átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Földesista Öregdiákok Egyesülete

Tisztelt Földesista Öregdiákok!

Megalakult a Földes Öregdiákok Egyesülete.

Az Egyesületbe történő belépés remélhetőleg október végétől a www.foldesoregdiak.hu címen történik majd. Aki esetleg már addig is szeretne belépni az Egyesületbe, a mellékelt belépési nyilatkozat kitöltésével és a gimnázium titkárságán történő leadásával megteheti. 

A tagsági viszony 2000 Ft/év tagdíjfizetési kötelezettséggel jár, amelyet az alábbi bankszámlaszámra kell utalni a jelentkezést követő hónap 10. napjáig:

Számlatulajdonos neve: Földes Ferenc Gimnázium Öregdiák Egyesület
Székhelye: 3530 Miskolc, Arany J. u. 2. II./4.
Számlavezető bankfiók neve: Unicredit Bank Hungary Zrt.
Számlavezető bankfiók címe: 3500 – Miskolc, Széchenyi út 35.
Bankszámlaszám: 10918001-00000111-13320008
IBAN: HU95 1091 8001 0000 0111 1332 0008

A tagdíjakból származó bevételt az Egyesület által szervezett öregdiák rendezvényeken túl az Iskola támogatására fordítjuk majd. Az Egyesület első rendezvénye előreláthatólag november 26-án lenne a Gimnázium épületének "A" tornatermében.

Az Egyesület már a facebook-on is megtalálható az alábbi címen:
http://www.facebook.com/#!/pages/F%C3%B6ldes-Ferenc-Gimn%C3%A1zium-%C3%96regdi%C3%A1k-Egyes%C3%BClet/295103737167899

Az Egyesület Alapszabálya és a Belépési nyilatkozat (doc formátumban) letölthető az Öregdiákok menüpont alól ! 

Versenyeredmények


angol nyelv 4 FOR EUROPE ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLAI VETÉLKEDŐ regionális forduló,
3. hely Kiss Tamás 12.H, Schweickhardt Gyula 12.H, Takács Anna 12.D, Trembóczki Liliána 12.D,
4. hely Bendicskó Laura 11.B, Csordás Henrik 11.B, Hallai Gréta 11.B, , Fenyvesi Tamás 11.B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


angol nyelv TÚL AZ ELSŐ X-EN EU VERSENY regionális forduló,
2. hely (országos döntőbe jutott csapat) Hatvani Anna 12. H, Schweickhardt Gyula 12. H, Takács Anna 12. D, Trembóczki Liliána 12. D,
4. hely Bendicskó Laura 11. B, Csordás Henrik 11. B, Fenyvesi Tamás 11. B, Keresztes Kornél 11. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


történelem OKTV
második fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 12.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

második fordulóba jutott Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) helyi forduló,
1. hely (döntőbe jutottak) Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye
1.hely Stefán Boglárka Abigél 12.E, Tóth Nikoletta 12.E, Balogh Dávid 10.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna, Kovács Benedek


Bolyai Matematika Csapatverseny (7. évfolyam, csapat)
2. hely Varga Ildikó Kata 7.B, Töreczki Gábor 7.B, Kun Tamás 7.B, Tomesz László Gergő 7.B ,
5. hely Szűcs Botond 7.B, Fekete Martin 7.B, Dobos Dávid 7.B, Gömze László Norken 7.B ,
6. hely Fehérvári Donát 7.B, Forinyák Judit Virág 7.B, Major Ádám 7.B, Fazekas Ádám 7.B ,
7. hely Dobos Julianna 7.B, Tóth Petra Lili 7.B, Erdélyi Botond 7.B, Bottyán Márton Péter 7.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Grallert Krisztina

(8. évfolyam, csapat)
1. hely, országos 8. hely Fazekas István 8.B, Fekete Patrik 8.B, Fenyvesi Bence 8.B, Hazadi Noémi 8.B,
3. hely Bényei Zsigmond 8.B, Katona Mátyás 8.B, Keresztes Alex Zsolt 8.B, Purgel Márton 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

4. hely Kerekes Balázs 8.A, Kiss Enikő 8.A, Szabó Dóra 8.A, Szabó Zsuzsanna 8.A Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

7. hely Juhász Péter Marcell 8.B, Kovács Marcell 8.B, Varga Domonkos 8.B, Lisznyai Ádám 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor


történelem Gloria Victis Kárpát-medencei történelmi verseny (országos)
4. hely Begál Gábor 12.E, Illés Dorottya 12.H, Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Jobbágy László, Erdődi István


filozófia NEMZETKÖZI NÁBOJ FIZIKAVERSENY (senior kategória)
magyarországi rangsorban: 7. hely Csécsi Marcell, Detki Pongrác, Farkas Szabolcs, Xu Dávid és Zámbori Zalán 11.C Felkészítő tanár: Biró István


francia nyelv X. Megyei Idegennyelvű Szavalóverseny (egyéni) megyei forduló,
1. hely Takács Anna 12.D Felkészítő tanár: Sashegyi Virág


Gratulálunk!

Gratulálunk!