átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

magyar nyelv és irodalom - versenyeredmények

2016/2017

magyar nyelv és irodalom Arany János Irodalmi Verseny
országos 5. hely Halász Fábián 9.Nyek/AJTP (2017. 03. 28.) Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin


magyar nyelv és irodalom II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár által az 1956-os forradalom emlékére kiírt szavalóverseny városi forduló,
1. hely Takács Anna 8.A (2016. 10. 25.)

2. hely Sólyom Balázs 11.C (2016. 10. 25.)


magyar nyelv és irodalom Implom József Helyesírási Verseny
megyei 1. hely, országos döntő 8. hely Tulipán Levente 12.C (2017. 03. 16.) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia


magyar nyelv és irodalom MCC Debate Országos Vitaverseny
országos 3. hely Hatvani Anna 10.H, Nagy Marcell 10.H, Schweickhardt Gyula 10.H (2017. 05. 31.) Felkészítő tanár: Jobbágy László, Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Szép Magyar Beszéd
megyei 4. hely, országos döntőbe jutott Sziszkosz Teodóra 11.D (2017. 03. 05.) Felkészítő tanár: Merkelné Vodila Noémi

megyei 6. hely Francsics Zita 10.H (2017. 03. 05.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Városi Kommunikációs Verseny
városi 3. hely Papp Adrienn 7.A (2017. 05. 31.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


2015/2016

magyar nyelv és irodalom Arany János Irodalmi Verseny
országos döntőbe jutott Illés Dorottya 9.H (2016. 02. 01.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (7. osztály - gimnáziumi kategória) megyei forduló,
3. hely Koleszár Kristóf 7.B, Jeddi Gábor 7.B, Komáromi Brigitta 7.B, Fürj Alina 7.B (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

7. hely Vass Júlia 7.A, Viszlai Zsófia 7.A, Gáspár Fanni 7.A, Nagy Alexandra 7.A (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Merkelné Vodila Noémi

(7. osztály, gimnáziumi kategória) megyei forduló,
1. hely (országos döntősök) Ézsöl András 7.B, Győrffi Ádám 7.B, Kundrák Ádám 7.B, Takács Emília 7.B (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(8. osztály - gimnáziumi kategória) megyei forduló,
4. hely Antal Réka 8.B, Kedves Lilla 8.B, Matiz Eszter 8.B, Vörös Zsófia 8.B (2015. 11. 19.) ,
4. hely Bárczi Enikő 8.B, Bendicskó Laura 8.B, Fazekas Zsófia 8.B, Purgel Dóra 8.B (2015. 11. 19.) ,
9. hely Csordás Henrik 8.B, Fenyvesi Tamás 8.B, Keresztes Kornél 8.B, Purzsa Aletta 8.B (2015. 11. 19.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

(9. osztály) megyei forduló,
7. hely Ajtai Boglárka 9.C, Dojcsák Milla 9.C, Gergely Kamilla 9.C, Sándor Boglárka 9.C (2015. 12. 17.) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia

(10. osztály)
regionális 17. hely Nagy Klaudia 10.H, Kovács Zsófia 10.H, Vadon Enikő 10.H, Halász Petra 10.H (2016. 03. 11.) ,
(11. osztály)
regionális 10. hely Kozák Dániel Gyula 11.H, Kiss Péter 11.H, Tóth Miklós 11.H, Csendi Balázs 11.H (2016. 03. 11.) ,
regionális 11. hely Szabadfalvi Dániel 11.H, Paréj Balázs 11.H, Borbély Ágoston 11.H, Juga Péter György 11.H (2016. 03. 11.) ,
regionális 12. hely Karancsi Zsófia 11.H, Benkő Glória 11.H, Tulipán Levente 11.C, Szobonya Csenge 11.C (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Így írunk mi, novellaíró pályázat
különdíjat kapott Puskás Balázs 9.C (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia


magyar nyelv és irodalom Implom Helyesírási Verseny megyei forduló,
6. hely Pál Diána 9.H (2016. 02. 01.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Kelemen Didák Városi Irodalmi Pályázat
2. hely Dimény Eszter 11.H, Letek Nóra 11.H, Osztermann Anna 11.H. Petrik Eszter 11.H (2016. 03. 01.) ,
5. hely Zoltai Diána 11.E, Varga-Kovács István 11. E, Veszprémi Tamás 11. B (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet

6. hely Szunyogh Örs Péter 12. H (2016. 03. 11.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny
2. fordulóba jutott Mizser Fruzsina 13.A (2016. 01. 17.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom XII. Janikovszky Éva Meseíró Pályázat (országos)
2. hely Fürj Alina 7.B (2016. 06. 19.)


2014/2015

magyar nyelv és irodalom "Magamra ismerek" Irodalmi pályázat országos forduló,
3. hely Mizser Fruzsina 12.A (2015. 03. 27.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom "Szép Magyar Beszéd" Verseny (7-8. osztályos kategória) megyei forduló,
2. hely Francsics Zita 8.H (2015. 01. 28.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom 100 szóban Budapest országos forduló,
a legjobb 12-be bekerült "A mélység" című alkotása; Illusztrálva kiállításra került a Bálnában, és a "100 szóban Budapest" című kiadványban is megjelent Mizser Fruzsina 12.A (2015. 03. 27.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Arany János Irodalmi Verseny
országos döntőbe jutott Csendi Balázs 10.H (2015. 03. 27.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (7. évfolyam) megyei forduló,
6. hely Antal Réka 7.B, Bátori Gábor 7.B, Csordás Henrik 7.B, Hallai Gréta 7.B (2014. 11. 27.) ,
7. hely Bendicskó Laura 7.B, Kedves Lilla 7.B, Magyar Kata 7.B, Vörös Zsófia 7.B (2014. 11. 27.) Felkészítő tanár: Jobbágy László

(8. évfolyam) megyei forduló,
3. hely Ivancsó Marcell 8.H, Koós Gábor 8.H, Tóth Ádám 8.H, Varga-Molnár Bertalan 8.H (2014. 11. 27.) ,
5. hely Barkai Gyöngy 8.H, Bodolai Réka 8.H, Kiss Kornél 8.H, Pál Diána 8.H (2014. 11. 27.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Cseh Károly Emlékverseny (városi)
2. hely Francsics Zita 8.H (2015. 01. 26.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Édes Anyanyelvünk Nyelvhasználati Verseny megyei forduló,
1. hely, és országos döntős Bodolai Előd 10.H (2015. 04. 19.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Eötvös József Országos Középiskolai Szónokverseny
országos döntős Szunyogh Örs Péter 11.H (2015. 04. 26.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Így írunk mi városi novellaíró verseny városi forduló,
2. hely Farkas Beatrix 13.D (2015. 03. 27.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár által az 1956-os forradalom emlékére kiírt szavalóverseny
1. hely Pásztor Laura 13.D (2014. 10. 20.) Felkészítő tanár: Szűcs Tamás


magyar nyelv és irodalom Implom József Helyesírási Verseny megyei forduló,
5. hely Balassa Csilla 13.D (2015. 03. 27.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

13. hely Bodolai Előd 10.H (2015. 03. 27.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Miskolc Város Ifjú Szónoka Verseny (városi)
3. hely Szunyogh Örs Péter 11.H (2014. 12. 17.) Felkészítő tanár: Jobbágy László

Bárczi Géza Kiejtési Alapítvány különdíjasa Szalontai Barbara 13.D (2014. 12. 17.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny
2. fordulóba jutott Szalontai Barbara 13.D (2014. 12. 16.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny irodalom
2. fordulóba jutott Kondás Krisztina 13.E (2014. 12. 16.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István, Vargáné Fekete Ildikó


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny nyelvtan
2. fordulóba jutott Pecsenye Flóra 12.H (2014. 12. 16.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny megyei forduló,
3. hely Pál Diána 8.H (2015. 05. 10.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

13. hely Galajda Vera 7.A (2015. 05. 10.) Felkészítő tanár: Dr. Szabó Istvánné


magyar nyelv és irodalom Városi Szövegértési Verseny
2. hely Antal Réka 7.B (2015. 05. 10.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


2013/2014

magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (7. osztály, csapat) megyei forduló,
4. hely Tóth Ádám 7.H, Pál Diána 7.H, Varga-Molnár Bertalan 7.H, Koós Gábor 7.H (2013. 11. 25.) ,
6. hely Leskó Laura 7.H, Barkai Gyöngy 7.H, Francsics Zita 7.H, Kiss Tamás 7.H (2013. 11. 25.) ,
10. hely Illés Dorottya 7.H, Vass Lívia 7.H, Szász Eszter 7.H, Nagy Bernadett 7.H (2013. 11. 25.) ,
14. hely Kormos Gergely 7.H, Szász Kristóf 7.H, Halmi Bajnok 7.H, Szegedi Péter 7.H (2013. 11. 25.) ,
18. hely Juhász Evelin 7.H, Erdélyi Dóra 7.H, Ágh Diána 7.H, Fedor Fanni 7.H (2013. 11. 25.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

(8. osztály, csapat)
megyei 1. hely, és országos 3. hely Babos Zsófia 8.H, Gáspár Attila 8.H, Soós Gergő 8.H, Tóth Tamás 8.H (2013. 12. 11.) ,
(8. osztály, csapat) megyei forduló,
2. hely Almássy Tekla Krisztina 8.H, Kovács Zsófia 8.H, Nagy Klaudia 8.H, Vadon Enikő 8.H (2013. 11. 25.) ,
6. hely Galajda Eszter 8.H, Lukács Tünde 8.H, Tóth Réka 8.H, Vincze Vanessza 8.H (2013. 11. 25.) ,
12. hely Bubenkó Lilla 8.H, Kiss Dorina 8.H, Kondás Zsuzsanna 8.H, Pető Anita 8.H (2013. 11. 25.) ,
13. hely Halász Petra 8.H, Pásztor Hanna 8.H, Riczkó Alexandra Zsófia 8.H, Somosi Fanni Luca 8.H (2013. 11. 25.) ,
14. hely Bunda Boldizsár 8.H, Kádár Bálint 8.H, Fürjész Péter 8.H, Pallai Balázs 8.H (2013. 11. 25.) ,
15. hely Lencsés Tamás 8.H, Poncsák Ákos 8.H, Török Ábel Tamás 8.H, Varga Dániel 8. H (2013. 11. 25.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Diákírók, Diákköltők Országos Versenye országos forduló,
2. hely Halasi Vivien 12.D (2014. 06. 05.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom Édes Anyanyelvünk Nyelvhasználati Verseny országos forduló,
Kazinczy-díjban részesült Szolnoki Gábor 12.B (2013. 10. 21.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna, Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Gárdonyi Prózamondó Verseny városi forduló,
1. hely Francsics Zita 7.H (2013. 11. 26.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Implom Helyesírási Verseny megyei forduló,
1. hely (országos döntős) Balassa Csilla 12.D (2014. 02. 09.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

17. hely Juhász László 10.B (2014. 02. 09.) Felkészítő tanár: Rokob Tiborné

országos forduló,
13. hely Balassa Csilla 12.D (2014. 03. 02.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom József Attila szavalóverseny városi forduló,
3. hely Linczényi Laura 11.A (2014. 04. 15.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Miskolc Város Ifjú Szónoka Verseny városi forduló,
3. hely Hojnyák Dávid 12.A (2013. 12. 15.) Felkészítő tanár: Jobbágy Lászó, Dr. Szabó Istvánné

különdíjat kapott Tóth Gergely 12.B (2013. 12. 15.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny
(2. fordulóba jutott) Szolnoki Gábor 12.B (2014. 01. 12.) ,
országos forduló,
14. hely Pecsenye Flóra 11.H (2014. 04. 07.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


2012/2013

magyar nyelv és irodalom "Erdély múltja és jelene" III. Miskolci Kultúrtörténeti Verseny és Diákkonferencia
2. hely Pap Friderika 11.D, Rakaczki Zsanett 11.D, Szalontai Barbara 11.D (2013. 05. 15.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

3. hely Dienes Flóra 11.B, Filep Ajtony Atád 11.B, Hernádi Tímea 11.B (2013. 05. 15.) ,
3. hely Kovács Krisztina 11.B, Pető Zoltán 11.B, Zsuga Kyra Dorina 11.B (2013. 05. 15.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (7. osztály) megyei forduló,
3. hely Almássy Tekla Krisztina 7. H, Kovács Zsófia 7. H, Nagy Klaudia 7. H, Vadon Enikő 7. H (2012. 11. 25.) Felkészítő tanár: Jobbágy László, aki elnyerte a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulójának TANÁRI FŐDÍJÁT

4. hely Bunda Boldizsár 7. H, Kádár Bálint 7. H, Poncsák Ákos 7. H, Varga Dániel 7. H (2012. 11. 25.) ,
7. hely Galajda Eszter 7. H, Babos Zsófia 7. H, Kondás Zsuzsanna 7. H, Soós Gergő 7. H (2012. 11. 25.) ,
8. hely Bubenkó Lilla 7. H, Lukács Tünde 7. H, Pető Anita 7. H, Vincze Vanessza 7. H (2012. 11. 25.) ,
10. hely Kiss Dorina 7. H, Somosi Fanni Luca 7. H, Riczó Alexandra Zsófia 7. H, Pásztor Hanna 7. H (2012. 11. 25.) ,
11. hely Freund Martin 7. H, Kormos Dániel 7. H, Vad Gergely 7. H, Mócz Márton 7. H (2012. 11. 25.) ,
(8. évf.,) országos forduló,
8. hely Benkő Glória 8. H, Karajz Fruzsina 8. H, Rémiás Noémi 8. H, Nagy Bence 8. H (2012. 12. 09.) Felkészítő tanár: Jobbágy László

(8. osztály) megyei forduló,
1. hely (országos döntőbe jutottak) Benkő Glória 8. H, Karajz Fruzsina 8. H, Rémiás Noémi 8. H Nagy Bence 8. H (2012. 11. 25.) Felkészítő tanár: Jobbágy László, aki elnyerte a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulójának TANÁRI FŐDÍJÁT

2. hely (országos döntőbe jutottak) Bodolai Előd 8. H, Juga Péter 8. H, Paréj Balázs 8. H, Szabadfalvi Dáneil 8. H (2012. 11. 25.) ,
3. hely (országos döntőbe jutottak) Boros Bence 8. H, Csendi Balázs 8. H, Veres Zsombor 8. H, Tóth Miklós 8. H (2012. 11. 25.) ,
4. hely (országos döntőbe jutottak) Borbély Ágoston 8. H, Kertész Attila 8. H, Kovács Kristóf Levente 8. H, Kozák Dánilel 8. H (2012. 11. 25.) ,
12. hely Kiss Dorottya 8. H, Petrik Eszter 8. H, Osztermann Anna 8. H, Vaktor Nelli 8. H (2012. 11. 25.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Édes anyanyelvünk - nyelvhasználati verseny országos forduló,
10. hely, és az Anyanyelvápolók Szövetségének könyvjutalmát kapta Szolnoki Gábor (11.B) (2012. 10. 18.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Hit Éve jegyében rendezett Városi Szavalóverseny városi forduló,
2. hely Pásztor Laura 11. D (2013. 03. 12.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom Így írunk mi (városi vers- és novellaíró verseny)
2. hely Kardos Levente 10. H (2012. 12. 13.) ,
különdíjat kapott Bárány Dóra 10. H (2012. 12. 13.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Implom Helyesírási Verseny megyei forduló,
2. hely Balassa Csilla 11. D (2013. 02. 03.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

12. hely Juhász László 9. B (2013. 02. 03.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Magyar Nyelv OKTV
döntőbe jutott Szolnoki Gábor 11. B (2013. 03. 10.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Miskolc Város Ifjú Szónoka (városi)
1. hely Sőti Zsombor 12. A (2012. 12. 19.) Felkészítő tanár: Jobbágy László, Dr. Szabó Istvánné

5. hely Zelenák Gellért 12. H (2012. 12. 19.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom OKTV Magyar nyelv (országos)
24. hely Szolnoki Gábor (11.b) (2013. 04. 09.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom OKTV Színház és dráma
2. fordulóba jutott Szalai-Bordás Gergő 12. H (2013. 02. 03.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Örkény István Országos Prózamondó Verseny Észak-magyarországi forduló,
1. hely Szalai-Bordás Gergő 12. H (2012. 11. 18.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Országos Örkény Prózamondó Verseny országos forduló,
2. hely Szalai-Bordás Gergő 12. H (2012. 11. 26.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Simonyi Helyesírási Verseny (7. évf.) megyei forduló,
7. hely Galajda Eszter 7.H (2013. 05. 15.) ,
(8. évf.) megyei forduló,
10. hely Bodolai Előd István (2013. 05. 15.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Szóval?! Országos Vitaverseny Észak-magyarországi regionális forduló,
Legjobb vitázó címet elnyerte Valcsev Petra 11.H (2013. 03. 24.) ,
(csapat) Észak-magyarországi regionális forduló,
3. hely Valcsev Petra 11.H, Tóth Gergely 11.B, Kovács Soma 9.H (2013. 03. 24.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


2011/2012

magyar nyelv és irodalom "Kreatív problémamegoldás - kreatív írás" (a Miskolci Nevelési, Logopédiai, Pályaválasztási Tanácsadó és Peadagógiai Intézet csapatversenye)
2. hely Jáborszki Diána (9.h), Pecsenye Flóra (9.h), Kardos Levente (9.h) (2011. 12. 11.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

2. hely Osztermann Anna (7.h), Vaktor Nelli Fanni (7.h), Kiss Péter (7.h) (2011. 12. 11.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (megyei)
5. hely Kiss Péter (7.h), Tóth Miklós (7.h), Kertész Attila (7.h), Kozák Dániel (7.h) (2011. 12. 11.) Felkészítő tanár: Jobbágy László

6. hely Domokos Dominika (8.h), Hercsik Tímea (8.h), Levenda Zsófia (8.h), Pásztor Ida (8.h) (2011. 12. 11.) ,
(országos)
5. hely Betyárok csapat: Béres Gábor (8.h), Bige Kristóf (8.h), Kovács Soma (8.h), Szunyogh Örs Péter (8.h) (2012. 01. 23.) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szivia

6. hely Nyelv-ész csapat: Bodolai Előd (7.h), Szabadfalvi Dániel (7.h), Juga Péter (7.h), Paréj Balázs (7.h) (2012. 01. 23.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Édes anyanyelvünk - nyelvhasználati verseny megyei forduló,
2. hely (országos döntőbe jutott) Szolnoki Gábor (10.B) (2012. 05. 01.) ,
8. hely Urbanovics Anna (10.H) (2012. 05. 01.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Együtt Európában (városi)
1. hely Mácsay Vivien (12.a) (2011. 12. 11.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Eötvös József Országos Szónokverseny
2. hely, közönségdíj Zelenák Gellért (11.H) (2012. 06. 10.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Így írunk mi vers- és novellaíró pályázat (novella kategória)
II. díj Bárány Dóra (10.h) (2011. 12. 19.) ,
III. díj Szolnoki Gábor (10.b) (2011. 12. 19.) ,
közönségdíj Tóth Lilla (10.h) (2011. 12. 19.) ,
különdíj Deák Orsolya (9.a) (2011. 12. 19.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

(vers kategória)
I. díj Bíró Krisztián (12.h) (2011. 12. 19.) Felkészítő tanár: Dr. Szabó Istvánné


magyar nyelv és irodalom Március 15. Városi Szavalóverseny
1. hely Linczényi Laura (9.A) (2012. 05. 01.) ,
3. hely Szalai-Bordás Gergő (11.H) (2012. 05. 01.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Miskolc város Ifjú Szónoka verseny
2. hely Sereg Péter (12.A) (2012. 01. 19.) ,
5. hely Mácsay Vivien (12.A) (2012. 01. 19.) ,
6. hely Orosz Flóra (12.A) (2012. 01. 19.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (magyar nyelv)
(17. hely) Mácsay Vivien (12.A) (2012. 04. 03.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Országos Szépíró Verseny
2. hely Csordás Viktória (10.A) (2012. 05. 01.) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom Szóval - európai uniós vitaverseny regionális (Északkelet-Magyarország) forduló,
6. hely Bistei Bence (11.H), Szalai-Bordás Gergő (11.H), Zelenák Gellért (11.H) (2012. 05. 01.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


2010/2011

magyar nyelv és irodalom Arany János Irodalmi Verseny (országos)
(országos döntőb jutott) Lukács Flóra (9.h) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (országos) országos forduló,
7. hely Bige Kristóf (7.h), Kovács Soma (7.h), Béres Gábor (7.h), Szunyogh Örs Péter (7.h) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia

12. hely, a szabadon választott produkció különdíja Lukács Ábel (8.h), Mihók Anna (8.h), Pecsenye Flóra (8.h), Tőzsér Petra (8.h),
(országos) regionális forduló,
5. hely Knita Júlia (8.h), Labancz Péter (8.h), Szabó Dániel (8.h), Siska Lőrinc (8.h) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Édes Anyanyelvünk Országos Nyelvhasználati Verseny megyei forduló,
12. hely Urbanovics Anna (9.h) (2011. 06. 01.) ,
13. hely Bádé Laura (10.h) (2011. 06. 01.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

(országos)
1. hely (Kazinczy-érem) Mácsay Vivien (11.a) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Együtt Európában - társadalomtudományi szekció (városi)
2. hely Váradi Gábor (10.h),
3. hely Osztermann Viktor (10.h) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Eötvös József országos középiskolai szónokverseny regionális (Kelet-Magyarország) forduló,
10. hely Tóth Gergely (9.b) (2011. 03. 28.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Implom József középiskolai helyesírási verseny (országos) megyei forduló,
1. hely (országos döntőbe jutott) Schultz Vera Magdolna (10.c) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia


magyar nyelv és irodalom Miskolc Város Ifjú Szónoka (városi)
4. hely Hajdú-Toldi Anita (12.b) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom Szabó Magda Országos Esszéíró Pályázat (országos)
10. hely Szabó Zsófia Dorottya (11.b) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia


magyar nyelv és irodalom Szép magyar beszéd, szép kiejtési verseny (városi)
4. hely Petró Réka (9.a) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom Szóval?! Országos Vitaverseny észak-magyarországi regionális döntő forduló,
4-8. hely között Falanszter csapat tagjai: Demkó Bence (11.c), Keczer Bánk (11.c), Tóth Ádám (11.c) (2011. 04. 03.) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

országos forduló,
11. hely (országos döntőbe jutott) Szószaporítók csapat tagjai: Mácsay Vivien (11.a), Erdélyi Tamás (11.a), Sereg Péter (11.a) (2011. 04. 03.) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Tollas Tibor Szavalóverseny
6. hely Petró Réka (9.a) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom Tompa Mihály Szavalóverseny
1. hely Petró Réka (9.a) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


2009/2010

magyar nyelv és irodalom "Nyelvünkben Élünk" magyar nyelvi kommunikációs verseny
megyei 3. hely Urbanovics Anna (8.H),
országos 8. hely Lukács Flóra (8.H) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Arany János Országos Irodalmi Verseny
országos 2. hely, ezüst minősítés Mácsay Vivien (10.A),
országos döntőbe jutott Ivánkó Natália (10.A) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Édes Anyanyelvünk
megyei 5. hely Erdélyi Tamás (10.A) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Édes Anyanyelvünk nyelvahsználati verseny
megyei 1. hely, országos döntőbe jutott Mácsay Vivien (10.A) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Eötvös József Országos Szónokverseny
országos 12. hely Mácsay Vivien (10.A) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Implom József Helyesírási Verseny
megyei 1. hely, országos 22. hely Schultz Vera (9.C) Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia


magyar nyelv és irodalom Kazinczy Szép Kiejtési Verseny
városi 1. hely, országos döntős, Kazinczy-érem Füreder Márton (11.A) Felkészítő tanár: Kádas Mihály


magyar nyelv és irodalom Mercurius Veridicus Országos Szónokverseny
országos 2. hely Sepsi Gréta (12.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny magyar nyelv
23. hely Fekete Fanni (12.C) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Országos Varró Lajos szavalóverseny
országos döntőbe jutott Nemes Szabolcs (12.C) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Simonyi Zsigmond helyesírási verseny
körzeti 4. hely Pecsenye Flóra (7.H),
körzeti 6. hely Papp Réka (8.H) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Városi Szónokverseny
2. hely Sepsi Gréta (12.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


2008/2009

magyar nyelv és irodalom A.J.T.P. Arany János Irodalmi Verseny
országos 5. hely Molnár Nikolett (10.E),
országos 6. hely Burony Edina (10.E) Felkészítő tanár: Dr. Hohl Józsefné


magyar nyelv és irodalom Cicero szónokverseny
1. helyezés Lukács Flóra (7.H) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Édes anyanyelvünk
megyei 4. hely Fekete Fanni (11.C) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

megyei 5. hely, országos döntőbe jutott Mácsay Vivien (9.A) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Együtt Európában verseny, társadalomtudományi szekció, magyar nyelv-és irodalom
2. helyezés Fónagy Fanni, Ligeti Lilla (11.C),
ME különdíja Fekete Fanni (11.C) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Eötvös József Országos Szónokverseny, regionális döntő
8. hely Mácsay Vivien (9.A) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Így írunk mi - városi novellaíró pályázat
1. helyezés Fónagy Fanni (11.C),
3. hely Demkó Bence (9.C),
közönségdíj Mura Márton (8.H),
különdíj Kis Norbert (11.C) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Illemtani és kommunikációs verseny
1. helyezés 8. H csapata: Bádé Laura, Medelle Anna, Váradi Gábor (8.H) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Implom József helyesírási verseny megyei forduló
megyei 4. hely Nagy Zsuzsanna (9.C) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Kazinczy Szép Kiejtési Verseny
városi 3. hely Füreder Márton (10.A) Felkészítő tanár: Kádas Mihály


magyar nyelv és irodalom Magyar nyelv Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny
országos 14. hely Szepcsik Balázs (12.B) Felkészítő tanár: Kádas Mihály

országos 17. hely Fekete Fanni (11.C) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Nyelvünkben élünk (anyanylvi és kommunikációs verseny)
megyei 2. hely Csontó Barbara (8.H),
megyei 2. hely Lukács Flóra (7.H) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Simonyi Zsigmond helyesírási verseny területi döntő
városi 1. hely, megyei 6. hely Bádé Laura (8.H) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

városi 3. hely, megyei 9. hely Urbanovics Anna (7.H)

városi 4. hely Papp Réka (7.H),
városi 7. hely Kovács Gabriella (8.H) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Városi Szónokverseny
1. helyezés Mácsay Vivien (9.A),
2. helyezés Sereg Péter (9.A) Felkészítő tanár: Jobbágy László


2007/2008

magyar nyelv és irodalom "Együtt Európában" Miskolc Városi Versenye (társadalomtudományi szekció) városi forduló,
1. Bán Judit (12.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László

1. Váradi Gábor (7.H) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom A.J.T.P. Irodalmi Verseny országos forduló,
3. Sándor Katalin (10.E),
6. haraszti Mária (10.E) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

6. Molnár Nikolett (9.E) Felkészítő tanár: Dr. Hohl Józsefné


magyar nyelv és irodalom Arany János Irodalmi Verseny országos forduló,
2., ezüst minősítés Homoky Dorottya (10.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László

döntőbe jutott Fónagy Fanni (10.C) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Édes Anyanyelvünk Nyelvhasználati Verseny megyei forduló,
döntőbe jutott Paripás Viktor (10.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László

megyei, országos forduló,
2., döntőbe jutott Fekete Fanni (10.C) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Implom Helyesírási Verseny megyei forduló,
4. Szepcsik Balázs (11.B) Felkészítő tanár: Kádas Mihály


magyar nyelv és irodalom Mercurius Veridictus Országos Szónokverseny országos forduló,
2. Sepsi Gréta (10.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny országos forduló,
1. Bán Judit (12.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Simonyi Helyesírási Verseny városi forduló,
8. Kébel Zsófia (8.H),
9. Kasperkovics Teodóra (8.H) Felkészítő tanár: Dr. Szabó Istvánné

városi, megyei forduló,
2., 12. Kovács Gabriella (7.H),
4., 6. Bádé Laura (7.H) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Tollas Tibor Szavalóverseny
4. Lipták Ádám (11.C) Felkészítő tanár: Kádas Mihály


magyar nyelv és irodalom Városi nyelvi-illemtani kommunikációs verseny (csapat, ) városi forduló,
2. Lehoczky Tamás, Petró Marcell, Tóth Ákos (8.H) Felkészítő tanár: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet


2006/2007

magyar nyelv és irodalom "Így írunk mi" novellaíró verseny
2. Kiss Ádám (12.H),
3., közönségdíj Málik Anita (11.A) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom 56-os Forradalmi jublieumi szavalóverseny városi forduló,
1. Málik Anita (11.A),
2. Virányi Zsófia (11.A) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom A.J.T.P. Országos Irodalmi Versenye országos forduló,
4. Sándor Katalin (9.E) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom Arany János Irodalmi Verseny
döntőbe jutott Sepsi Gréta (9.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Édes Anyanyelvünk Nyelvhasználati Verseny országos forduló,
1., Kazinczy-érem Bán Judit (11.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László

döntőbe jutott Fekete Fanni (9.C) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Együtt Európában városi vetélkedő, társadalomtudományi szekció városi forduló,
3. Kiss Ádám (12.H),
4. Jablonkai Balázs (11.B),
5. Szabó Petra Florina (9.B) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Implom Helyesírási Verseny megyei forduló,
5. Bán Judit (11.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Kazinczy Szép Kiejtési Verseny városi forduló,
4. Farkas Kristóf (11.A) Felkészítő tanár: Dr. Hohl Józsefné


magyar nyelv és irodalom Nagyszülők-Unokák (városi kulturális verseny) (csapat, ) városi forduló,
1. Kébel Zsófia, Hudák Zsófia (7.H) Felkészítő tanár: Dr. Szabó Istvánné


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny országos forduló,
2. Bán Judit (11.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Tollas Tibor Szavalóverseny
különdíj Kozák Anett (9.A) Felkészítő tanár: Kádas Mihály


magyar nyelv és irodalom Tóth Árpád Szavalóverseny
2. Tóth Tamás (9.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Városi Kulturális Napi Verseny (a magyar kultúta napja alkalmából) (csapat, ) városi forduló,
2. Orosz Cintia, Lovassy Boglárka, Karcagi Gergő, Tóth Luca (10.A) Felkészítő tanár: Szűcs Tamás


2005/2006

magyar nyelv és irodalom "Együtt Európában Miskolc Városi Versenye (társadalomtudományi szekció) városi forduló,
3. hely Fóris Ákos (10.A) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Arany János Irodalmi Verseny országos forduló,
bronz minősítés Szankai Zsuzsa (10.H),
döntőbe jutott Birtalan Ede (10.H),
döntőbe jutott Hutkai Dávid (10.H),
döntőbe jutott Valcseva Éva (10.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Édes Anyanyelvünk Nyelvhasználati Verseny megyei forduló,
2. hely Bán Judit (10.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom IX. Nemzetközi Forradalmi Szavalóverseny
8. hely Virányi Zsófia (10.A) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Kult-Túra "Síneken a költészet" Szavalóverseny városi forduló,
2. hely Virányi Zsófia (10.A) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny országos forduló,
II. hely fordulóba jutott Gribovszki Réka (12.A) Felkészítő tanár: Dr. Puskás István


magyar nyelv és irodalom Ravasz István Szavalóverseny
2. hely Virányi Zsófia (10.A) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

3. hely Vatamány Bella (11.A) Felkészítő tanár: Dr. Hohl Józsefné


magyar nyelv és irodalom Simonyi Helyesírási Verseny
1. hely Kermjét Kitti (7.H) Felkészítő tanár: Rokob Tiborné

megyei forduló,
4. hely Paripás Viktor (8.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Szabó Lőrinc Országos Szavalóverseny országos forduló,
megyei 1. hely, országos különdíj Tóth Tamás (8.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Tollas Tibor Szavalóverseny
1. hely Málik Anita (10.A) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


2004/2005

magyar nyelv és irodalom Arany János Irodalmi Verseny (országos)
4. hely Kárász Orsolya (10.E) Felkészítő tanár: Dr. Hohl Józsefné

21. hely Valcseva Éva (9.H),
26. hely Hutkai Dávid (9.H) Felkészítő tanár: Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Arany János Országos Versmondó Verseny (országos)
2. hely Virányi Zsófia (9.A) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Aranytoll Országos Helyesírási Verseny (országos)
11. hely Varga Henriett (10.E) Felkészítő tanár: Dr. Hohl Józsefné


magyar nyelv és irodalom Így írunk mi városi novellaíró verseny
3. hely, közönségdíj Málik Anita (9.A) Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


magyar nyelv és irodalom Ravasz István Szavalóverseny
1. hely Vatamány Bella (10.A) Felkészítő tanár: Dr. Hohl Józsefné


magyar nyelv és irodalom Tollas Tibor Szavalóverseny (megyei, országos)
1. hely, 2. hely Hanvay Eszter (12.A) Felkészítő tanár: Dr. Hohl Józsefné


magyar nyelv és irodalom Városi Szavalóverseny (városi)
1. hely Hanvay Eszter (12.A) Felkészítő tanár: Dr. Hohl Józsefné


Gratulálunk!

Versenyeredmények

Gratulálunk!