Évkönyv

A szerkesztő előszava

Sokszor elképzeltem a középkori kolostorokban annaleseket író szerzeteseket, amint sort sor után rónak a pergamenre és a lapokat apró miniatúrákkal díszítik. Szigorú időrendben röviden összefoglalják, hogy mi is történt közösségükkel az adott esztendőben. Egymás mellé kerül sok jelentős, számukra fontos esemény. Ahogyan a mi évkönyveinkben is. Sok száz év eltelt, már a számítógép szövegszerkesztőjén írunk, a képeket már digitalizáljuk, de a lényeg nem változott. A Földes Ferenc Gimnázium diákjai és tanárai is évről évre megörökítik, mi minden történt közösségükben egy esztendő alatt. Ez az évkönyv, amit a kezében tart a tisztelt olvasó, már a tizedik azoknak a sorában, melyet szerkeszteni tisztem és egyik legkedvesebb kötelességem. Sok mindent lejegyeztünk az elmúlt évtized alatt. Szóltunk boldog győzelmekről, nagyszerű eredményekről, kitüntetésekről, vidám kirándulásokról, emlékezetes tréfákról, megtisztelő látogatásokról, fájdalmas búcsúkról. A színes képek megörökítették az új épület felavatását éppúgy, mint a bálozók mosolyát, a kulturális napok produkcióinak egy-egy ellesett pillanatát, azt a varázslatot, ahogyan gyerekekből fiatal felnőtté válnak diákjaink. Az évkönyvek szeretetét számomra legszebben az a pillanat jelezte, amikor először láttam olyan öregdiákot, aki évkönyvvel a kezében érkezett az érettségi találkozójára.
Köszönöm minden kollégámnak és minden diáknak a munkáját, akik gondolataikkal, írásaikkal, rajzaikkal, fotóikkal segítették évkönyveink megszületését.
Tizedik diákévkönyvünket is szeretettel ajánlom a kedves olvasó figyelmébe.

Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet

Ízelítő évkönyveink tartalmából:

Dürer Matematika Csapatverseny regionális forduló,
2. hely (döntőbe jutottak) Marsalkó Petra 8.B Révész Máté 8.B Fazekas István 7.B ,
regionális forduló,
10. hely (döntőbe jutottak) Tasnádi Bence 8.B Orosz Olivér 8.B Makai Petra 7.B Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Grallert Krisztina, Gulyás Tibor, Győry Ákos

Varga Tamás Matematikaverseny
2. fordulóba jutott Ágoston Igor Milán 7.B,
2. fordulóba jutott Bényei Zsigmond 7.B,
2. fordulóba jutott Fazekas István 7.B,
2. fordulóba jutott Hazadi Noémi 7.B,
2. fordulóba jutott Katona Mátyás 7.B,