átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Francia

Francia nyelv - versenyeredmények

Gratulálunk!

Bővebben...

Francia 1.

Chers élèves,

 

Voici quelques liens pour faciliter vos études en français :

www.francaisfacile.com

www.bonjourdefrance.com

http://momes.net

www.poesie.webnet.fr

www.french-music.org

www.nrj.fr

www.skyrock.com

 

Quelques films à regarder:

Mr Ibrahim et les fleurs du Coran (2003, François Dupeyron)

Cyrano de Bergerac (1990, Jean-Paul Rappeneau)

Manon des sources + Jean de Florette (1986, Claude Berri)

Molière (2006, Laurent Tirard)

Le fabuleux destin d’Amélie Poulain (2000, Jean-Pierre Jeunet)

Un long dimanche de fiançailles (2004, Jean-Pierre Jeunet)

Le Petit Nicolas (2008, Laurent Tirard)

Entre les murs (2008, Laurent Cantet)

Astérix et les jeux olympiques (2008, Frédéric Forestier)

L’auberge espagnole (2002, Cédric Klapisch)

Paris je t’aime (2006, Olivier Assayas)

Coco avant Chanel (2009, Anne Fontaine)

Bienvenue chez les Ch’tits (2008, Dany Boon)

Intouchables (2012, Olivier Nakache, Eric Toledano)

 

Quelques livres à lire:

Le petit prince, Antoine de Saint-Exupéry

Le petit Nicolas, René Goscinny et Jean-Jacques Sempé

Kiffe kiffe demain, Faiza Guène

Chagrin d’école, Daniel Pennac

La première gorgée de bière et autres plaisirs minuscules, Philippe Delerm

Les exercices de style, Raymond Queneau

 

Quelques chanteurs, chanteuses et groupes à écouter:

Bénabar

Thomas Fersen

Corneille

Thomas Dutronc

Mickey 3D

Sinsémilia

Nolwenn Leroy

Alizée

Chimène Badi

Diam’s

Versenyeredmények


angol nyelv OKTV
második fordulóba jutott Dojcsák Milla 12.C Felkészítő tanár: Kéri Henriett

magyar nyelv és irodalom második fordulóba jutott Pál Diána 12.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


angol nyelv 4 FOR EUROPE ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLAI VETÉLKEDŐ regionális forduló,
3. hely Kiss Tamás 12.H, Schweickhardt Gyula 12.H, Takács Anna 12.D, Trembóczki Liliána 12.D,
4. hely Bendicskó Laura 11.B, Csordás Henrik 11.B, Hallai Gréta 11.B, , Fenyvesi Tamás 11.B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


angol nyelv TÚL AZ ELSŐ X-EN EU VERSENY regionális forduló,
2. hely (országos döntőbe jutott csapat) Hatvani Anna 12. H, Schweickhardt Gyula 12. H, Takács Anna 12. D, Trembóczki Liliána 12. D,
4. hely Bendicskó Laura 11. B, Csordás Henrik 11. B, Fenyvesi Tamás 11. B, Keresztes Kornél 11. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


történelem OKTV
második fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 12.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

második fordulóba jutott Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) helyi forduló,
1. hely (döntőbe jutottak) Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye
1.hely Stefán Boglárka Abigél 12.E, Tóth Nikoletta 12.E, Balogh Dávid 10.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna, Kovács Benedek


Bolyai Matematika Csapatverseny (7. évfolyam, csapat)
2. hely Varga Ildikó Kata 7.B, Töreczki Gábor 7.B, Kun Tamás 7.B, Tomesz László Gergő 7.B ,
5. hely Szűcs Botond 7.B, Fekete Martin 7.B, Dobos Dávid 7.B, Gömze László Norken 7.B ,
6. hely Fehérvári Donát 7.B, Forinyák Judit Virág 7.B, Major Ádám 7.B, Fazekas Ádám 7.B ,
7. hely Dobos Julianna 7.B, Tóth Petra Lili 7.B, Erdélyi Botond 7.B, Bottyán Márton Péter 7.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Grallert Krisztina

(8. évfolyam, csapat)
1. hely, országos 8. hely Fazekas István 8.B, Fekete Patrik 8.B, Fenyvesi Bence 8.B, Hazadi Noémi 8.B,
3. hely Bényei Zsigmond 8.B, Katona Mátyás 8.B, Keresztes Alex Zsolt 8.B, Purgel Márton 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

4. hely Kerekes Balázs 8.A, Kiss Enikő 8.A, Szabó Dóra 8.A, Szabó Zsuzsanna 8.A Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

7. hely Juhász Péter Marcell 8.B, Kovács Marcell 8.B, Varga Domonkos 8.B, Lisznyai Ádám 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor


történelem Gloria Victis Kárpát-medencei történelmi verseny (országos)
4. hely Begál Gábor 12.E, Illés Dorottya 12.H, Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Jobbágy László, Erdődi István


filozófia NEMZETKÖZI NÁBOJ FIZIKAVERSENY (senior kategória)
magyarországi rangsorban: 7. hely Csécsi Marcell, Detki Pongrác, Farkas Szabolcs, Xu Dávid és Zámbori Zalán 11.C Felkészítő tanár: Biró István


francia nyelv X. Megyei Idegennyelvű Szavalóverseny (egyéni) megyei forduló,
1. hely Takács Anna 12.D Felkészítő tanár: Sashegyi Virág


Gratulálunk!

Gratulálunk!