átváltás akadálymentes nézetre

A projektről

A miskolci Földes Ferenc Gimnázium diákjai 2011. és 2013. között nemzetközi környezetvédelmi programban vesznek részt négy másik uniós iskolával (Csehországból, Lengyelországból, Franciaországból, Németországból) együtt.

A közös együttműködés során diákok és tanárok környezetvédelmi témákon dolgoznak «Környezettudatosságtól a környezettudatos cselekvésig» címmel.

A projektmunkában részt vevő partneriskolák tulajdonképpen már évek óta sikeresen dolgoznak együtt különböző témákon, a mostani két éves időszakban azonban csak környezetvédelmi témákat dolgoznak fel és iskolán kívüli pedagógiai kirándulóhelyekre látogatnak el. 

A második év végén a német koordináló iskola kiállítást szervez a két éves munka eredményeit bemutatva. 

Koncepció

Projektünk egyik fő célkitűzése, hogy a környezetvédelmi témák feldolgozásán belül érvényesüljön a tantárgyköziség, valamint etika, politika, gazdaság és képzés együttesen határozza meg munkánkat. Ennek érdekében parlamenti képviselők, politikusok és környezetvédelmi szervezetek segítik munkánkat. Iskolán kívüli terepgyakorlatok vezetésével és szakmai tanácsadással teszik érthetőbbé számunkra a helyi környezetvédelmi programokat.

A projekttalálkozók előtt és után az adott országokban előkészítő és értékelő munkák folynak, hogy a projekttalálkozók során a projektben részt vevő országok diákjai és tanárai képviselni tudják hazájukat, az ott előforduló környezetvédelmi problémákról érdemben tudjanak beszámolni. 

A projekttalálkozók során művészeti, informatikai, biológiai és tudományos műhelymunkákon vesznek részt a diákok. A program előírja a környezetvédelemhez kapcsolódó múzeumok, tájvédelmi területek látogatását is.

Témák

  • Klímaváltozás a 21. században
  • A vízfelhasználás és -tisztítás problematikája
  • Szállítás és mobilitás a globalizált világban
  • Táplálkozás ás mezőgazdaság
  • Energia és technika

Cél

  • Kutatómunka nemzetközi csoportokban.
  • Megoldási stratégiák fejlesztése.
  • A mindennapokban hasznosítható cselekvési alternatívák kialakítása.
  • zükséges szakmai tudás kidolgozása.
  • Prezentációk és az eredmények nyilvánossá tétele.

Versenyeredmények


angol nyelv Litteratum (7. évfolyam)
megyei 1. hely Csomós Bence 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

megyei 3. hely Kun Borostyán 7. A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

megyei 4. hely Révész Máté 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

(8. évfolyam)
megyei 1. hely Kurmai Márton 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 2. hely Ézsöl András 8. B ,
megyei 3. hely Faragó Zsombor 8. B Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 4. hely Kocsis Bálint 8. A ,
megyei 5. hely Maticsek Márta 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


ERKEL DIÁKÜNNEPEK 2017 (Irodalmi színpad kategória)
1. hely Földes Diákszínpad Felkészítő tanár: Szűcs Tamás

3. hely Földes KIS Színpad,
legjobb férfi színész Puskás Balázs Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(kamarazene kategória)
1. hely FFG Line Oktett Felkészítő tanár: Petrány Mihály


sport Karate Magyar Bajnokság
országos 3. hely Nagy Gréta 7.A


magyar nyelv és irodalom MCC Debate Országos Vitaverseny
országos 3. hely Hatvani Anna 10.H, Nagy Marcell 10.H, Schweickhardt Gyula 10.H Felkészítő tanár: Jobbágy László, Pólik Magdolna


Nemzetközi Kémia Diákolimpia
Magyarországot képviselő csapat tagja Sajgó Mátyás 11. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


német nyelv Városi Kommunikációs Verseny
városi 1. hely Farkas Angéla 7.A Felkészítő tanár: Sebő Sára

angol nyelv városi 1. hely Kun Borostyán 7.A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

informatika városi 3. hely Nácsa Dominik 7. B Felkészítő tanár: Csató Endre

magyar nyelv és irodalom városi 3. hely Papp Adrienn 7.A Felkészítő tanár: Jobbágy László


Informatika Microsoft Imagine Learn to Win Contest (országos, progromozói csapatverseny, középiskolai kategória) 3., döntő forduló,
országos 1. hely Bagány Viktor (12.e) Lencsés Ádám (12.c) Robotka Adrián (11.c),
országos 2. hely Suszter Ágnes (9.a) Tóth Anna (9.a) Révész Máté (7.b) Felkészítő tanár: Csató Endre


Középiskolai Kémiai Lapok pontversenye (Feladatmegoldó (K) - kategória, 10. évfolyam)
országos 2. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

(Német szakfordítói kategória)
országos 1. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Barna László


sport XVII. WKF Karate Magyar Bajnokság
országos 1. hely (kvalifikáció a 2017-es világbajnokságra) Tóth Vanda 9. Nyek/AJTP


Gratulálunk!

Gratulálunk!