolás vagy a magasabb összegű családi pótlék folyósításáról szóló igazolás,
- a sajátos nevelési igényű tanuló esetén a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye,
- rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény esetén az erről szóló határozat.

A tankönyveket elsősorban az iskolai könyvtár állományából biztosítjuk az igénylők számára.

Kérem, amennyiben a 2016/2017-es tanévben igénybe kívánja venni gyermeke számára az ingyenes tankönyvet, az  ITT LETÖLTHETŐ NYILATKOZATOT kitöltve, valamint a jogosultságot igazoló dokumentum másolatát 2016. március 30-ig juttassa vissza az osztályfőnöknek

Minden jogosultság esetén 2016. október 1-jén is érvényes igazolással kell rendelkeznie a diáknak. Az augusztusban lejáró igazolásokat még a tankönyvosztás előtt kérjük megújítani. Ingyenes tankönyvet csak a hatályos igazolás ellenében áll módunkban kiadni. (A rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény megújítása iránti kérelem már a lejárat előtt 3 hónappal benyújtható az illetékes önkormányzatnál.)

A határidő elmulasztása illetve a nyilatkozat leadásának elmaradása jogvesztő hatályú.

                                                                                                          Veres Pál

                                                                                                    intézményvezető

2016.03.17.

Irinyi János Kémiaverseny, megyei döntő 2016

I. A kategória

1. helyezett:       Reviczki Dénes 9. d      országos döntőbe jutott

                            Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

I. B kategória

1. helyezett:       Al-Hag Johanna Iman          9. d   országos döntőbe jutott

                            Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

2. helyezett:       Tóth Gergely Zoltán    9. d   országos döntőbe jutott

                            Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

3. helyezett:                   Forgó Krisztián             9. d

                            Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

II. B kategória

1. helyezett:       Sajgó Mátyás     10. d           országos döntőbe jutott,             

                                                                                 kupagyőztes

                            Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

2. helyezett:       Kiss Gábor          10. d           országos döntőbe jutott

                            Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

3. helyezett:        Molnár Ádám      10. c          

                            Felkészítő tanár: Kenéz Erika

4. helyezett:        Orosz Dávid        10. d

                            Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

5. helyezett:        Lükő Levente       10. d

                            Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

                                                                  GRATULÁLUNK!

2016.03.11.

Versenyeredmények


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9. évfolyam, csapat) körzeti forduló,
8. hely Halász Fábián 9.D, Hegedűs Nóra 9.D, Szekeres Adrienn 9.D, Tergalecz Dóra 9.D Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin, Horváth Ibolya


Országos Fotó, Vers és Prózaíró Verseny (fotó kategória) országos forduló,
2. hely Kalocsai Édua Mária 9.D


fizika Eötvös Verseny országos forduló,
dicséretet kapott Gyulai Márton 11.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
191 pont (2. fordulóba jutott) Révész Máté (8.B),
77 pont (2. fordulóba jutott) Apró Balázs (8.B),
98 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (8.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


DEIK (Debreceni Egyetem Informatikai Kar) Regionális programozói csapatverseny (középiskolás kategória)
1. hely (különdíj a legtöbb elsőre jól beadott feladatért) Gáspár Attila (12.H), Robotka Adrián (12.C), Révész Máté (8.B),
dicséret Pál Diána (11.H), Suszter Ágnes (10.C), Győrffi Ádám (9.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye (csapat)
1. hely Stefán Boglárka Abigél 11.E, Tóth Nikoletta 11.E, Tóth Lili 11.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna


Dr. Gárdus János Városi Általános Iskolai Német Nyelvi Verseny
2. hely Tóth Zsuzsanna 8.A,
4-5. hely Nagy Eszter 8.A ,
4-5. hely Nagy Karolina 8.A Felkészítő tanár: Sebő Sára


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny  (web alkalmazás kategória, csapatverseny) 2. döntő forduló,
országos 1. hely Suszter Ágnes (10.c), Tóth Anna (10.a), Robotka Adrián (12.c) Felkészítő tanár: Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!