átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Remekül szerepeltek diákjaink a Zrínyi Matematikaverseny döntőjén!

Március 23 – 25. között rendezték Kecskeméten a Zrínyi Ilona Matematikaverseny döntőjét. Szépen szerepeltek a megye versenyzői és különösen jó helyezést érdemeltek ki a Földes diákjai.

 

7. évfolyam          2. hely                           Győrffi Ádám György

Felkészítő tanárai: dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Vass Iván

 

10. évfolyam        1. hely                           Gáspár Attila

Felkészítő tanárai: Győry Ákos, Kovács Attiláné, Gulyás Tibor, Pósa Lajos, Szűcs Gábor, Dobos Sándor

 

11. évfolyam        13. hely                         Tompa Tamás

Felkészítő tanárai: Győry Ákos, Marosszéky Gábor, Gulyás Tibor

Gratulálunk!


2016.03.30.

Lengyel cserekapcsolat 2016

Iskolánk 15 diákja 2016. március 14-21 között messzire utazott azért, hogy Lengyelországban, Trzciankában, találkozzanak cserepartnereikkel, és együtt eltöltsenek egy fantasztikus hetet. A következő bemutatón ismertetjük a csereprogram legérdekesebb eseményeit.

2016.03.23.

Eisner Rudolfné

 

2016.03.22.

INGYENES TANKÖNYVELLÁTÁS 2016/2017

Tisztelt Szülők! Az iskolai tankönyvellátás rendjéről szóló 17/2014. EMMI rendeletben foglaltak alapján az alábbiakról tájékoztatom: A nappali rendszerű oktatásban résztvevő tanuló számára a köznevelési törvény szerint ingyenes tankönyvet köteles biztosítani az iskola, ha a tanuló:

- tartósan beteg: a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd,
- három vagy több kiskorú, vagy eltartott gyermeket nevelő családban él,
- nagykorú és saját jogán iskoláztatási támogatásra jogosult, vagy
- rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül, és az erre jogosító – érvényes – igazolást az igénylés mellé csatolta. 

A kedvezményre való jogosultság az alábbi okmányokkal igazolható:

- családi pótlék folyósításáról szóló igazolás (MÁK határozat, bankszámla kivonat)
- tartós beteg tanuló esetén szakorvosi igazolás vagy a magasabb összegű családi pótlék folyósításáról szóló igazolás,
- a sajátos nevelési igényű tanuló esetén a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye,
- rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény esetén az erről szóló határozat.

A tankönyveket elsősorban az iskolai könyvtár állományából biztosítjuk az igénylők számára.

Kérem, amennyiben a 2016/2017-es tanévben igénybe kívánja venni gyermeke számára az ingyenes tankönyvet, az  ITT LETÖLTHETŐ NYILATKOZATOT kitöltve, valamint a jogosultságot igazoló dokumentum másolatát 2016. március 30-ig juttassa vissza az osztályfőnöknek

Minden jogosultság esetén 2016. október 1-jén is érvényes igazolással kell rendelkeznie a diáknak. Az augusztusban lejáró igazolásokat még a tankönyvosztás előtt kérjük megújítani. Ingyenes tankönyvet csak a hatályos igazolás ellenében áll módunkban kiadni. (A rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény megújítása iránti kérelem már a lejárat előtt 3 hónappal benyújtható az illetékes önkormányzatnál.)

A határidő elmulasztása illetve a nyilatkozat leadásának elmaradása jogvesztő hatályú.

                                                                                                          Veres Pál

                                                                                                    intézményvezető

2016.03.17.

Irinyi János Kémiaverseny, megyei döntő 2016

I. A kategória

1. helyezett:       Reviczki Dénes 9. d      országos döntőbe jutott

                            Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

I. B kategória

1. helyezett:       Al-Hag Johanna Iman          9. d   országos döntőbe jutott

                            Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

2. helyezett:       Tóth Gergely Zoltán    9. d   országos döntőbe jutott

                            Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

3. helyezett:                   Forgó Krisztián             9. d

                            Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

II. B kategória

1. helyezett:       Sajgó Mátyás     10. d           országos döntőbe jutott,             

                                                                                 kupagyőztes

                            Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

2. helyezett:       Kiss Gábor          10. d           országos döntőbe jutott

                            Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

3. helyezett:        Molnár Ádám      10. c          

                            Felkészítő tanár: Kenéz Erika

4. helyezett:        Orosz Dávid        10. d

                            Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

5. helyezett:        Lükő Levente       10. d

                            Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

                                                                  GRATULÁLUNK!

2016.03.11.

A 25. Nemzetközi Magyar Matematikaverseny eredményei

            Gáspár Attila            10.H                    I. díj és Urbán János-díj

(a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó hazai diák díja)

Tanárai: Győry Ákos (tehetséggondozó mentortanár), Kovács Attiláné, Gulyás Tibor, Pósa Lajos, Szűcs Gábor, Dobos Sándor

 

Bodolai Előd               11. H                   III. díj

Tóth Miklós                11. H                   dicséret

Tanáraik: Győry Ákos, Gulyás Tibor

2016.03.17.

Érettségi témakörök 2016

Magyar nyelv és irodalom   12.B   12.C   12.H     13.A   13.E   
Történelem   12.B   12.C   12.H   13.A   13.E  
Filozófia   -   -   12.H   -   -  
Fizika   12.B   12.C   12.H   13.A   -  
Informatika   12.B   12.C   12.H   13.A   13.E  
Kémia   12.B   -   12.H   -   -  
Testnevelés   -   12.C   12.H   13.A   -  

2016. 03.01.

Újabb nemzetközi siker matematikából!

Gáspár Attila 10. H osztályos tanuló ezüstérmet szerzett a Romanian Master of Mathematics nemzetközi matematikaversenyen!

Bővebben...

Bolyai Természettudományos Csapatverseny 2015/2016

Bolyai Természettudományi Csapatverseny országos döntőjébe jutott:

8. B osztály  „Csapatunk és egyéb állatfajták”  csapata

Csapattagok:   Antal Réka

Bendicskó Laura

Matiz Eszter

Purgel Dóra

Felkészítő tanáraik: Szentesi Csilla, Kondi Géza, Bíró István, Rémiás Ferenc

Gratulálunk!

2016.02.24.

Versenyeredmények


angol nyelv 4 FOR EUROPE ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLAI VETÉLKEDŐ regionális forduló,
3. hely Kiss Tamás 12.H, Schweickhardt Gyula 12.H, Takács Anna 12.D, Trembóczki Liliána 12.D,
4. hely Bendicskó Laura 11.B, Csordás Henrik 11.B, Hallai Gréta 11.B, , Fenyvesi Tamás 11.B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


angol nyelv TÚL AZ ELSŐ X-EN EU VERSENY regionális forduló,
2. hely (országos döntőbe jutott csapat) Hatvani Anna 12. H, Schweickhardt Gyula 12. H, Takács Anna 12. D, Trembóczki Liliána 12. D,
4. hely Bendicskó Laura 11. B, Csordás Henrik 11. B, Fenyvesi Tamás 11. B, Keresztes Kornél 11. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


történelem OKTV
második fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 12.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

második fordulóba jutott Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) helyi forduló,
1. hely (döntőbe jutottak) Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye
1.hely Stefán Boglárka Abigél 12.E, Tóth Nikoletta 12.E, Balogh Dávid 10.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna, Kovács Benedek


Bolyai Matematika Csapatverseny (7. évfolyam, csapat)
2. hely Varga Ildikó Kata 7.B, Töreczki Gábor 7.B, Kun Tamás 7.B, Tomesz László Gergő 7.B ,
5. hely Szűcs Botond 7.B, Fekete Martin 7.B, Dobos Dávid 7.B, Gömze László Norken 7.B ,
6. hely Fehérvári Donát 7.B, Forinyák Judit Virág 7.B, Major Ádám 7.B, Fazekas Ádám 7.B ,
7. hely Dobos Julianna 7.B, Tóth Petra Lili 7.B, Erdélyi Botond 7.B, Bottyán Márton Péter 7.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Grallert Krisztina

(8. évfolyam, csapat)
1. hely, országos 8. hely Fazekas István 8.B, Fekete Patrik 8.B, Fenyvesi Bence 8.B, Hazadi Noémi 8.B,
3. hely Bényei Zsigmond 8.B, Katona Mátyás 8.B, Keresztes Alex Zsolt 8.B, Purgel Márton 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

4. hely Kerekes Balázs 8.A, Kiss Enikő 8.A, Szabó Dóra 8.A, Szabó Zsuzsanna 8.A Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

7. hely Juhász Péter Marcell 8.B, Kovács Marcell 8.B, Varga Domonkos 8.B, Lisznyai Ádám 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor


történelem Gloria Victis Kárpát-medencei történelmi verseny (országos)
4. hely Begál Gábor 12.E, Illés Dorottya 12.H, Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Jobbágy László, Erdődi István


filozófia NEMZETKÖZI NÁBOJ FIZIKAVERSENY (senior kategória)
magyarországi rangsorban: 7. hely Csécsi Marcell, Detki Pongrác, Farkas Szabolcs, Xu Dávid és Zámbori Zalán 11.C Felkészítő tanár: Biró István


francia nyelv X. Megyei Idegennyelvű Szavalóverseny (egyéni) megyei forduló,
1. hely Takács Anna 12.D Felkészítő tanár: Sashegyi Virág


Gratulálunk!

Gratulálunk!