átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Francia

Francia 1.

Chers élèves,

 

Voici quelques liens pour faciliter vos études en français :

www.francaisfacile.com

www.bonjourdefrance.com

http://momes.net

www.poesie.webnet.fr

www.french-music.org

www.nrj.fr

www.skyrock.com

 

Quelques films à regarder:

Mr Ibrahim et les fleurs du Coran (2003, François Dupeyron)

Cyrano de Bergerac (1990, Jean-Paul Rappeneau)

Manon des sources + Jean de Florette (1986, Claude Berri)

Molière (2006, Laurent Tirard)

Le fabuleux destin d’Amélie Poulain (2000, Jean-Pierre Jeunet)

Un long dimanche de fiançailles (2004, Jean-Pierre Jeunet)

Le Petit Nicolas (2008, Laurent Tirard)

Entre les murs (2008, Laurent Cantet)

Astérix et les jeux olympiques (2008, Frédéric Forestier)

L’auberge espagnole (2002, Cédric Klapisch)

Paris je t’aime (2006, Olivier Assayas)

Coco avant Chanel (2009, Anne Fontaine)

Bienvenue chez les Ch’tits (2008, Dany Boon)

Intouchables (2012, Olivier Nakache, Eric Toledano)

 

Quelques livres à lire:

Le petit prince, Antoine de Saint-Exupéry

Le petit Nicolas, René Goscinny et Jean-Jacques Sempé

Kiffe kiffe demain, Faiza Guène

Chagrin d’école, Daniel Pennac

La première gorgée de bière et autres plaisirs minuscules, Philippe Delerm

Les exercices de style, Raymond Queneau

 

Quelques chanteurs, chanteuses et groupes à écouter:

Bénabar

Thomas Fersen

Corneille

Thomas Dutronc

Mickey 3D

Sinsémilia

Nolwenn Leroy

Alizée

Chimène Badi

Diam’s

Aktuális eredmények

  • kémia - Dürer Verseny

    regionális fordulóban részt vett

    Polgár Sándor Bendegúz (11.C)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     
  • kémia - Dürer Verseny

    regionális fordulóban részt vett

    Lajgut Attila Álmos (10.D)

    Felkészítő: Endrész Gyöngyi

     
  • kémia - Dürer Verseny

    regionális fordulóban részt vett

    Zalasch Bence Csaba (11.D)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     
  • matematika - Arany Dániel III.kategória

    országos 4. helyen végzett

    Fehérvári Donát (10.B)

    Felkészítők: Fejér Szabolcs, Grallert Krisztina, dr. Győry Ákos, Madarász Péter

     
  • matematika - Arany Dániel III.kategória

    országos 3. helyen végzett

    Molnár István Ádám (9.B)

    Felkészítők: Grallert Krisztina, dr. Győry Ákos, Kovács Attiláné, Madarász Péter, Tóth Tibor

     
  • kémia - Dürer Verseny

    regionális fordulóban részt vett

    Fenyvesi Bence (11.B)

    Felkészítők: Nyéki Attila, Szepesiné Medve Judit

     
  • kémia - Dürer Verseny

    regionális fordulóban részt vett

    Fekete Martin (10.B)

    Felkészítő: Fóris Tímea

     
  • Öveges József Kárpát-Medencei Fizikaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Kárpáti Donát (8.B)

    Felkészítő: Biró István

     
  • Öveges József Kárpát-Medencei Fizikaverseny

    megyei 9. helyen végzett

    Tóth Kinga (8.B)

    Felkészítő: Biró István

     
  • Öveges József Kárpát-Medencei Fizikaverseny

    megyei 6. helyen végzett

    Rácz Kata (8.B)

    Felkészítő: Biró István

     

Gratulálunk!