átváltás akadálymentes nézetre

Magyar

magyar nyelv és irodalom - versenyeredmények

2015/2016

magyar nyelv és irodalom Arany János Irodalmi Verseny
országos döntőbe jutott Illés Dorottya 9.H (2016. 02. 01.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (7. osztály - gimnáziumi kategória) megyei forduló,
3. hely Koleszár Kristóf 7.B, Jeddi Gábor 7.B, Komáromi Brigitta 7.B, Fürj Alina 7.B (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

7. hely Vass Júlia 7.A, Viszlai Zsófia 7.A, Gáspár Fanni 7.A, Nagy Alexandra 7.A (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Merkelné Vodila Noémi

(7. osztály, gimnáziumi kategória) megyei forduló,
1. hely (országos döntősök) Ézsöl András 7.B, Győrffi Ádám 7.B, Kundrák Ádám 7.B, Takács Emília 7.B (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(8. osztály - gimnáziumi kategória) megyei forduló,
4. hely Antal Réka 8.B, Kedves Lilla 8.B, Matiz Eszter 8.B, Vörös Zsófia 8.B (2015. 11. 19.) ,
4. hely Bárczi Enikő 8.B, Bendicskó Laura 8.B, Fazekas Zsófia 8.B, Purgel Dóra 8.B (2015. 11. 19.) ,
9. hely Csordás Henrik 8.B, Fenyvesi Tamás 8.B, Keresztes Kornél 8.B, Purzsa Aletta 8.B (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

(9. osztály) megyei forduló,
7. hely Ajtai Boglárka 9.C, Dojcsák Milla 9.C, Gergely Kamilla 9.C, Sándor Boglárka 9.C (2015. 12. 17.) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia

(10. osztály)
regionális 17. hely Nagy Klaudia 10.H, Kovács Zsófia 10.H, Vadon Enikő 10.H, Halász Petra 10.H (2016. 03. 11.) ,
(11. osztály)
regionális 10. hely Kozák Dániel Gyula 11.H, Kiss Péter 11.H, Tóth Miklós 11.H, Csendi Balázs 11.H (2016. 03. 11.) ,
regionális 11. hely Szabadfalvi Dániel 11.H, Paréj Balázs 11.H, Borbély Ágoston 11.H, Juga Péter György 11.H (2016. 03. 11.) ,
regionális 12. hely Karancsi Zsófia 11.H, Benkő Glória 11.H, Tulipán Levente 11.C, Szobonya Csenge 11.C (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Így írunk mi, novellaíró pályázat
különdíjat kapott Puskás Balázs 9.C (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia


magyar nyelv és irodalom Implom Helyesírási Verseny megyei forduló,
6. hely Pál Diána 9.H (2016. 02. 01.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Kelemen Didák Városi Irodalmi Pályázat
2. hely Dimény Eszter 11.H, Letek Nóra 11.H, Osztermann Anna 11.H. Petrik Eszter 11.H (2016. 03. 01.) ,
5. hely Zoltai Diána 11.E, Varga-Kovács István 11. E, Veszprémi Tamás 11. B (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet

6. hely Szunyogh Örs Péter 12. H (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny
2. fordulóba jutott Mizser Fruzsina 13.A (2016. 01. 17.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom XII. Janikovszky Éva Meseíró Pályázat (országos)
2. hely Fürj Alina 7.B (2016. 06. 19.)


Gratulálunk!

Bővebben...

Induló osztályok kötelező olvasmányai

Kötelező olvasmányok hetedik osztályosoknak (2014 - 2015)

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

Petőfi Sándor: A helység kalapácsa

Szabó Magda: Abigél

Jules Verne: Kétévi vakáció

 

Kötelező olvasmányok kilencedik osztályosoknak (2014 - 2015)

Homérosz: Iliász és Odüsszeia (részletek a szöveggyűjteményből)

Szophoklész: Antigoné

Biblia (Ószövetség – részletek a szöveggyűjteményből, Újszövetség – Máté evangéliuma)

Dante Alighieri: Isteni színjáték (Pokol)

Boccaccio, Giovanni: Dekameron (öt novella)

Shakespeare, William: Rómeó és Júlia, Hamlet

Versenyeredmények


angol nyelv OKTV
második fordulóba jutott Dojcsák Milla 12.C Felkészítő tanár: Kéri Henriett

magyar nyelv és irodalom második fordulóba jutott Pál Diána 12.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


angol nyelv 4 FOR EUROPE ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLAI VETÉLKEDŐ regionális forduló,
3. hely Kiss Tamás 12.H, Schweickhardt Gyula 12.H, Takács Anna 12.D, Trembóczki Liliána 12.D,
4. hely Bendicskó Laura 11.B, Csordás Henrik 11.B, Hallai Gréta 11.B, , Fenyvesi Tamás 11.B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


angol nyelv TÚL AZ ELSŐ X-EN EU VERSENY regionális forduló,
2. hely (országos döntőbe jutott csapat) Hatvani Anna 12. H, Schweickhardt Gyula 12. H, Takács Anna 12. D, Trembóczki Liliána 12. D,
4. hely Bendicskó Laura 11. B, Csordás Henrik 11. B, Fenyvesi Tamás 11. B, Keresztes Kornél 11. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


történelem OKTV
második fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 12.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

második fordulóba jutott Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) helyi forduló,
1. hely (döntőbe jutottak) Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye
1.hely Stefán Boglárka Abigél 12.E, Tóth Nikoletta 12.E, Balogh Dávid 10.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna, Kovács Benedek


Bolyai Matematika Csapatverseny (7. évfolyam, csapat)
2. hely Varga Ildikó Kata 7.B, Töreczki Gábor 7.B, Kun Tamás 7.B, Tomesz László Gergő 7.B ,
5. hely Szűcs Botond 7.B, Fekete Martin 7.B, Dobos Dávid 7.B, Gömze László Norken 7.B ,
6. hely Fehérvári Donát 7.B, Forinyák Judit Virág 7.B, Major Ádám 7.B, Fazekas Ádám 7.B ,
7. hely Dobos Julianna 7.B, Tóth Petra Lili 7.B, Erdélyi Botond 7.B, Bottyán Márton Péter 7.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Grallert Krisztina

(8. évfolyam, csapat)
1. hely, országos 8. hely Fazekas István 8.B, Fekete Patrik 8.B, Fenyvesi Bence 8.B, Hazadi Noémi 8.B,
3. hely Bényei Zsigmond 8.B, Katona Mátyás 8.B, Keresztes Alex Zsolt 8.B, Purgel Márton 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

4. hely Kerekes Balázs 8.A, Kiss Enikő 8.A, Szabó Dóra 8.A, Szabó Zsuzsanna 8.A Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

7. hely Juhász Péter Marcell 8.B, Kovács Marcell 8.B, Varga Domonkos 8.B, Lisznyai Ádám 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor


történelem Gloria Victis Kárpát-medencei történelmi verseny (országos)
4. hely Begál Gábor 12.E, Illés Dorottya 12.H, Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Jobbágy László, Erdődi István


filozófia NEMZETKÖZI NÁBOJ FIZIKAVERSENY (senior kategória)
magyarországi rangsorban: 7. hely Csécsi Marcell, Detki Pongrác, Farkas Szabolcs, Xu Dávid és Zámbori Zalán 11.C Felkészítő tanár: Biró István


francia nyelv X. Megyei Idegennyelvű Szavalóverseny (egyéni) megyei forduló,
1. hely Takács Anna 12.D Felkészítő tanár: Sashegyi Virág


Gratulálunk!

Gratulálunk!