XIV. Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2022 - döntő - eredmény
XIII. Dusza Árpád programozói emlékverseny 2022 - döntő - eredmény
2022. február 19. szombat (Online) Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny idén is megrendezésre kerül. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában méri össze tudását."A döntőbe jutó csapatok a regionális fordulóban beadott munkájukat a döntő előtt kijavíthatják, átdolgozhatják. Ezt kell bemutatniuk az országos döntőn egy 15 perces prezentáció keretében a zsűrinek és a többi versenyzőnek a versenybizottság által előre megadott szempontrendszer alapján. A döntőn programozási feladatot már nem kell megoldaniuk a csapatoknak. A bemutatón a jelenlévő vendégek, pl. a felkészítő tanárok is részt vehetnek. Elvárjuk az elkészült pályamunkák színvonalas bemutatását mind felhasználói, mind szoftverfejlesztői szempontból." A verseny meghirdetője: Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (www.isze.hu)Jó hangulatban, sikeresen mutatta be a 10 csapat munkájukat, amely a regionális fordulóban elkezdett Pop-It játék továbbfejlesztése és termékké alakítása volt.
A zsűri értékelése mellett különdíjként többek között a Dusza-család felajánlását vehették át a legjobban teljesítők.
Iskolánk nevében köszönjük az ISZE szervezését, támogatását, a résztvevőknek a munkájukat és reméljük, találkozunk jövőre is!
A végeredmény
Gratulálunk!
További információk és a feladat:
https://isze.hu/dusza-arpad-orszagos-programozoi-emlekverseny/
A Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyről
Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny idén is megrendezésre kerül. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában méri össze tudását.
2022-től "a döntőbe jutó csapatok a regionális fordulóban beadott munkájukat a döntő előtt kijavíthatják, átdolgozhatják. Ezt kell bemutatniuk az országos döntőn egy 15 perces prezentáció keretében a zsűrinek és a többi versenyzőnek a versenybizottság által előre megadott szempontrendszer alapján. A döntőn programozási feladatot már nem kell megoldaniuk a csapatoknak. A bemutatón a jelenlévő vendégek, pl. a felkészítő tanárok is részt vehetnek. Elvárjuk az elkészült pályamunkák színvonalas bemutatását mind felhasználói, mind szoftverfejlesztői szempontból."
http://www.isze.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=75&Itemid=86
A Dusza-műhelyről
A Dusza Árpád Országos Programozó Emlékverseny egy igen színvonalas, népszerű programozói csapatverseny. 2008. óta szervezzük meg, azóta kibővítettük a web-programozás és mobilprogramozás kategóriákkal.
A verseny tapasztalatai alapján felmerült, hogy jó lenne több segítséget adni a versenyzőknek a csapatmunkára történő felkészülésben, és a projektek hatékony megvalósításában.
A Dusza Árpád verseny korábbi eredményes versenyzői, akik már fiatal informatikusok vállalkoztak arra, hogy mentorként segítenék ebben a legelkötelezettebb középiskolásokat.
Ennek alapján 2019 szeptemberétől a programozói versenyhez kapcsolódóan meghirdettük a Dusza-műhely programot. A műhely programra a versenyen részvételtől függetlenül is lehetett jelentkezni.
A műhelyben legalább 3 fős (max. 5 fős) csapatok vehettek részt. Minden csapat a saját maga által választott projektet valósíthatta meg a mentorok szakmai támogatásával.
A műhelyben dolgozó csapatoknak van egy főmentoruk, akivel a projekt indulásakor felvették a kapcsolatot, egyeztették az együttműködés módját. Ez a főmentor a mentorprogramhoz kapcsolódóan az elsődleges kapcsolattartó. A választott témakör kapcsán szakmai műhelymunkára volt lehetőség. A kidolgozás ideje alatt 3 workshopot terveztünk, amelyeken a csapatok bemutatták a munkáikat egymásnak, illetve egyeztettek a mentorokkal.
A végleges munkák bemutatása szakmai és nem szakmai közönség előtt, a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyről döntőjének idején és helyszínén kerül sor.
Az ISZE-ről
Az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete elsődleges céljai
Az informatika számítástechnika oktatása. Az informatika-számítástechnika oktatás szakmai fejlesztése, ehhez kapcsolódó tudományos tevékenység és kutatás. Az informatikai kultúra terjesztése. A szakma és az oktatók érdekvédelme. Az oktatási intézmények közötti tájékoztatás elősegítése. Az oktatás és gazdasági szféra közötti tájékoztatás elősegítése. A szakterületen dolgozó szakemberek tájékoztatása és tapasztalatainak cseréje. Bonis Bona Díjas Kiváló Tehetséggondozó Szervezet.
www.isze.hu
A Földes Ferenc Gimnáziumról
Tehetséggondozós középiskolánk diákjai minden évben sikeresen szerepelnek az országos és nemzetközi tanulmányi versenyeken.
www.ffg.hu
- Részletek
- (2019. február 16. szombat, 20:36)