átváltás akadálymentes nézetre

Ökoiskola

okoiskola-logo

Alapító okirat

Munkaterv

Évkönyv 2016

Téli madáretetés

Ökoiskolai programok a 2015/2016. tanévben

„Napjainkban, de a jövőben még inkább, a Föld egyetlen részének sem lehet javára a másik kára. Együtt boldogulunk mindannyian - vagy együtt pusztulunk el.”

Isaac Asimov

Szeptember 

·         az ökoiskolai munkacsoport megalakítása,

·         a munkaközösségek elképzeléseinek egységesítése,

·         a munkaterv véglegesítése,

·         ökoiskolai munkaterv egyeztetése a DÖK-kel, az SZM képviselőjével, a KT-val, a tanári karral,

·         az iskola weblapján az Ökoiskolával kapcsolatos tervekről való tájékoztatás (folyamatos, egész évet érintő munka),

·         jótékonysági adománygyűjtés az újrahasznosítás jegyében

 

Október 

·         Beltéri növényzet ápolása,

·         pedagógusok és diákok környezettudatosságának mérése, az eredmények értékelése,

·         természetvédelmi szakszótárak készítése,

·         a fenntarthatósággal összhangban lévő dekoráció kialakítása a jeles napok alkalmából,

·          megemlékezés az állatok világnapjáról (október 4.),

·         takarékossági világnapról (október 31.).

·         Terepgyakorlat a történelem orientáció számára.

 

November

·         Személyes terek fejlesztése a diákok számára (osztálytermek, folyosói rendezők, természetfotók, diákjaink rajzai a témában).

·         Együttműködés megalapozása külső intézetekkel, partnerekkel.

·         „Értékek, amiért érdemes maradni” konferencia és kiállítás


December  

·         Szülők bevonása a fenntarthatósággal kapcsolatos programokba,

·         környezetünk értékeinek, hagyományainak megismerése, megőrzése,

·         karácsonyváró kézműves foglalkozások a Christmas Party keretén belül.

·         Madáretető kialakítása.

 

Január  

·         Újévi fogadalmak: diákok ötleteinek összegyűjtése a környezettudatosság helyi fejleszthetőségéről, illetve az iskola büféjével együttműködve egészségesebb élelmiszerek és hazai termékek népszerűsítése.

·         Tanulók fizikai és edzettségi állapotának felmérése.

·         Olaszországi sítábor

 

Február 

·         Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny írásbeli és szóbeli döntőjének megrendezése,

·          természetfotó-kiállítás,

·         ausztriai sítábor.

·         Madáretetés és –megfigyelés az újonnan felállított etetőnél.

  (http://minap.hu/cikkek/az-orszag-legjobb-fiatal-biologusai-foldesben)

 

Március

·         Megemlékezés a víz világnapjáról (március 22.),

·         tanulmányi kirándulások.

·         Kulturális nap keretén belül környezetvédelmi munkák értékelése.

 

Április 

·         Szakköri túrák, természetjárás osztályonként a Föld napja alkalmából (április 22.).

·         Kirándulással egybekötött diákbizottsági konferencia keretein belül „zöld tevékenységek” megbeszélése is.

·         Műemlékvédelmi világnap.

 

Május

·         Megemlékezés a Madarak és Fák napjáról (május 19.).

·         Csatlakozás a TeSzedd! mozgalom egész országra kiterjedő akciójához.

 

Június  

·         Sportnap az iskolában,

·         megemlékezés a környezetvédelmi világnapról (június 5.).

 

Ökohírek

·         ökolábnyom: https://www.youtube.com/watch?v=dOEKDcLpraw

·         PDF (okolabnyom)

·         Szelektív hulladékgyűjtés: http://www.szelektiv.hu/

·         tudatos vásárló: PDF (tudatosvasarlo)

·         hulladékból termék: http://kornyezetbarat.hulladekboltermek.hu/fenntarthato/klimamentes/

Versenyeredmények


angol nyelv OKTV
második fordulóba jutott Dojcsák Milla 12.C Felkészítő tanár: Kéri Henriett

magyar nyelv és irodalom második fordulóba jutott Pál Diána 12.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


angol nyelv 4 FOR EUROPE ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLAI VETÉLKEDŐ regionális forduló,
3. hely Kiss Tamás 12.H, Schweickhardt Gyula 12.H, Takács Anna 12.D, Trembóczki Liliána 12.D,
4. hely Bendicskó Laura 11.B, Csordás Henrik 11.B, Hallai Gréta 11.B, , Fenyvesi Tamás 11.B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


angol nyelv TÚL AZ ELSŐ X-EN EU VERSENY regionális forduló,
2. hely (országos döntőbe jutott csapat) Hatvani Anna 12. H, Schweickhardt Gyula 12. H, Takács Anna 12. D, Trembóczki Liliána 12. D,
4. hely Bendicskó Laura 11. B, Csordás Henrik 11. B, Fenyvesi Tamás 11. B, Keresztes Kornél 11. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


történelem OKTV
második fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 12.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

második fordulóba jutott Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) helyi forduló,
1. hely (döntőbe jutottak) Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye
1.hely Stefán Boglárka Abigél 12.E, Tóth Nikoletta 12.E, Balogh Dávid 10.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna, Kovács Benedek


Bolyai Matematika Csapatverseny (7. évfolyam, csapat)
2. hely Varga Ildikó Kata 7.B, Töreczki Gábor 7.B, Kun Tamás 7.B, Tomesz László Gergő 7.B ,
5. hely Szűcs Botond 7.B, Fekete Martin 7.B, Dobos Dávid 7.B, Gömze László Norken 7.B ,
6. hely Fehérvári Donát 7.B, Forinyák Judit Virág 7.B, Major Ádám 7.B, Fazekas Ádám 7.B ,
7. hely Dobos Julianna 7.B, Tóth Petra Lili 7.B, Erdélyi Botond 7.B, Bottyán Márton Péter 7.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Grallert Krisztina

(8. évfolyam, csapat)
1. hely, országos 8. hely Fazekas István 8.B, Fekete Patrik 8.B, Fenyvesi Bence 8.B, Hazadi Noémi 8.B,
3. hely Bényei Zsigmond 8.B, Katona Mátyás 8.B, Keresztes Alex Zsolt 8.B, Purgel Márton 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

4. hely Kerekes Balázs 8.A, Kiss Enikő 8.A, Szabó Dóra 8.A, Szabó Zsuzsanna 8.A Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

7. hely Juhász Péter Marcell 8.B, Kovács Marcell 8.B, Varga Domonkos 8.B, Lisznyai Ádám 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor


történelem Gloria Victis Kárpát-medencei történelmi verseny (országos)
4. hely Begál Gábor 12.E, Illés Dorottya 12.H, Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Jobbágy László, Erdődi István


filozófia NEMZETKÖZI NÁBOJ FIZIKAVERSENY (senior kategória)
magyarországi rangsorban: 7. hely Csécsi Marcell, Detki Pongrác, Farkas Szabolcs, Xu Dávid és Zámbori Zalán 11.C Felkészítő tanár: Biró István


francia nyelv X. Megyei Idegennyelvű Szavalóverseny (egyéni) megyei forduló,
1. hely Takács Anna 12.D Felkészítő tanár: Sashegyi Virág


Gratulálunk!

Gratulálunk!