átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Magyar

Induló osztályok kötelező olvasmányai

Kötelező olvasmányok hetedik osztályosoknak (2014 - 2015)

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

Petőfi Sándor: A helység kalapácsa

Szabó Magda: Abigél

Jules Verne: Kétévi vakáció

 

Kötelező olvasmányok kilencedik osztályosoknak (2014 - 2015)

Homérosz: Iliász és Odüsszeia (részletek a szöveggyűjteményből)

Szophoklész: Antigoné

Biblia (Ószövetség – részletek a szöveggyűjteményből, Újszövetség – Máté evangéliuma)

Dante Alighieri: Isteni színjáték (Pokol)

Boccaccio, Giovanni: Dekameron (öt novella)

Shakespeare, William: Rómeó és Júlia, Hamlet

Aktuális eredmények

  • Savaria Országos Történelem Verseny

    megyei fordulóba jutott

    Szabó András (9.B)

    Felkészítő: dr. Vékony Katalin

     
  • Savaria Országos Történelem Verseny

    megyei fordulóba jutott

    Rácz Kata (9.B)

    Felkészítő: dr. Vékony Katalin

     
  • Savaria Országos Történelem Verseny

    megyei fordulóba jutott

    Kövics Máté György (10.B)

    Felkészítő: dr. Vékony Katalin

     
  • Savaria Országos Történelem Verseny

    megyei fordulóba jutott

    Kelecsényi Imola Ágnes (10.B)

    Felkészítő: dr. Vékony Katalin

     
  • Savaria Országos Történelem Verseny

    megyei fordulóba jutott

    Barkai Zalán Sólyom (10.B)

    Felkészítő: dr. Vékony Katalin

     
  • Savaria Országos Történelem Verseny

    megyei fordulóba jutott

    Kőhegyi Imre (10.D)

    Felkészítő: Lőrincz Adrienne

     
  • Savaria Országos Történelem Verseny

    megyei fordulóba jutott

    Biri-Hasulyó Károly (10.D)

    Felkészítő: Lőrincz Adrienne

     
  • Savaria Országos Történelem Verseny

    megyei fordulóba jutott

    Windecker Csenge Zoé (10.A)

    Felkészítő: Fazekas Krisztina

     
  • Savaria Országos Történelem Verseny

    megyei fordulóba jutott

    Mártonffy Benedek (10.E)

    Felkészítő: Chalupeckyné Guba Zsuzsanna

     
  • történelem - 47. Istvánffy Gyula Megyei Honismereti Gyűjtőpályázat

    megyei 3. helyen végzett (bronz minősítés)

    Karajz Gréta (12.A)

    Felkészítő: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet

     

Gratulálunk!