átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Angol

A Night with Shakespeare at the National Theatre

shakespeare-birthday-logo

On the 29th of January we visited the capital, the heart of our country, Budapest. Why?

To see maybe the most spectacular play I have ever seen. It was a special piece as it covered  the complete works of art of the Renaissance English playwright, Shakespeare.  We could enjoy his entire lifework within one performance only for two hours.

Three foreign actors and directors from three different English-speaking countries, Wales, England and the USA brought joy to this evening presenting their creativity and imagination with a good sense of humour. This comedy was packed with dramatic and modern elements as well as songs from the disco era. It also included some crazy and brilliant ideas such as the interpretation of Hamlet acted backwards at different speed.

I highly recommend it to everyone as the actors did not only play the best of Shakespeare but improved the language skills of the audience at the same time.

 

 

Tamás Veszprémi 11.B

STRASBOURG – 2. FELVONÁS

Iskolánk második alkalommal élhetett a lehetőséggel, egykori tanítványunk, Kurusta Zsolt és kis csapatának köszönhetően, hogy a strasbourgi Európa Parlamentben az Euroscola programon részt vegyen.
A kaland 24 diákunk számára október 27-én hajnalban indult…

Bővebben...

Angol nyelv - versenyeredmények

2015/2016

angol nyelv Christmas Is All Around (junior kategória) országos forduló,
1. hely Szalontai Máté 7.B, Faragó Zsombor 7.B, Dexter Áron 7.B, Kundrák Ádám 7.B (2016. 01. 25.) Felkészítő tanár: Pilz Mónika


Dr. Gárdus János Angol Nyelvi Verseny megyei forduló,
3. hely Nagy Klaudia 10.H (2015. 12. 09.) Felkészítő tanár: Péterné Tóth Gabriella


Litterátum Angol Nyelvi Verseny
megyei 1. hely Szalontai Máté 7. B (2016. 05. 30.) Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 11. hely Gáspár Fanni 7. A (2016. 05. 30.) Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 12. hely Dexter Áron Joshua 7. B (2016. 05. 30.) ,
megyei 13. hely Tomori Lilla 7. B (2016. 05. 30.) ,
megyei 14. hely Kriston Ádám 7. B (2016. 05. 30.) Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 15. hely Veréb Vanda 7. A (2016. 05. 30.) Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 2. hely Kundrák Ádám 7. B (2016. 05. 30.) Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 3. hely Kocsis Bálint 7. A (2016. 05. 30.) ,
megyei 4. hely Maticsek Márta 7. A (2016. 05. 30.) Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 6. hely Komáromi Brigitta 7. B (2016. 05. 30.) ,
megyei 8. hely Bordás Milán 7. B (2016. 05. 30.) ,
megyei 9. hely Takács Emília Polett 7. B (2016. 05. 30.) Felkészítő tanár: Pilz Mónika


angol nyelv OÁTV
megyei fordulóba jutott Fenyvesi Tamás 8.B (2016. 02. 01.) Felkészítő tanár: Fazekas Krisztina

megyei fordulóba jutott Kundrák Ádám 7.B (2016. 02. 01.) ,
megyei fordulóba jutott Szalontai Máté 7.B (2016. 02. 01.) Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei forduló,
1. hely Suszter Ágnes 8.A (2016. 03. 22.) ,
3. hely Oláh Fanni 8.A (2016. 03. 22.) Felkészítő tanár: Péterné Tóth Gabriella


angol nyelv Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny
2. fordulóba jutott Szunyogh Örs Péter 12.H (2015. 12. 11.) Felkészítő tanár: Ladányiné Varga Karolina


Tiéd a Szó-Tár Angol Nyelvi Verseny (csapat)
országos 4. hely Dancsó Bianka 11.B, Horváth Lívia 11.B, Koleszár Réka 11.B, Korpás Kristóf 11.B, Molnár Tamás 11.B (2016. 06. 07.) Felkészítő tanár: Kéri Henriett


Gratulálunk!

Bővebben...

Osztályozó vizsga témakörei

Az előrehozott érettségi vizsga feltétele, hogy valamennyi évfolyamon osztályozóvizsgával rendelkezzenek azok, akik döntésük alapján korábban kívánnak érettségi vizsgát tenni angol nyelvből.

A 11. és 12. évfolyam tananyagából ÍRÁSBELI és SZÓBELI vizsgát szervezünk. Mind az írásbeli, mind a szóbeli vizsga

EGYSÉGES

 

Mindazok, akik vizsgát tesznek,

EGY IDŐPONTBAN

írják az írásbeli részt, majd egy másik időpontban kerül sor a szóbeli vizsgára egy 2 fős bizottság előtt.

Jelentkezés: 2014. január 15-ig a szaktanároknál!

Részletek...

Versenyeredmények


angol nyelv Litteratum (7. évfolyam)
megyei 1. hely Csomós Bence 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

megyei 3. hely Kun Borostyán 7. A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

megyei 4. hely Révész Máté 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

(8. évfolyam)
megyei 1. hely Kurmai Márton 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 2. hely Ézsöl András 8. B ,
megyei 3. hely Faragó Zsombor 8. B Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 4. hely Kocsis Bálint 8. A ,
megyei 5. hely Maticsek Márta 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


ERKEL DIÁKÜNNEPEK 2017 (Irodalmi színpad kategória)
1. hely Földes Diákszínpad Felkészítő tanár: Szűcs Tamás

3. hely Földes KIS Színpad,
legjobb férfi színész Puskás Balázs Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(kamarazene kategória)
1. hely FFG Line Oktett Felkészítő tanár: Petrány Mihály


sport Karate Magyar Bajnokság
országos 3. hely Nagy Gréta 7.A


magyar nyelv és irodalom MCC Debate Országos Vitaverseny
országos 3. hely Hatvani Anna 10.H, Nagy Marcell 10.H, Schweickhardt Gyula 10.H Felkészítő tanár: Jobbágy László, Pólik Magdolna


Nemzetközi Kémia Diákolimpia
Magyarországot képviselő csapat tagja Sajgó Mátyás 11. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


német nyelv Városi Kommunikációs Verseny
városi 1. hely Farkas Angéla 7.A Felkészítő tanár: Sebő Sára

angol nyelv városi 1. hely Kun Borostyán 7.A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

informatika városi 3. hely Nácsa Dominik 7. B Felkészítő tanár: Csató Endre

magyar nyelv és irodalom városi 3. hely Papp Adrienn 7.A Felkészítő tanár: Jobbágy László


Informatika Microsoft Imagine Learn to Win Contest (országos, progromozói csapatverseny, középiskolai kategória) 3., döntő forduló,
országos 1. hely Bagány Viktor (12.e) Lencsés Ádám (12.c) Robotka Adrián (11.c),
országos 2. hely Suszter Ágnes (9.a) Tóth Anna (9.a) Révész Máté (7.b) Felkészítő tanár: Csató Endre


Középiskolai Kémiai Lapok pontversenye (Feladatmegoldó (K) - kategória, 10. évfolyam)
országos 2. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

(Német szakfordítói kategória)
országos 1. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Barna László


sport XVII. WKF Karate Magyar Bajnokság
országos 1. hely (kvalifikáció a 2017-es világbajnokságra) Tóth Vanda 9. Nyek/AJTP


Gratulálunk!

Gratulálunk!