átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Pályázatok, versenyek

15. történelmi-művelődéstörténeti csapatverseny

A miskolci Földes Ferenc Gimnázium 15. alkalommal hirdet történelmi versenyt a megye általános iskolásainak. Idén is történelmi-művelődéstörténeti csapatversenyre kerül sor,

3 fős, 7-8. osztályos csoportok részvételével.

 

A verseny témaköre: Bethlen Gábor fejedelemsége, Erdély „aranykora”

A vetélkedőn Bethlen Gábor uralkodásának eseményeit, bel- és külpolitikáját, valamint a kor műveltségét helyezzük középpontba korabeli dokumentumok segítségével.

 

Jelentkezési határidő: 2013. november 4. (hétfő)

A vetélkedő időpontja: 2013. november 14. (csütörtök)

A verseny menete:

9.00 – 10.30-ig feladatlap megoldása

11.00 – előadás a korszakról

14.00 - szóbeli döntő

 

Jutalmazás:

A döntő résztvevői és felkészítő tanáraik értékes könyvjutalomban részesülnek.

 

Irodalom jegyzék:

$11.      Oborni Teréz: Erdély fejedelmei

Pannonica Kiadó Bp. 2002. 95-125. oldal         

Online: http://www.tortenelemtanitas.hu/2012/09/a-20122013-es-tanev-tortenelem-oktv-szakirodalma

$12.      Szabó Péter: Erdély képes története (Új képes történelem sorozat)

Magyar Könyvklub 2002. 48-57. oldal

$13.      Újváry Zsuzsanna: „Nagy két császár birodalmi között”

Gondolat Kiadó 1984. (Magyar História sorozat) 192-273. oldal

A használtban lévő általános iskolás tankönyvek témához kapcsolódó leckéi és az atlasz.  

 

Címünk, elérhetőségünk:

Földes Ferenc Gimnázium

Miskolc, Hősök tere 7. 3525                                     Dr. Szabó Istvánné

46/508-459, 46/349-897                                                szervező tanár

Fax: 46/508-460

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

V Á R  J U K 

J E L E N T K E Z É S E T E K E T ! ! !

Versenyeredmények


angol nyelv OKTV
második fordulóba jutott Dojcsák Milla 12.C Felkészítő tanár: Kéri Henriett

magyar nyelv és irodalom második fordulóba jutott Pál Diána 12.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


angol nyelv 4 FOR EUROPE ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLAI VETÉLKEDŐ regionális forduló,
3. hely Kiss Tamás 12.H, Schweickhardt Gyula 12.H, Takács Anna 12.D, Trembóczki Liliána 12.D,
4. hely Bendicskó Laura 11.B, Csordás Henrik 11.B, Hallai Gréta 11.B, , Fenyvesi Tamás 11.B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


angol nyelv TÚL AZ ELSŐ X-EN EU VERSENY regionális forduló,
2. hely (országos döntőbe jutott csapat) Hatvani Anna 12. H, Schweickhardt Gyula 12. H, Takács Anna 12. D, Trembóczki Liliána 12. D,
4. hely Bendicskó Laura 11. B, Csordás Henrik 11. B, Fenyvesi Tamás 11. B, Keresztes Kornél 11. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


történelem OKTV
második fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 12.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

második fordulóba jutott Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) helyi forduló,
1. hely (döntőbe jutottak) Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye
1.hely Stefán Boglárka Abigél 12.E, Tóth Nikoletta 12.E, Balogh Dávid 10.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna, Kovács Benedek


Bolyai Matematika Csapatverseny (7. évfolyam, csapat)
2. hely Varga Ildikó Kata 7.B, Töreczki Gábor 7.B, Kun Tamás 7.B, Tomesz László Gergő 7.B ,
5. hely Szűcs Botond 7.B, Fekete Martin 7.B, Dobos Dávid 7.B, Gömze László Norken 7.B ,
6. hely Fehérvári Donát 7.B, Forinyák Judit Virág 7.B, Major Ádám 7.B, Fazekas Ádám 7.B ,
7. hely Dobos Julianna 7.B, Tóth Petra Lili 7.B, Erdélyi Botond 7.B, Bottyán Márton Péter 7.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Grallert Krisztina

(8. évfolyam, csapat)
1. hely, országos 8. hely Fazekas István 8.B, Fekete Patrik 8.B, Fenyvesi Bence 8.B, Hazadi Noémi 8.B,
3. hely Bényei Zsigmond 8.B, Katona Mátyás 8.B, Keresztes Alex Zsolt 8.B, Purgel Márton 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

4. hely Kerekes Balázs 8.A, Kiss Enikő 8.A, Szabó Dóra 8.A, Szabó Zsuzsanna 8.A Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

7. hely Juhász Péter Marcell 8.B, Kovács Marcell 8.B, Varga Domonkos 8.B, Lisznyai Ádám 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor


történelem Gloria Victis Kárpát-medencei történelmi verseny (országos)
4. hely Begál Gábor 12.E, Illés Dorottya 12.H, Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Jobbágy László, Erdődi István


filozófia NEMZETKÖZI NÁBOJ FIZIKAVERSENY (senior kategória)
magyarországi rangsorban: 7. hely Csécsi Marcell, Detki Pongrác, Farkas Szabolcs, Xu Dávid és Zámbori Zalán 11.C Felkészítő tanár: Biró István


francia nyelv X. Megyei Idegennyelvű Szavalóverseny (egyéni) megyei forduló,
1. hely Takács Anna 12.D Felkészítő tanár: Sashegyi Virág


Gratulálunk!

Gratulálunk!