átváltás akadálymentes nézetre

Ökoiskola

Alapító okirat

Munkaterv

 

Ökoiskolai programok a 2015/2016. tanévben

„Napjainkban, de a jövőben még inkább, a Föld egyetlen részének sem lehet javára a másik kára. Együtt boldogulunk mindannyian - vagy együtt pusztulunk el.”

Isaac Asimov

Szeptember 

·         az ökoiskolai munkacsoport megalakítása,

·         a munkaközösségek elképzeléseinek egységesítése,

·         a munkaterv véglegesítése,

·         ökoiskolai munkaterv egyeztetése a DÖK-kel, az SZM képviselőjével, a KT-val, a tanári karral,

·         az iskola weblapján az Ökoiskolával kapcsolatos tervekről való tájékoztatás (folyamatos, egész évet érintő munka),

·         jótékonysági adománygyűjtés az újrahasznosítás jegyében

 

Október 

·         Beltéri növényzet ápolása,

·         pedagógusok és diákok környezettudatosságának mérése, az eredmények értékelése,

·         természetvédelmi szakszótárak készítése,

·         a fenntarthatósággal összhangban lévő dekoráció kialakítása a jeles napok alkalmából,

·          megemlékezés az állatok világnapjáról (október 4.),

·         takarékossági világnapról (október 31.).

·         Terepgyakorlat a történelem orientáció számára.

 

November

·         Személyes terek fejlesztése a diákok számára (osztálytermek, folyosói rendezők, természetfotók, diákjaink rajzai a témában).

·         Együttműködés megalapozása külső intézetekkel, partnerekkel.

·         „Értékek, amiért érdemes maradni” konferencia és kiállítás

 

December  

·         Szülők bevonása a fenntarthatósággal kapcsolatos programokba,

·         környezetünk értékeinek, hagyományainak megismerése, megőrzése,

·         karácsonyváró kézműves foglalkozások a Christmas Party keretén belül.

·         Madáretető kialakítása.

 

Január  

·         Újévi fogadalmak: diákok ötleteinek összegyűjtése a környezettudatosság helyi fejleszthetőségéről, illetve az iskola büféjével együttműködve egészségesebb élelmiszerek és hazai termékek népszerűsítése.

·         Tanulók fizikai és edzettségi állapotának felmérése.

·         Olaszországi sítábor

 

Február 

·         Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny írásbeli és szóbeli döntőjének megrendezése,

·          természetfotó-kiállítás,

·         ausztriai sítábor.

·         Madáretetés és –megfigyelés az újonnan felállított etetőnél.

  (http://minap.hu/cikkek/az-orszag-legjobb-fiatal-biologusai-foldesben)

 

Március

·         Megemlékezés a víz világnapjáról (március 22.),

·         tanulmányi kirándulások.

·         Kulturális nap keretén belül környezetvédelmi munkák értékelése.

 

Április 

·         Szakköri túrák, természetjárás osztályonként a Föld napja alkalmából (április 22.).

·         Kirándulással egybekötött diákbizottsági konferencia keretein belül „zöld tevékenységek” megbeszélése is.

·         Műemlékvédelmi világnap.

 

Május

·         Megemlékezés a Madarak és Fák napjáról (május 19.).

·         Csatlakozás a TeSzedd! mozgalom egész országra kiterjedő akciójához.

 

Június  

·         Sportnap az iskolában,

·         megemlékezés a környezetvédelmi világnapról (június 5.).

 

Ökohírek

·         ökolábnyom: https://www.youtube.com/watch?v=dOEKDcLpraw

·         PDF (okolabnyom)

·         Szelektív hulladékgyűjtés: http://www.szelektiv.hu/

·         tudatos vásárló: PDF (tudatosvasarlo)

·         hulladékból termék: http://kornyezetbarat.hulladekboltermek.hu/fenntarthato/klimamentes/

Versenyeredmények


angol nyelv Litteratum (7. évfolyam)
megyei 1. hely Csomós Bence 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

megyei 3. hely Kun Borostyán 7. A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

megyei 4. hely Révész Máté 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

(8. évfolyam)
megyei 1. hely Kurmai Márton 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 2. hely Ézsöl András 8. B ,
megyei 3. hely Faragó Zsombor 8. B Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 4. hely Kocsis Bálint 8. A ,
megyei 5. hely Maticsek Márta 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


ERKEL DIÁKÜNNEPEK 2017 (Irodalmi színpad kategória)
1. hely Földes Diákszínpad Felkészítő tanár: Szűcs Tamás

3. hely Földes KIS Színpad,
legjobb férfi színész Puskás Balázs Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(kamarazene kategória)
1. hely FFG Line Oktett Felkészítő tanár: Petrány Mihály


sport Karate Magyar Bajnokság
országos 3. hely Nagy Gréta 7.A


magyar nyelv és irodalom MCC Debate Országos Vitaverseny
országos 3. hely Hatvani Anna 10.H, Nagy Marcell 10.H, Schweickhardt Gyula 10.H Felkészítő tanár: Jobbágy László, Pólik Magdolna


Nemzetközi Kémia Diákolimpia
Magyarországot képviselő csapat tagja Sajgó Mátyás 11. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


német nyelv Városi Kommunikációs Verseny
városi 1. hely Farkas Angéla 7.A Felkészítő tanár: Sebő Sára

angol nyelv városi 1. hely Kun Borostyán 7.A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

informatika városi 3. hely Nácsa Dominik 7. B Felkészítő tanár: Csató Endre

magyar nyelv és irodalom városi 3. hely Papp Adrienn 7.A Felkészítő tanár: Jobbágy László


Informatika Microsoft Imagine Learn to Win Contest (országos, progromozói csapatverseny, középiskolai kategória) 3., döntő forduló,
országos 1. hely Bagány Viktor (12.e) Lencsés Ádám (12.c) Robotka Adrián (11.c),
országos 2. hely Suszter Ágnes (9.a) Tóth Anna (9.a) Révész Máté (7.b) Felkészítő tanár: Csató Endre


Középiskolai Kémiai Lapok pontversenye (Feladatmegoldó (K) - kategória, 10. évfolyam)
országos 2. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

(Német szakfordítói kategória)
országos 1. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Barna László


sport XVII. WKF Karate Magyar Bajnokság
országos 1. hely (kvalifikáció a 2017-es világbajnokságra) Tóth Vanda 9. Nyek/AJTP


Gratulálunk!

Gratulálunk!