átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Kiváló eredmény a Kürschák József Matematikai Tanulóversenyen 2016

 

Gáspár Attila (11. H osztályos tanuló) II. díjat szerzett a Bolyai János Matematikai Társulat által szervezett Kürschák József Matematikai Tanulóversenyen.

Felkészítő tanárai: Győry Ákos, Gulyás Tibor, Kovács Attiláné, Pósa Lajos, Szűcs Gábor, Dobos Sándor.

Szívből gratulálunk!

2016.12.30.

 

OKTV továbbjutók 2016-2017

OKTV-n második fordulóba jutott tanulóink

Bővebben ...

 2016.12.19.

 

OKTV-n második fordulóba jutott tanulóink

Szentesi Csilla SZENT-GYÖRGYI VEZETŐ TANÁR

 

2016.11.30.

EUROSCOLA 2016 Strasbourg

http://euroscola.hu/2016/11/23/az-euroscola-jatek-20162017-tanevenek-oszi-versenyidoszakaban-a-kovetkezo-iskolak-nyertek-euroscola-utat/

Az Európai Parlament magyarországi Tájékoztatási Irodája által szervezett Euroscola-játék 2016. őszi versenyidőszakában iskolánk csapata (KÖTELES ÁDÁM 12.C, PETRIK ESZTER 12.H, PÉTER GÁBOR 11.C, SERES MÁRK 12.C, SOMOSI FANNI 11.H és SZABADFALVI DÁNIEL 12.H, felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara) iskolánk 24 tanulója számára újabb részvételi lehetőséget nyert a 2017. február 17-én Strasbourgban megrendezésre kerülő EUROSCOLA napra.

A strasbourgi eseményen a kiutazó diákok egy egész napos program keretében az Európai Parlament plenáris üléstermében mérhetik össze tudásukat a többi 27 uniós tagállamból érkező középiskolás fiatallal.

Gratulálunk!

 2016.11.27.

Eötvös verseny 2016

2016.11.23.

 

Takács Imre Pro Progressio díjban részesült

 

2016.11.09.

Richter Gedeon Talentum Alapítvány Kuratóriuma

A Richter Gedeon Talentum Alapítvány Kuratóriuma Major Ábelt, iskolánk 12. H osztályos tanulóját, a kémia tantárgyban elért eredményeinek elismeréseként ösztöndíjban részesíti. Major Ábel iskolai mentortanára Endrész Gyöngyi tanárnő.

Szívből gratulálunk Major Ábel 12. H osztályos tanulónak és mentorának, Endrész Gyöngyi tanárnőnek!

2016.09.29.

Történelmi Íjász Bajnokságok 2016

Gerőcs Fanni, iskolánk 11. E osztályának tanulója az alábbi versenyeken ezeket az eredményeket érte el.

GRATULÁLUNK!!!

HDH-IAA Historical Archery World Championship 2016 Gyula - Történelmi Íjász Világbajnokság -- I. helyezés
XVI. Történelmi Íjász Országos Bajnokság 2016 Eger -- II. helyezés
II. Történelmi Íjász Nemzeti Bajnokság 2016 Eger -- II. helyezés

2016.09.20.

Matematika tehetséggondozó szakkör a Zrínyi versenyen meghívást nyert tanulóknak!

A 4. osztályos matematika tehetséggondozó szakkör első foglalkozása 2016. szeptember 22-én, csütörtökön 15 órakor lesz a földszint 12. teremben. A további szakkörök időpontja:

csütörtök 15.00 -16.40

Szeretettel várom a meghívott diákokat!

Szabadfalviné Kormányos Anikó

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

KIS BARÁTI KÖRÖK

A Földes Ferenc Gimnáziumban ebben a tanévben is meghirdetjük a Mentor Észak-Magyarországi Nonprofit Kft. szervezésében az alábbi tehetséggondozó tanfolyamainkat:

Kis Matematikusok Baráti Köre               5-6-7-8. osztályos tanulók számára

Kis Irodalmárok Baráti Köre                    5-6-7-8. osztályos tanulók számára

Kis Fizikusok Baráti Köre                        7-8. osztályos tanulók számára

Kis Biológusok Baráti Köre                     7-8. osztályos tanulók számára

Kis Kémikusok Baráti Köre                      8. osztályos tanulók számára

A tanfolyamok 16 foglalkozásból állnak (32 óra).

 

A beiratkozások időpontja: 2016. szeptember 16. (péntek) 15.00 óra

Helye: Földes Ferenc Gimnázium Miskolc, Kelemen Didák u. 5.

Ekkor adunk tájékoztatást az iskola tagozatos rendszeréről, a tehetséggondozás további lehetőségeiről.

A tanfolyamokról érdeklődhetnek a 46/508-463-es telefonszámon.

 

      Foglalkozást vezeti Ideje első időpont helye
MATEMATIKA   V. osztály Fejér Szabolcs Szerda 2016.09.21. fszt 10.
MATEMATIKA   VI. osztály Veres Pál Hétfő 2016.09.19. fszt 13.
MATEMATIKA   VI. osztály Veres Pál Kedd 2016.09.20. fszt 13.
MATEMATIKA    VII. osztály Grallert Krisztina Kedd 2016.09.20. fszt 9.
MATEMATIKA    VIII. osztály Vass Iván Péntek 2016.09.23. fszt 13.
FIZIKA   VII.-VIII. osztály Bíró István Szerda 2016.09.21. II. em fizika ea.
KÉMIA   VIII. osztály Nyéki Attila Szerda 2016.09.21 I. em biológia ea.
BIOLÓGIA   VII.-VIII. osztály Rémiás Ferenc Csütörtök 2016.09.22 fszt 9.
MAGYAR   V.-VI. osztály Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet Csütörtök 2016.09.22. fszt 13.
MAGYAR    VII.-VIII. osztály Jobbágy László Hétfő 2016.09.19. fszt 11.
ANGOL    VIII. osztály Pilz Mónika Csütörtök 2016.09.22. fszt 11.

Minden foglalkozás 15.00-kor kezdődik

2016.09.12.

Versenyeredmények


matematika KöMaL 2016/2017 (A-jelű (nehezebb) matematika feladatok versenye)
5. díj Gáspár Attila 11.H ,
(B-jelű matematika feladatok versenye, 11. évf.)
1. díj Gáspár Attila 11.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, Kovács Attiláné, Gulyás Tibor, Pósa Lajos, Szűcs Gábor, Dobos Sándor

(B-jelű matematika feladatok versenye, 12. évf.)
dicséret, 22. hely Bodolai Előd 12.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

(C-jelű matematikai gyakorlatok versenye, 1 – 8. évf.)
dicséret, 22. hely Győrffi Ádám György 8.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

(C-jelű matematikai gyakorlatok versenye, 9 – 10. évf.)
dicséret, 17 – 22. hely Ajtai Boglárka 10.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi


Gratulálunk!

Gratulálunk!