átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Bonis Bona A Nemzet Tehetségeiért

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Nemzeti Tehetségprogram keretében több éves kiemelkedően eredményes és áldozatos tehetséggondozó munkája elismeréseképpen Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet számára a Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díjat adományozta.

A díj átadására 2014. március 25-én került sor Budapesten a Duna Palotában. Ünnepi köszöntőt mondott Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere. Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet a Földes Ferenc Gimnázium magyar-történelem szakos tanára, igazgatóhelyettese.

2014.03.26.

OKTV döntőbe jutottak 2014

Az OKTV döntősök. Gratulálunk.

Döntősök eredményei.

 

2014.04.15.

A könyvtár informatikai struktúrájának korszerűsítése

2014. február 28-án befejeződött  az iskola könyvtárának  a TIOP-1,2,3-11/1-2012-0190 azonosítási számú „A miskolci Földes Ferenc Gimnázium könyvtárának összehangolt infrastruktúra-fejlesztése” című projektje, melynek keretében a könyvtár 5 500 000 Ft támogatást nyert.

A könyvtár informatikai struktúrájának korszerűsítésével lehetővé vált az on-line katalógusrendszer megteremtése, a történelmi iskolai dokumentumok archiválása.

A támogatásból hardver és szoftver eszközöket szereztek be és helyeztek üzembe.

Hardver eszközök:

-          szerver

-          2 db könyvtári munkaállomás

-          7 db tanulói munkaállomás

-          vonalkód olvasó

-          projektor fali vászonnal

-          notebook

Szoftver eszközök:

-          PC védelmi szoftver

-          fogyatékossággal élők részére szuperfólia

A korszerűsítéssel emelkedett a tanulók ellátási, kiszolgálási színvonala, valamint hozzájárult a képzés, a tanulás színvonalának emeléséhez is.

 2014.03.06.

Tizenkettő nem egy tucat II.

Portréfilmek és interjúk a Földes Ferenc Gimnázium tehetséges diákjairól



Aranykoszorús jelvényt kapott tanulók 2013.

12. A osztály  
  
12. B osztály              
   
 12. C osztály          
     
12. H osztály
       

Fűzi Patrik

Hojnyák Dávid

Honti Nikolett

Katona Dávid

Kovács Ákos

Nyilasi Zoltán

Sélley Fanni 

Barsi Máté Zsolt

Fóris Ildikó

Kercsmarik Dorina

Kovács Krisztina

Lesinszki Lukács Sándor

Szakal Szabina

Szamorodjuk Katalin Dalma

Szolnoki Gábor

Tóth Janka

Wicha Lili Eszter 

Gombaszögi Tünde

Gyuricskó Patrik

Hosszú Bernadett

Krajnyák Nándor Bence

Lippai Ádám

Matkovics Gábor

Pristyák Levente

Simkó Irén

Berzy Dominika

Gulyás Eszter

Havril Kata

Lukács Flóra

Palágyi Petra

Urbanovics Anna

Valcsev Petra

Virág Fausztin Asztrik

 2013.10.22.

Pro Progressio Díj

2013. október 9-én Pro Progressio Díj kitüntetésben részesült

Kovács Attiláné tanárnő és Bíró István tanár úr.

A Pro Progressio Alapítvány 2009-ben alapította meg a középiskolai műszaki és természettudományi ismeretek oktatásának támogatására és népszerűsítésére, valamint az ezeken a területeken oktató kiemelkedő pedagógusok ösztönzésére szolgáló elismerést. A díjat elismert szakemberekből álló bizottság ítéli oda.

Gratulálunk az elismeréshez!

2013.10.17.

Nemzeti Tehetség Program "BONIS BONA - A nemzet tehetségeiért "

A MATEHETSZ, a Nemzeti Tehetség Program "BONIS BONA - A nemzet tehetségeiért díjjal ismeri el a tehetséggondozásban kiemelkedő eredményt elért pedagógusokat.

Az iskolánkból a következő kollégáink részesülnek ebben az elismerésben:
Gulyás Tibor tanár úr Bonis Bona elismerésben részesül, mint "kiváló versenyfelkészítő",
Dr. Szabó Istvánné tanárnő Bonis Bona elismerésben részesül, mint "kiváló versenyfelkészítő",
Zámborszky Ferenc tanár úr Bonis Bona elismerésben részesül, mint "kiváló versenyfelkészítő",
Endrész Gyöngyi tanárnő Bonis Bona elismerésben részesül, mint "kiváló tehetségsegítő",
Jobbágy László tanár úr Bonis Bona elismerésben részesül, mint "kiváló tehetségsegítő".

Gratulálunk az elismeréshez, és további szép eredményeket kívánunk!

2013.08.28.


 

Kiváló mentortanár díj

A Miskolci Egyetem BTK által alapított kiváló mentortanár díjat a 2012/2013-as tanévben Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet tanárnő, kapta. Gratulálunk!

2013.08.28.


 

Vélemények az intézményvezetői megbízásra benyújtott pályázatok részét képező vezetési programokról

A mai napon, 2013. június 28-án került sor iskolánkban az intézményvezetői pályázatokat véleményező nevelőtestületi és alkalmazotti értekezletekre. A köznevelési törvény (2011. évi CXC. törvény 67. § (8)) alapján a vezetési programmal kapcsolatosan kialakított véleményeket és a vezetési programról szóló szavazás végeredményét nyilvánosságra kell hozni.

Vélemények:

Humán munkaközösség

Természettudományos munkaközösség

Osztályfőnöki munkaközösség

Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete

Pedagógusok Szakszervezete

Szülői Szervezet

Diákönkormányzat

 

A szavazás eredménye:

 

A nevelőtestület döntése a pályázók vezetési programjáról:

 

Dr. Nagymáthé Sarolta vezetési programját a szavazók 3,5 %-a támogatta.

 

Veres Pál vezetési programját a szavazók 95 %-a támogatta.

 

 

Előkészítő Bizottság

2013. június 28.

Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet tanárnő irányításával média szakkör alakult iskolánkban

Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet tanárnő irányításával média szakkör alakult iskolánkban, melynek tagjai, a TÁMOP-3.4.5-12-201-0001 „Tehetséghidak Program” nevű kiemelt projekt keretében portréinterjúkat és kisfilmeket készítettek olyan sikeres ifjú tehetségekkel, akik az ország különböző iskoláiban az Arany János Tehetséggondozó Program diákjai voltak. Iskolánk három volt diákjával – Broda Balázzsal, Osváth Kristóffal és Szegő Csillával - is készült interjú, melyek a következő linken érhetők el: 

Broda Balázs: http://youtu.be/Ugg6MR2gOjc

Osváth Kristóf:  http://youtu.be/9Vbnzapc9c0

Szegő Csilla:  http://youtu.be/AXOw0QqW-Rk

A médiaszakkör tagjai:

Sélley Fanny 11.A, Gál Gabriella 11.D, Farkas Beatrix 11.D, Herczeg Panna 11.D, Horváth Réka 11.D , Papp Friderika 11.D, Rakaczki Zsanett 11.D, Szalontai Barbara 11.D, Tóth Márk 11.D, Farkas Noémi 12.E AJTP, Plaszkó Noel 9.C

2013. június 12.

Versenyeredmények


angol nyelv Litteratum (7. évfolyam)
megyei 1. hely Csomós Bence 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

megyei 3. hely Kun Borostyán 7. A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

megyei 4. hely Révész Máté 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

(8. évfolyam)
megyei 1. hely Kurmai Márton 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 2. hely Ézsöl András 8. B ,
megyei 3. hely Faragó Zsombor 8. B Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 4. hely Kocsis Bálint 8. A ,
megyei 5. hely Maticsek Márta 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


ERKEL DIÁKÜNNEPEK 2017 (Irodalmi színpad kategória)
1. hely Földes Diákszínpad Felkészítő tanár: Szűcs Tamás

3. hely Földes KIS Színpad,
legjobb férfi színész Puskás Balázs Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(kamarazene kategória)
1. hely FFG Line Oktett Felkészítő tanár: Petrány Mihály


sport Karate Magyar Bajnokság
országos 3. hely Nagy Gréta 7.A


magyar nyelv és irodalom MCC Debate Országos Vitaverseny
országos 3. hely Hatvani Anna 10.H, Nagy Marcell 10.H, Schweickhardt Gyula 10.H Felkészítő tanár: Jobbágy László, Pólik Magdolna


Nemzetközi Kémia Diákolimpia
Magyarországot képviselő csapat tagja Sajgó Mátyás 11. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


német nyelv Városi Kommunikációs Verseny
városi 1. hely Farkas Angéla 7.A Felkészítő tanár: Sebő Sára

angol nyelv városi 1. hely Kun Borostyán 7.A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

informatika városi 3. hely Nácsa Dominik 7. B Felkészítő tanár: Csató Endre

magyar nyelv és irodalom városi 3. hely Papp Adrienn 7.A Felkészítő tanár: Jobbágy László


Informatika Microsoft Imagine Learn to Win Contest (országos, progromozói csapatverseny, középiskolai kategória) 3., döntő forduló,
országos 1. hely Bagány Viktor (12.e) Lencsés Ádám (12.c) Robotka Adrián (11.c),
országos 2. hely Suszter Ágnes (9.a) Tóth Anna (9.a) Révész Máté (7.b) Felkészítő tanár: Csató Endre


Középiskolai Kémiai Lapok pontversenye (Feladatmegoldó (K) - kategória, 10. évfolyam)
országos 2. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

(Német szakfordítói kategória)
országos 1. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Barna László


sport XVII. WKF Karate Magyar Bajnokság
országos 1. hely (kvalifikáció a 2017-es világbajnokságra) Tóth Vanda 9. Nyek/AJTP


Gratulálunk!

Gratulálunk!